Сучасні дітиСкачати 12,78 Kb.
Дата конвертації22.04.2019
Розмір12,78 Kb.
Сучасні підходи до виховання дітей
Сучасні діти... Їхні душі тендітні і легко ранимі, ніжні, як білі пелюстки квітучої вишні... Вони енергійні і веселі; рухливі, нетерплячі і спокійні, але всі неповторні і милі, одні - єдині на цілий білий світ. І всі так щиро дивляться своїми оченятами у наше серце...

Немає ніякого сумніву в тому, що сучасні діти сильно відрізняються від дітей 20 і 50 років тому.

Основна причина цього - звичайно, те, що нинішні діти зростають у зовсім іншому, в десятки і сотні разів більш насиченому інформаційному полі. Вони, як губка, вбирають інформацію, яку сучасний світ надає з надлишком. Зовсім не диво, що наші діти так не схожі на нас.

У сучасних дітей величезна потреба в інформації, і прекрасно розвинена здатність сприймати і обробляти її. Але вибирають вони для вивчення, звичайно, ту інформацію, яка їм найбільше цікава. Не можна скинути з рахунків той факт, що Інтернет грає у вихованні сучасної дитини величезну роль.

Сучасні учні наполегливо шукають у своєму оточенні людей з активною життєвою позицією, відвертих у стосунках. Це період пошуку і творення себе.

То як же виховувати дитину незалежною особистістю, цілеспрямованою та просто доброзичливою людиною? Адже сьогодні неможна у вихованні сучасної дитини застосовувати підходи і методи, які були актуальними колись. Кожне нове покоління унікальне і кожна конкретна дитина неповторна. Так що запорукою успіхів батьків буде індивідуальний підхід до дитини і позитивний настрій.

Сучасні діти зростають із настановою на красиве життя, яке дається легко, без особливих зусиль. Вони здебільшого живуть в ілюзорному, віртуальному світі, далекі від життєвих реалій. Поспостерігайте за нею, що вона читає, чим вона цікавиться?... Сучасна дитина пізнає довкілля за допомогою комп'ютера, замінюючи об'ємні предмети площинними зображеннями, природні об'єкти з їх специфічними запахами, енергетикою, тактильними відчуттями. Її оточують технічно досконалі іграшки, якими можна захоплюватися, але до яких неможливо "прирости душею". Так, поступово, ще по-справжньому і не сформувавшись, розкриваються тендітні зв'язки дитини з реальним світом, підміняючись віртуальним.

Хто ж і коли вчитиме дитину науки та мистецтва реального життя, дасть знання елементарних законів буття, уміння жити у злагоді з довкіллям та із собою? Це мають робити батьки уже сьогодні. Адже головне призначення батьків - виростити дитину щасливою, з відчуттям радості, оптимістичних життєвих перспектив. А починати варто з малого: називати речі своїми іменами, не ховатися від дійсності, а по можливості, доступно пояснювати дитині, готувати до життя, давати практичні навички та поради.

То як же правильно виховувати сучасних дітей?

Найчастіше дорослі в доньці чи синові бачать себе в дитинстві і, відповідно намагаються реалізувати свої нездійсненні бажання або надії. Одна з головних заповідей виховання свідчить, що дитина - це неповторна, унікальна особистість, у якої є власні потреби та мрії. Давайте частіше прислухатися до дітей, показуючи, що ми поважаємо їх і приймаємо на рівних.

Забороняючи що - небудь дитині, потрібно обґрунтувати цю міру. Причому починати треба вже в ранньому віці. Дитина повинна знати, чому вона не може взяти ту чи іншу річ. Якщо поведінка дитини вам не подобається, слід сказати їй про це. Виховуючи сина чи дочку батьки в першу чергу повинні показувати особистий приклад у всьому. Якщо батьки самі не роблять те, що вимагають від дитини, то, швидше за все, і дитина не привчиться дотримуватися даного правила.

Виховуючи сучасних дітей, потрібно дотримуватися послідовності у вимогах до неї, тільки так можна привчити дитину до порядку і слухняності. Межі дозволеного встановити просто необхідно. При цьому вимоги повинні пред'являтися дитині однакові з боку всіх членів сім'ї. Для кожної дитини батьки є авторитетом. Такі фрази як "я засмучена", "ти мене засмутила" в більшості випадків дають набагато більше ефекту, ніж крик і погрози. Не слід постійно вказувати дитині на її недоліки. Якщо ви задумалися про те, як виховати сина або дочку, щоб вони стали впевненими в собі та успішними, пам'ятайте, що на похвалу скупитися не варто. Промах дитини можна не помітити, а от досягнення в якій - небудь області, навіть найменше, відзначити прямо необхідно.

Батьки повинні зрозуміти, що саме від них, від їхнього виховання та поведінки по відношенню до дітей багато в чому залежить майбутнє їхнього сина чи дочки.

Не забувайте виховувати в дитини самостійність. Вона повинна вчитися приймати самостійні рішення і вчитися відповідати за свої вчинки.Виховувати сучасну дитину треба в любові. Створювати для дитини безпечну психологічну атмосферу. Допомагати дитині долати розчарування і сумніви, глибше пізнавати себе. Дуже важливо, щоб у спілкуванні з дітьми використовувалися усмішка, доброта, підтримка. Удосконалюйте тактику виховання.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Спадщина Василя Олександровича Сухомлинського – невичерпне джерело світла, енергії і любові
downloads -> Впровадження педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського щодо гармонійного розвитку особистості учня, формування його життєвої компетентності у н/в процесі на основі формули "Три люблю"
downloads -> Таран Ірина Миколаївна, вчитель англійської мови, вихователь нвк «Кіровоградський колегіум»
downloads -> Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Я. Франка «Зів'яле листя»
downloads -> Мозгова людмила Анатоліївна
downloads -> Малієнко ю. Б., Сєрова г. В. Вчимося досліджувати (Досліджуємо історію України) Посібник курсу за вибором для профільних класів суспільно-гуманітарного напряму навчання
downloads -> Главное управление образования Луганской областной государственной администрации
downloads -> Тема: Азбука дорожнього руху
downloads -> Методичні рекомендації щодо підготовки матеріалів з питань формування навичок здорового способу життя І. Вступ Суспільству сьогодні особливо потрібні сильні, здорові особистості, які чітко розрізняють поняття добра і зла, любові і ненависті
downloads -> На м’якій постелі спати – у здоров’ї програвати


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка