Школі і сім”я – грані співробітництваСкачати 20,12 Kb.
Дата конвертації30.03.2019
Розмір20,12 Kb.
ТипРішення
Школі і сім'я – грані співробітництва
Як залучити батьків до життя школи
Виховання дітей – дуже відповідальна справа. Перед батьками та школою постає чимало складних і водночас важливих завдань. Як виростити гармонійну особистість, на які моральні цінності зорієнтувати дитину? Як допомогти їй зберегти на все життя доброту, людяність, вірність своїм родинним витокам? Як підтримати допитливість школярів і зробити процес навчання для них цікавим і бажаним? У сучасному житті для вирішення цих проблем необхідний пошук нових підходів, концептуальних шляхів і змістовних форм у роботі з дітьми.

Великий педагог В. Сухомлинський у свій час зауважив: „ Я вважаю: найважливішим законом виховання є те, щоб у школі і сім'ї панував дух відповідальності людини за благо, щастя, радощі, долю і життя іншої людини. Щоб уже маленька дитина розуміла і серцем відчувала: кожний її крок, кожний вчинок відбивається, відлунюється у духовному житті того, хто поруч з нею – товариша, батька, матері, наставника”.

Усі ми розуміємо, що першоосновою розвитку дитини як особистості є виховання в сім'ї. Стаття 59 Закону України „Про освіту” покладає на батьків відповідальність за фізичне здоров'я і психічний стан дітей, створення належних умов для розвитку їх природних здібностей. На жаль, реалії сучасності стверджують, що батьки все більше намагаються перекласти на школу всю відповідальність за виховання і розвиток своїх дітей. Звідси й ігнорування ними батьківських зборів, виховних заходів, які проводить навчальний заклад. Усвідомлюючи всю складність проблеми, педагогічний колектив загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 м. Білої Церкви розробив цілу низку дій, які привернули увагу батьків до школи.

Найперше – це продумана тематика батьківських зборів та цікава методика їх проведення. Батьки за місяць отримують повідомлення про дату зборів (це повідомлення друкується на окремому папері з поіменним звертанням до батьків, завіряється підписом класного керівника та печаткою школи, приклеюється у щоденник). Таке офіційне запрошення вже зобов'язує батьків звернути на нього увагу.

Тематика зборів розробляється на засіданнях методичної ради школи. Для молодшого шкільного віку пропонуємо теми:


 1. Адаптація до школи. Складові шкільної готовності.

 2. Організація навчальної роботи молодшого школяра.

 3. Допомога батьків у подоланні тривожності, агресивності, страхів, інших емоційних порушень у дітей.

Для підліткового віку визначаємо теми:

 1. Особливості навчальної діяльності учня в середній школі.

 2. Вікові особливості молодших школярів. Підвищена втомлюваність та її вплив на поведінку підлітків.

 3. Паталогічні новоутворення особистості (ефект неадекватності, порушення мотиваційної сфери та образу „Я”). Роль сім'ї у подоланні важковиховуваності.

 4. Авторитет батьків. Типові помилки сімейного виховання.

Для юнацького віку тематика зборів така:

 1. Вік та індивідуальність. Процеси фізичного дозрівання в юності.

 2. Статус сім'ї та стосунки з батьками.

 3. Товариство однолітків. Шкідливі звички та можливості їхнього подолання.

 4. Правильний вибір професії та її значення для держави та особистості.

Доброю традицією школи стало проведення батьківських зборів по паралелях. Батьків запрошуємо до актової зали, де на них чекає приємний сюрприз – концертна програма, підготовлена їхніми дітьми. Як же приємно батьку й мамі побачити своє чадо на сцені. У цей час розцвітають обличчя батьків, зала наповнюється теплом, добротою, родинним затишком. Інколи батьки по – іншому розкривають свою дитину, помічають у ній таланти, про які раніше і не підозрювали. А діти раді подарувати своїм рідним людям насолоду, тому й стараються, дуже відповідально готуються до виступу. Тепер на батьківські збори приходять не тільки батько й мама, а й дідусь з бабусею. Адже для родини це – подія. У свою чергу педагогічний колектив намагається залучити до виступу якомога більше дітей. До того ж готуємо презентацію роботи кожного класного колективу. На слайдах демонструємо фотографії цікавих подій, важливих акцій, представляємо переможців шкільних конкурсів, олімпіад. Тобто надаємо можливість батькам заглибитися в шкільне життя, відчути його ритм і побачити результати праці власних дітей, бути по – справжньому причетними до того, чим живе школа.

Завжди бажаним є виступ директора школи, класного керівника, шкільного психолога. Поради фахівців дуже цінні для батьків. По ходу кожен із присутніх можу поставити запитання і отримати на нього кваліфіковану відповідь. По закінченні батькам видається пам'ятка, яку розробляють класні керівники разом із шкільним психологом. Ось зміст однієї з них: 1. Будьте для дітей прикладом у всьому.

 2. Даруйте дитині свою любов і увагу.

 3. Не відгороджуйте дитину від обов”язків і проблем.

 4. Не бійтесь у чомусь відмовити дитині, якщо вважаєте її вимоги надмірними.

 5. Частіше розмовляйте з дитиною.

 6. Прищеплюйте любов і повагу до школи, навчання, вчителів.

 7. Звертайтесь за порадами до педагогів.

 8. Заохочуйте в дітей інтерес до книги, природи й спорту.

 9. Не застосовуйте фізичні покарання.

 10. Готуйте дитину до майбутнього життя.

 11. Надайте дитині самостійність, не контролюйте кожен її крок.

 12. Виховання дітей - головний обов'язок батьків.

Такі заходи сприяють розвитку сумісної співпраці на шляху

становлення соціально адаптованої особистості, залучають батьків до єдиного виховного процесу. Усе частіше ми бачимо наших батьків на класних виховних годинах. Вони розповідають дітям про свої професії, спрямовують вихованців на правильний вибір подальшого життєвого шляху. Таким чином школа дбає про зростання авторитету родини.

Цікавою знахідкою педагогічного колективу стало ведення класних альманахів. Це своєрідна історія класу, до якої записуються не тільки значимі події, а й незначні, на перший погляд, дрібниці, а саме: „Гостини у бабусі”, „Мамина вишиванка”, „Подарунок для сестрички” та інші. До роботи по створенню альманаху залучені батьки. Вони входять до складу редакційної колегії, створюють фоторепортажі. Без них ця робота просто немислима. З якою радістю потім листаються ці книги. Ніби ще раз батьки і діти повертають назад миті, що промайнули, ще раз переживають хвилюючі моменти родинного і шкільного життя і розуміють, що дрібниць у ньому немає.

Вінцем навчального року є великі шкільні родинні свята: „Нічого не треба, нічого не хочу на світі, лишень аби мати на білому світі жила” (до Дня Матері), „Про що розповів сімейний альбом?”, „Ніхто не забутий, ніщо не забуте!” (до Дня Перемоги) та інші. До цих свят діти готують виставкималюнків, фоторепортажі, детально продумують, які подарунки вони вручать своїм батькам.

Глибоко переконані: тільки в співпраці з батьками ми зможемо реалізувати ціннісні домінанти школи ХХІ століття, а саме: навчання – в ім'я засвоєння не лише інформації, а для особистісного зростання, спрямування свідомості в майбутнє; навчання – в ім'я побудови життя за законами віри, надії, любові та філософії серця.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Спадщина Василя Олександровича Сухомлинського – невичерпне джерело світла, енергії і любові
downloads -> Впровадження педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського щодо гармонійного розвитку особистості учня, формування його життєвої компетентності у н/в процесі на основі формули "Три люблю"
downloads -> Таран Ірина Миколаївна, вчитель англійської мови, вихователь нвк «Кіровоградський колегіум»
downloads -> Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Я. Франка «Зів'яле листя»
downloads -> Мозгова людмила Анатоліївна
downloads -> Малієнко ю. Б., Сєрова г. В. Вчимося досліджувати (Досліджуємо історію України) Посібник курсу за вибором для профільних класів суспільно-гуманітарного напряму навчання
downloads -> Главное управление образования Луганской областной государственной администрации
downloads -> Тема: Азбука дорожнього руху
downloads -> Методичні рекомендації щодо підготовки матеріалів з питань формування навичок здорового способу життя І. Вступ Суспільству сьогодні особливо потрібні сильні, здорові особистості, які чітко розрізняють поняття добра і зла, любові і ненависті
downloads -> На м’якій постелі спати – у здоров’ї програвати


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка