Проект
СТРАТЕГІЯ
розвитку спортивних споруд Комітету з фізичного виховання
та спорту Міністерства освіти і науки України до 2025 року
І. Загальні положення
Стратегія розвитку спортивних споруд Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України (далі – Стратегія) на основі результатів аналізу вітчизняного та світового досвіду, сучасного стану спортивних споруд Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України (далі – Комітет) визначає мету та основні завдання, спрямовані на систематизацію роботи з реалізації державної політики щодо розвитку сфери фізичної культури і спорту, поліпшення стану її матеріально-технічного забезпечення, створення сприятливих умов для зміцнення здоров’я громадян, оздоровчої рухової активності та здорового способу життя.
II. Аналіз сучасного стану
На сьогодні в Комітеті діють 23 спортивні споруди, з них:
17 спортивних споруд обласних відділень (філій) Комітету.
Спортивні споруди, у свою чергу, складаються з 62 окремих приміщень (детальний перелік у додатку 1).
У 2017 році працівниками Комітету було проведено інспекції 14 спортивних споруд Комітету (детальний перелік у додатку 2).
За результатами перевірки було визначено, що більшість спортивних споруд знаходяться в аварійному стані, а саме:
відсутність капітального ремонту спортивних споруд протягом 15-25 років;
невідповідність міжнародним нормам та стандартам для проведення спортивно-масових заходів;
часткова відсутність правовстановлюючих документів на державне майно;
скрита оренда;
нецільове використання залучених коштів;
неефективність роботи існуючих штатів спортивних споруд;
незадовільний стан чаш басейнів, спортивних залів;
застарілий стан систем теплопостачання та опалення, що призводить до нераціонального використання теплоенергії, яке несе за собою значні фінансові затрати;
відсутність інвентарю та обладнання.
Це призводить до неможливості використання спортивних споруд за їх цільовим призначенням.
Таким чином, на сьогодні є необхідність у перегляді підпорядкованості спортивних споруд та визначенні пріоритетних цілей, що дозволять модернізувати їх стан, що відкриє шлях до підвищення ефективності їх використання.
Першим кроком у розвитку спортивної інфраструктури Комітету стала реорганізація існуючої моделі управління спортивними спорудами. Протягом 2017-2018 років припинено юридичну особу Центрального спортивного комплексу, шляхом приєднання ЦСК та його спортивних споруд до Комітету як відокремлені підрозділи (філії).
Другим кроком відбулись зміни в структурі Комітету створено управління спортивних споруд, яке посилить контроль за використанням державного майна.
Стратегічними напрямками управління є оптимізація роботи спортивних споруд, збільшення надходжень від оренди та надання послуг, участь в державних та міжнародних програмах регіонального розвитку, співпраця з місцевими та обласними державними адміністраціями, залучення приватних інвесторів в межах діючого законодавства.
III. Мета та основні завдання Стратегії
Метою Стратегії є забезпечення повноцінного функціонування спортивних споруд у належному стані для залучення більшої кількості учнів та студентів до занять фізичною культурою та спортом, проведення міських, обласних, всеукраїнських і міжнародних змагань та інших спортивно-оздоровчих заходів, навчально-тренувальної роботи.
Поділіться з Вашими друзьями: |