Системний підхід до управлінняСторінка1/3
Дата конвертації19.04.2019
Розмір118 Kb.
  1   2   3
Системний підхід до управління

інноваційним освітнім процесом
Л.І.Пархомова, методист НМЦ

менеджменту та координації

діяльності РМК (ММК)
Суспільно-політичні та соціально-економічні перетворення, які відбуваються в Україні, інтенсивно впливають на діючу освітню систему: змінюються ціннісні орієнтири, застосовуються нові педагогічні технології, технології управління, що сприяють модернізації змісту освіти, інтенсивному розвитку та впровадженню інноваційних процесів, адекватних сучасним вимогам і потребам часу.

В умовах розбудови національної системи освіти важливого значення набуває інноваційна діяльність загальноосвітніх навчальних закладів, яка характеризується системним експериментуванням інновацій в освітньому процесі.

Початковий стан функціонування загальноосвітнього навчального закладу пов'язаний з інтенсивною роботою адміністративно-управлінської ланки і всього педагогічного колективу, з модернізацією управлінської діяльності у світлі інноваційних ідей, розробки оптимальних шляхів їх втілення.

Відомою аксіомою є положення про безпосередню залежність результатів роботи педагогічних колективів навчальних закладів від результату керівництва та управління школою.

Аналіз сучасної освітньої ситуації дозволяє конкретизувати характер соціальних потреб суспільства та школи в педагогіці нового типу, визначити освітні пріоритети та реалізувати їх у процесі підготовки керівників до інноваційної діяльності. Необхідно здійснювати пошук нових способів задоволення освітніх потреб, ураховувати їх змінюваність, впроваджувати інновації.

Інноваційна діяльність загальноосвітньої школи ґрунтується на основі Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про науково-технічну діяльність», «Про авторське право і суміжні права», «Про науково-технічну інформацію», «Про наукову і науково-технічну експертизу», Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності та педагогічної системи, розробленої групою авторів, затвердженої Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.

Для впровадження інновацій в управлінську діяльність керівникам загальноосвітніх навчальних закладів необхідно визначитись:


 • у здатності педагогічного колективу, адміністрації школи до творчої роботи взагалі;

 • готовності органів управління, керівників навчальних закладів до інноваційної освітньої діяльності;

 • у доведенні необхідності змін;

 • забезпеченні чіткої, цілісної системи планування та аналізу всіх структурних підрозділів загальноосвітнього навчального закладу;

 • у створенні досконалої моніторингової системи інноваційного процесу;

 • моніторингу рівня професійної компетентності керівників загальноосвітнього навчального закладу.

Адміністрація загальноосвітніх навчальних закладів повинна дотримуватись принципів відбору управлінських інновацій:

- актуальності, перспективності, динамічності, демократичності, гуманності;

- реалістичності, гнучкості, інтенсифікації, інтегративності, цілісності, керованості, економічності.

Окрім того, обов’язково враховувати організаційні умови: • нормативно-правове забезпечення;

 • привабливість ідей;

 • новизну ідей;

 • відкритість школи до нововведень;

 • перехід на концептуальний рівень освітньої діяльності з орієнтацією на інноваційні процеси;

 • створення служб підтримки ефективного протікання інноваційних процесів;

 • систематичного проведення аналізу освітніх потреб суспільства та адаптація його основних ідей до контингенту школярів.

Впровадження інноваційних технологій в управлінську діяльність загальноосвітнього навчального закладу членами педагогічного колективу – це пріоритетний напрям управлінської діяльності.

Запровадження системного підходу до управління інноваційним освітнім процесом сприятиме підвищенню результативності управлінської діяльності навчального закладу.

При проведенні серпневих зустрічей рекомендуємо особливу увагу звернути на питання сучасного підходу до управління загальноосвітнім навчальним закладом, на шляхи впровадження інноваційних технологій в управлінську діяльність загальноосвітнього навчального закладу, що ставить досить високі вимоги до керівника, його компетентності, відповідальності, умінь та досвіду для розв’язання нагальних проблем в освіті.


Каталог: images
images -> Філософія дитинства в педагогічній спадщині В. О. Сухомлинського
images -> Наступність і перспективність як необхідна умова забезпечення безперервної освіти
images -> Муханова Ірина Федорівна удк
images -> Оздоровча спрямованість фізичного виховання анотація
images -> Рекомендації класним керівникам на орієнтовні форми роботи з учнями щодо формування навичок здорового способу життя
images -> Методичні рекомендації щодо вдосконалення системи роботи навчальних закладів з питань формування, збереження та зміцнення здоров’я учнів
images -> Загальна характеристика роботи
images -> Загальна характеристика роботи
images -> Математика, як навчальний предмет, покликаний передусім сприяти розумовому вихованню, особливо вихованню волі до цілеспрямован


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка