Сподобівська зш і – іі ступенівСторінка1/2
Дата конвертації28.12.2018
Розмір99,5 Kb.
  1   2Сподобівська загальноосвітня школа І – ІІ ступенів

Шевченківської районної ради Харківської області
Наказ

від 18.03.2013 року №32
Про результати вивчення системи роботи

вчителя початкових класів

Шишки Інни Віталіївни

в 2012/2013 навчальному році
Згідно річного плану роботи школи на 2012/2013 навчальний рік, з жовтня 2012 року по березень 2013 року проводилось вивчення системи роботи вчительки початкових класів Шишки Інни Віталіївни. Під час вивчення використовувалися такі методи: індивідуальні бесіди з учителем та її колегами, спостереження, відвідування та аналіз уроків та виховних заходів, контрольні зрізи, тестування, вивчення шкільної документації, анкетування учнів, батьків, колег.

Шишка Інна Віталіївна має вищу освіту, спеціаліст вищої категорії, має педагогічне звання «старший учитель». Педагогічний стаж на посаді – 23 роки. Викладає в 4 класі читання, курси «Я і Україна» (природознавство та громадянська освіта), «Сходинки до інформатики».

Під час підготовчого періоду адміністрацією школи було проведено вивчення навчальної програми початкових класів, нормативних та роз­порядчих документів, що стосують­ся навчально-виховної діяльності вчителя; складений план та визна­чена основна мета вивчення системи роботи вчительки; затверджено календарно-тематичне планування та графік тематичного оцінювання знань учнів. До вивчення системи роботи залучено керівника методичного об'єд­нання початкових класів Олексенко О.М., вчителя географії та біології Буданову Л.О..

Навчально-виховний процес організований за програмою Міністерства освіти і науки України «Програми для середньої загальноосвітньої школи. 1 – 4 класи, К.: «Початкова школа», 2006. В роботі вчителька використовує підручники, рекомендовані для використання в навчальних закладах України, методичні посібники, фахові журнали «Початкова школа» (К.: «Початкова школа»), «Початкове навчання та виховання» (Х.: «Основа»).

Вчителька четвертий рік працює над науково-методичною проблемою «Інноваційні технології як засіб підвищення пізнавальної активності учнів початкових класів».

Адміністрацією школи відвідано 20 уроків. Під час відвідування уроків виявлено, що вчителька доцільно обирає структуру уроків, раціонально використовує час, забезпечує зв’язок теорії з практикою, враховує індивідуальні можливості учнів та здійснює диференційований підхід до школярів. Під час проведення уроків забезпечується оптимальне співвідношення між фронтальною, індивідуальною та груповою формою роботи. Створюються умови для організації самостійної роботи учнів.

Широко використовуються елементи інноваційних технологій, зокрема, технології розвитку критичного мислення та інформаційно-комунікаційні категорії. Застосування технологій розвитку критичного мислення під час вивчення навчальних дисциплін створює додаткову мотивацію до навчання. Уроки Інни Віталіївни є сукупністю мультимедійних презентацій, малюнків, світлин, анімацій, відеофрагментів, текстових пояснень, звукового супроводу, тестових запитань тощо, які вона використовує при проведенні уроків з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

Повною мірою використовуються виховні можливості матеріалу. Домашні завдання пов'язані зі змістом уроку, диференційовані.

Проведена перевірка ведення класного журналу 4 класу. Класний журнал ведеться відповідно до «Науково-методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів та оформлення сторінок класних журналів у 1 – 4 класах». Вчителька під час ведення предметних сторінок журналів дотримується єдиного орфографічного режиму, об’єктивно оцінює знання і вміння учнів, своєчасно виставляє оцінки. Записи в журналах ведуться чітко, охайно.

Перевіркою поурочних планів встановлено, що вчителька чітко визначає триєдину мету уроків, правильно визначає обсяг навчального матеріалу, доцільно підбирає методи і прийоми роботи на уроці на різних його етапах. Відводиться місце самостійній роботі учнів, враховується диференційований підхід. Обсяг та зміст домашнього завдання відповідає нормам. У планах передбачаються додаткові завдання у разі непередбачених ситуацій.

Проведені також бесіди з учи­телькою, її колегами, керівника­ми методичного об'єднання вчителів початкових класів та творчої групи «Сучасний урок». Під час бесід з Шишкою І.В. акцентована увага на таких питаннях: як працює над підвищенням своєї фахової й методичної ква­ліфікації; наскільки обізнана із загаль­ною культурою; бачення самим учителем си­стеми в своїй роботі; чи може вчитель самостійно дати оцінку своїй роботі. Проведено анкетування вчителя «Самооцінка роботи вчителем», «Самовизначення рівня професійної майстерності вчителя на відповідність кваліфікаційній категорії».

Під час анкетування учнів виявлено, що учні оцінили педагогічну майстерність вчительки (вміння цікаво організувати вивчення предмета; глибина знань, які дає учитель; свідома дисципліна на уроках; справедливість педагога у відношенні до учнів; вимогливість вчительки у відношенні до себе; авторитет педагога в учнівському колективі) на високому рівні.

Анкетування батьків проводилось за такими аспектами: рівень і глибина знань, які дає педагог дитині; позитивний вплив вчительки на виховання дітей; зацікавленість дітей в уроках української мови та літератури; ставлення вчительки до дитини; авторитарність педагога для батьків; рівень загальної культури педагога. Діяльність вчительки оцінена на високому рівні.

Під час вивчення системи роботи Шишки І.В. було проведено моніторингове дослідження рівня навчальних досягнень учнів за підсумками І семестру, яке виявило, що успішність учнів з предметів, які вона викладає у 4 класі, становить 100%. Якість знань з читання – 88%, з природознавства – 88%, громадянської освіти – 88%; курсу «Сходинки до інформатики» - 88%. Проведені контрольні роботи з природознавства та громадянської освіти.

Результати контрольних робіт:Каталог: Files -> downloads
downloads -> Спадщина Василя Олександровича Сухомлинського – невичерпне джерело світла, енергії і любові
downloads -> Впровадження педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського щодо гармонійного розвитку особистості учня, формування його життєвої компетентності у н/в процесі на основі формули "Три люблю"
downloads -> Таран Ірина Миколаївна, вчитель англійської мови, вихователь нвк «Кіровоградський колегіум»
downloads -> Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Я. Франка «Зів'яле листя»
downloads -> Мозгова людмила Анатоліївна
downloads -> Малієнко ю. Б., Сєрова г. В. Вчимося досліджувати (Досліджуємо історію України) Посібник курсу за вибором для профільних класів суспільно-гуманітарного напряму навчання
downloads -> Главное управление образования Луганской областной государственной администрации
downloads -> Тема: Азбука дорожнього руху
downloads -> Методичні рекомендації щодо підготовки матеріалів з питань формування навичок здорового способу життя І. Вступ Суспільству сьогодні особливо потрібні сильні, здорові особистості, які чітко розрізняють поняття добра і зла, любові і ненависті
downloads -> На м’якій постелі спати – у здоров’ї програвати


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка