Складнопідрядні реченняСторінка1/6
Дата конвертації10.05.2019
Розмір29,4 Kb.
ТипЛабораторна робота
  1   2   3   4   5   6
Лабораторна робота № 2

Тема : Складнопідрядні речення

Варіант І
Завдання 1. Визначте різновиди складнопідрядних речень. Одержані відповіді подайте у вигляді цифрово-буквеного коду, використовуючи умовні позначки:

а) СПР з’ясувальне; б) СПР присубстантивно-означальне; в) СПР займенниково-співвідносне; г) СПР локативне; д) СПР місця; е) СПР часу; є) СПР способу дії та міри і ступеня; ж) СПР порівняльне; з) СПР умови; и) СПР наслідкове; і) СПР допустове; ї) СПР супровідне; й) СПР мети; к) СПР причини; л) СПР однокомпаративне; м) СПР двокомпаративне.
Зразок: Хто дивиться нам вслід, той плаче за собою (Кост.).

Відповідь: 1-в)
1. Те, що вчора було прогресом, завтра стане іхтіозавром (Кост.). 2. Мене дивує, що в дитинстві мене нічого не дивувало (Кост.). 3. Але ж біда народу, де на завтра уже не залишається казок! (Кост.) 4. Не любить слово стимулів плечистих, бо п’є натхнення тільки з рік пречистих (Кост.). 5. Все важче знаходити квіти, мед яких обіцяє бути цілющим (Кост.). 6. Не треба все валити на Прокруста, коли не маєш дару Златоуста (Кост.). 7. Хоч підіймай його домкратом, а хам не стане демократом (Кост.). 8. Вже стільки тих багать одгуготіло, що мимоволі сядеш та й тремтиш (Кост.). 9. Коли йде дощ уночі, тоді за вікном чути шум окремий... (Багр.) 10. Сама втекла в сніги, у глухомань, щоб віднайти душевну рівновагу (Кост.). 11. Тому я й переробив його (сценарій) процентів на дев’яносто, внаслідок чого автор демонстративно “зняв своє ім’я” (Довж.). 12. Розкриваються білі бегонії, Наче келихи в ряд розставляються Для гостей довгожданих, невиданих! (Олесь) 13. Ти пішов лейтенантом, де тане далечінь у холодних огнях (Сос.). 14. Вже краще йти до Бога пасти вівці, ніж на Вкраїні камінь цей тягти (Кост.). 15. Робімо, брате, робімо, брате, як нам казала мати... (Н.тв.)


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка