Старший дошкільний вікСторінка1/6
Дата конвертації19.04.2019
Розмір41,2 Kb.
ТипПрограма
  1   2   3   4   5   6

НАСТІЛЬНА КНИЖКА ВИХОВАТЕЛЯ


Т. О. Піроженко, К. В. Карасьова

ІГРОВА ДІЯЛЬНІСТЬ ДОШКІЛЬНИКА:
СТАРШИЙ ДОШКІЛЬНИЙ ВІК

Методичний посібник відповідає вимогам освітньої лінії «Гра дитини» Базового компонента дошкільної освіти та чинним програмам, має гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» (лист МОН України від 05.08.2013 р. № 1/11-12530). У посібнику розкриваються освітній зміст та інноваційні підходи до гри як провідної діяльності дитини. Відображено різноманітні форми роботи педагога з дітьми старшого дошкільного віку, наведено зразки-орієнтири дидактичних, рухливих ігор, ігор-забавлянок тощо.

Посібник містить такі розділи, як «Актуальність питань розвитку ігрової діяльності дитини», «Особливість розвитку дитини в процесі ігрової діяльності», «Визначення змісту самодіяльної гри дошкільників (сюжет, задум, ролі, правила гри)», «Інноваційні підходи до розвитку ігрової взаємодії дітей старшого дошкільного віку за освітньою лінією “Гра дитини”», «Особливості організації роботи з розвитку дитячої гри», «Зразки-орієнтири організації різних форм роботи вихователя з дітьми», «Комп’ютерні ігри та вимоги до їх використання», термінологічний словник.

Наводимо уривки з посібника.

…З практики психолого-педагогічних досліджень відомо, що гра дає великі можливості для впровадження основних принципів особистісно орієнтованого підходу. У процесі самостійного створення ігор діти включаються в систему активної взаємодії з природним і соціальним довкіллям шляхом засвоєння ігрової поведінки; під час розвитку сюжетних ліній постійно відбувається розширення і зміна малюком навколишнього середовища; у процесі налагодження ігрової взаємодії та реальних стосунків з однолітками дошкільники оволодівають принципами партнерства і навчаються підпорядковувати власні бажання правилам гри. Так поступово дитина оволодіває структурою діяльності – від здатності самостійно ставити мету, визначати задум гри, розгортати сюжет, виконувати ігрові правила до вміння самостійно планувати, організовува-ти, узгоджувати ігрову взаємодію з однолітками.

У таких іграх не лише проявляються та розвиваються новоутворення дошкільного дитинства, а й відбувається засвоєння форм спілкування з однолітками. Процес опанування навичок спілкування з іншими дітьми або допомагає малюкам засвоїти структуру творчої діяльності, або гальмує розвиток самодіяльної гри.

Відомо, що дитина, яка не грає, перестає бути дитиною. І якщо зробити екскурс у минуле й простежити на прикладі історію гри, ми зрозуміємо, що розвиток суспільства та новітніх технологій завжди був пов’язаний з ускладненням іграшки та появою нових форм дитячої гри. Що вище щабель розвитку цивілізації, то складніша іграшка й більш розвинута ігрова діяльність дитини, яка завжди була джерелом культури.

І щоразу під час спілкування з батьками, які недооцінюють ролі дитячої гри, виникає бажання поговорити про гру серйозно.

З метою визначення основних принципів організації творчих ігор дошкільників треба вирішити: які засоби ігрової взаємодії і в якій послідовності розвиваються в сюжетно-рольовій грі; який має бути вплив дорослого під час реалізації сюжетно-рольових ігор дітей і коли він є найефективнішим за умов збереження природного потенціалу дитини. […]


Каталог: files -> materials
files -> Конкурси Вакансії
files -> Секція права та психології
files -> Освіта. Виховання. Навчання актуальні проблеми дошкілля
files -> Спадщина Василя Олександровича Сухомлинського – невичерпне джерело світла, енергії і любові
files -> Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю
files -> Впровадження педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського щодо гармонійного розвитку особистості учня, формування його життєвої компетентності у н/в процесі на основі формули "Три люблю"
files -> Таран Ірина Миколаївна, вчитель англійської мови, вихователь нвк «Кіровоградський колегіум»
materials -> Твій одяг і зачіска (1 год.) Мета
materials -> Наскрізна програма практик для напрямків підготовки
materials -> Загальноосвітня школа і-ііі ступенів №9


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка