Світлана якименкоСкачати 171,24 Kb.
Pdf просмотр
Сторінка1/5
Дата конвертації04.10.2019
Розмір171,24 Kb.
  1   2   3   4   5


ISSN 2075-146X. Витоки педагогічної майстерності. 2013. Випуск 11
352
УДК 371.4
СВІТЛАНА

ЯКИМЕНКО

Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського
А
.
С
.
МАКАРЕНКО

ПРО

КОЛЕКТИВ

ТА

ЙОГО

ВПЛИВ

НА

ВИХОВАННЯ

ОСОБИСТОСТІ
У статті викладено погляди А. С. Макаренка на проблему взаємин колективу та особистості. Розкрито головні напрями організації колек- тиву, що включають різноманітні аспекти діяльності та вплив на осо- бистість вихованця, суть взаємин педагога та вихованців, рушійні сили розвитку взаємин. Подано аналіз базових понять та узагальнення відпо- відних теоретичних положень.
Ключові

слова
:
виховання
,
особистість
,
праця
,
колектив
.
Постановка

проблеми
. У роки радянської дійсності проблемам освіти і виховання зна- чну увагу приділяв український педагог А.С. Макаренко.
Основоположним принципом його педагогічної системи став принцип виховання в ко- лективі. Колектив розглядався ним як універсальний метод комуністичного виховання, що є загальним і єдиним, а водночас давав можливість кожній окремій особистості розвивати свої здібності, зберігати свою індивідуальність.
Уміючи бачити в кожній людині її особливості, індивідуальність, А. С. Макаренко, ра- зом з тим, вважав, що особистість людини не можна мислити поза суспільством, окремо від суспільства. Він розглядав особистість і суспільство в їхній діалектичній єдності. А. С. Мака- ренко винятково велике місце у своїй педагогічній системі приділив проблемі виховання в колективі й через колектив.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка