Тема. Чергування звуків [і], [е], [о], в іменниках жіночого та чоловічого роду



Скачати 42,31 Kb.
Сторінка1/12
Дата конвертації06.04.2019
Розмір42,31 Kb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12
Українська мова

31.10.11.

Тема. Чергування звуків [і], [е], [о], в іменниках жіночого та чоловічого роду

Мета. Ознайомити учнів з чергуванням голосних звуків в окремих відмінках іменників жіночого та чоловічого роду на приголосний; виробляти уміння визначати звуки, що чергуються; розвивати зв’язне мовлення, увагу; виховувати почуття поваги до старших.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручники, таблиці.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання.

1. Фронтальне опитування. «Бліц-турнір»

- Яка частина мови називається іменником? (Частина мови, що означає назву предмета і відповідає на питання хто? або що? називається іменником.)

- Назвати приклади іменників-істот. (Собака, мати, син, водій, комашка…)

- Назвати приклади іменників-неістот. (Шафа, вітер, радість…)

- За чим можна змінювати іменники? (За числами і питаннями.)

- До яких родів можуть належати іменники? (До чоловічого, жіночого, середнього.)

- Навести приклади іменників-синонімів. (Учні, школярі. Вітер, буревій…)

- Навести приклади іменників-антонімів. (Зима – літо. Сміх – сльози…)

- Що таке відмінювання іменників? (Змінювання іменників за питаннями.)

- Назвати відмінки та їх питання. (Н.в. хто? що? Р.в. кого? чого? Д.в. кому? чому? З.в. кого? що? О.в. ким? чим? М.в. на кому? на чому? Кличний відмінок питання не має. )

2. Словникова робота. Поставити іменники в давальний і місцевий відмінки.

Подруга, муха, луг, бік, вухо, кожух, фабрика.

(Подруга – подрузі, на подрузі; муха – мусі, на мусі; луг – лугу, на лузі; бік – бокові, на боці; вухо – вуху, на вусі; кожух – кожуху, на кожусі; фабрика – фабриці, на фабриці.)

ІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Оголошення теми.

Сьогодні на уроці ми розглянемо тему «Чергування звуків [і], [е], [о], в іменниках жіночого та чоловічого роду». Будьте уважні і допоможіть мені,будь ласка, скласти правило.

2. Пояснення матеріалу вчителем.

Давайте провідміняємо іменники повінь і лід, розповідь і сніг Відмінюючи будемо спостерігати за голосними звуками.




Каталог: Files -> downloads
downloads -> Спадщина Василя Олександровича Сухомлинського – невичерпне джерело світла, енергії і любові
downloads -> Впровадження педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського щодо гармонійного розвитку особистості учня, формування його життєвої компетентності у н/в процесі на основі формули "Три люблю"
downloads -> Таран Ірина Миколаївна, вчитель англійської мови, вихователь нвк «Кіровоградський колегіум»
downloads -> Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Я. Франка «Зів'яле листя»
downloads -> Мозгова людмила Анатоліївна
downloads -> Малієнко ю. Б., Сєрова г. В. Вчимося досліджувати (Досліджуємо історію України) Посібник курсу за вибором для профільних класів суспільно-гуманітарного напряму навчання
downloads -> Главное управление образования Луганской областной государственной администрации
downloads -> Тема: Азбука дорожнього руху
downloads -> Методичні рекомендації щодо підготовки матеріалів з питань формування навичок здорового способу життя І. Вступ Суспільству сьогодні особливо потрібні сильні, здорові особистості, які чітко розрізняють поняття добра і зла, любові і ненависті
downloads -> На м’якій постелі спати – у здоров’ї програвати


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка