Технології креативної освіти як складова створення інноваційного освітнього простору розвитку особистостіСторінка1/90
Дата конвертації29.03.2019
Розмір3,59 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   90
Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки

Дніпропетровської облдержадміністрації

Відділ освіти Криворізької районної державної адміністрації

Комунальна установа «Криворізький районний науково-методичний кабінет» Криворізької районної ради Дніпропетровської області
Технології креативної освіти як складова створення інноваційного освітнього простору розвитку особистості

Матеріали районної

науково-практичної конференції

9 січня 2015 року

Криворізький педагогічний інститут

Упорядник:

Т.А. Ланчковська – директор Криворізького районного науково-методичного кабінету Криворізької районної ради

Інноваційні перетворення в освітньому просторі України, зміна освітньої парадигми стимулюють появу творчих новаторських ідей, пошук досконаліших систем організації навчання та виховання. Існує думка, що епоха знань невдовзі поступиться місцем епосі інновацій, ознаки громадянина якої - здатність вирішувати проблеми новими методами, винаходити нові технології та модифікувати вже наявні, відкривати нові галузі знань.

Актуальність даної теми зумовлена соціальним замовленням суспільства на розвиток творчих здібностей дітей, які сприяють розумінню, переосмисленню оточуючої дійсності, критичному ставленню до інформації, засвоєнню продуктивних способів оперування нею, досвіду креативної діяльності, самостійному креативному мисленню.

Саме це покладено у зміст доповідей та виступів педагогічних працівників – учасників науково-практичної конференції «Технології креативної освіти як складова створення інноваційного освітнього простору розвитку особистості».

Збірка розрахована на працівників методичних служб, директорів, заступників директорів навчально-виховної роботи, педагогічних працівників навчальних закладів.

Шановні колеги!

Сучасна педагогічна наука акцентує складові якості освіти, такі як діалогічність, креативність,інноваційність, прагматизм. Важливим чинником є феномен креативності як обов’язків атрибут знань, яких набуває людина у процесі навчання, діалогічність суб’єктів освітнього процесу та прагматизм підходів.

Як сучасна наука визначає поняття «креативність»? Як зазначає понятійний словник організатора навчального процесу, креативність – здатність продукувати багато різноманітних оригінальних ідей у нерегламентованих умовах діяльності. Це вміння додавати дещо нове в досвід, усвідомлювати прогалини й суперечності, відмовлятися від стереотипних способів мислення.

Тривалий час помилково вважали, що головне в розумовому розвитку дітей – передання їм якомога більшої кількості знань. Життя ж доводить, що розумна людина - це не стільки особа, яка багато знає, стільки та, що вміє наявні знання застосувати у складних буденних життєвих ситуаціях.

Тому перед освітянами сьогодні стоїть задача створення такої педагогічної системи, що формує в особистості стійкі складові творчого мислення, інтелектуального та психічного розвитку. Такі особистісні риси, що дають можливість людині по-новому поглянути на відомі предмети, явища, побачити в них нові закономірності, зв’язки, по-новому уявити побачене, придумати дещо нове, раніше не відоме.

Інформаційному суспільству необхідна передова система освіти, продуктом якої стануть люди високоосвічені, готові до використання та створення високих технологій і інформаційних послуг, уміють розвивати, примножувати їх, спроможні нестандартно мислити, породжувати адекватні потребам суспільства нові ідеї

Всього цього можна досягнути засобами інновацій, які вже стійко ввійшли у наше життя, у навчально-виховний процес, що органічно пов’язують зміст, методи, форми, прийоми, засоби всебічного розвитку, забезпечують формування творчої особистості зі світоглядом дослідника.

Креативні освітні технології без сумніву необхідно визнати ефективним способом здійснення таких еволюційних процесів, як модернізація та вдосконалення вітчизняної системи освіти загалом і цілеспрямований і послідовний особистісно-творчий розвиток особистості, зокрема. Відтак, зважаючи на важливе значення креативних освітніх технологій деякі з них заслуговують окремого презентування.Сьогодні ми маємо напрацювання, які містять не лише теоретичне обгрунтування, а й конкретні практично спрямовані програми та проекти. Саме ці напрацювання і покладені у зміст доповідей та виступів педагогічних працівників – учасників науково-практичної конференції «Технології креативної освіти як складова створення інноваційного освітнього простору розвитку особистості».

Серед учасників конференції викладачі та науковці педагогічного інституту, що є знаковим, бо саме у співпраці теоретиків та практиків народжується істина.

Кравчик Людмила Володимирівна,

начальник відділу освіти

Криворізької райдержадміністрації
РЕКОМЕНДАЦІЇ

учасників науково-практичної конференції
Каталог: uploads -> editor -> 1480 -> 91464 -> sitepage 136 -> files
editor -> Суть процесу навчання
editor -> Аудіювання
files -> Сучасні підходи до розвитку творчого потенціалу учнів на уроках художньо-естетичного циклу
91464 -> «Продуктивні технології навчальної діяльності» Опис інноваційної технології: «Сучасний урок як засіб підвищення якості освітнього процесу»
91464 -> Положення щодо впровадження інноваційних технологій в навчально виховний процес сучасної школи. Належна увага приділена, визначенню головних завдань, напрямків роботи
91464 -> Ку «криворізький районний науково – методичний кабінет» криворізької районної ради дніпропетровської області формування основ креативності дітей старшого віку в музично – ігровій діяльності корж Галина Вікторівна


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   90


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка