Сім'я та трудове виховання дитиниСкачати 42,95 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації29.03.2019
Розмір42,95 Kb.
ТипУрок
  1   2   3

Трудове виховання можна розглядати як один із засобів розвитку духовності. Почнемо з того, що, за С.Гончаренком, трудове виховання здійснюється багатьма шляхами: у процесі вивчення загальноосвітніх предметів гуманітарного й природничо-математичного циклів, на уроках трудового навчання, у процесі самообслуговування, у позакласній та позашкільній роботі, у родині.

На уроках трудового навчання в початкових класах діти не тільки отримують початкові знання з видів праці, а й опановують доступні їм практичні прийоми. Крім того, здійснюється виховання таких якостей особистості, як працьовитість, наполегливість, взаємодопомога, уміння працювати в колективі.

У процесі вивчення загальноосвітніх предметів гуманітарного циклу також відбувається психологічна й практична підготовка школярів до праці, ознайом­лення з народними трудовими традиція­ми. Зокрема, у Букварі є чудові малюнки української печі, криниці із журавлем.

Демонструючи шестирічкам ці зобра­ження, доцільно запитати:


  1. Які смачні страви готують у печі?

  2. Чому хлопчики посміхаються біля криниці?

  3. Чи знаєте ви, хто робить піч, кри­ницю? (Пічник, копач, тесля.)

Надалі на уроках читання ознайомлення учнів із на­родними трудовими традиціями триває. Виконання фо­нетичних вправ з чистомовками, робота з кросвордами за народною тематикою, ведення словничка мудрослів'їв, розучування народних дитячих ігор містять виховні мо­менти, є своєрідною школою етики й естетики, форму­ють поетичне мислення, дають можливість прилучитися до невичерпної етнічної скарбниці, виховують справжні моральні цінності, глибоке духовне коріння.

Не слід залишати поза увагою і досвід української етнопедагогіки щодо прищеплення любові до праці, вихо­вання трудових навичок у родині. Як відомо, господарське виховання в народній педагогіці носило свідомий харак­тер і зводилося до привчання дітей з 5—6-річного віку до праці. Дорослі залучали дітей до різних видів трудової діяльності навіть тоді, коли без їхньої допомоги можна було б обійтися. Батьки плекали в малечі усвідомлення того, що «землю прикрашає сонце, а людину — праця», «діло майстра величає», «щоб людиною стати, треба працювати».

Щоб певним чином скоординувати цілі трудового ви­ховання в сім'ї та школі, ми запропонували батькам відпо­вісти на запитання з метою визначення стану привчання дітей до праці в сім'ях.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка