«школа гідності» (опис виховної системи класу)Скачати 33,64 Kb.
Сторінка1/6
Дата конвертації29.03.2019
Розмір33,64 Kb.
  1   2   3   4   5   6
«ШКОЛА ГІДНОСТІ»

(опис виховної системи класу)

Українська держава йде шляхом демократичного розвитку. Українцям притаманні любов до рідної землі, гордість за своє історичне минуле, повага до традицій, культури, духовних надбань. Для українського народу патріотизм був і є найбільшою національною цінністю, тому серед пріоритетних завдань, що стоять перед освітянами, є виховання свідомого громадянина – патріота своєї держави. У зв’язку із цим, метою виховання в сучасній українській школі є відновлення споконвічної шляхетності українського народу, його національної гідності та самосвідомості, високої моральності та працелюбності.

Сучасне виховання має в повній мірі стати засобом відродження національної культури, зупинення соціальної деградації, стимулом пробудження високих моральних якостей, запорукою громадянського миру і злагоди в суспільстві. одне з першочергових і невідкладних завдань, яке стоїть сьогодні перед освітою, перед суспільством та кожною сім’єю – змінити систему цінностей, ідеалів та інтересів підростаючого покоління.

Наслідуючи духовні ідеали українського народу, підростаюче покоління має шанс зробити майбутнє гідним людини-творця, а не споживача, людини-героя, а не егоїста, людини мудрої, але не примітивної.

Таким чином, сучасна школа вимагає переосмислення системи виховання, оновлення змісту духовного відродження особистості на основі гуманізації, життєдіяльності учнів, створення сприятливих умов для його самореалізації в різних видах творчої діяльності. Сьогодні особливої актуальності набувають питання формування національно-патріотичних цінностей підростаючого покоління. За словами А.С.Макаренка, виховання справжнього громадянанина має починантися не лише з сімї, але з й шкільного простору. В умовах сьогодення, це власне і слугую головною опорою в роботі вчителя. Видатний український педагог В. О. Сухомлинський писав: «Виховання за своєю суттю — це керівництво становленням людської особистості». Ця думка стала пріоритетною під час створення виховної системи класу.

У кожної людини є дім – не просто житло з дахом над головою, а місце, де його люблять і чекають, розуміють і приймають таким, який він є. Одного чудового сонячного вересневого ранку ми з учнями почали створювати свій дім, в якому нам разом дуже добре. Це наше класне об’єднання. Кожний з нас поклав свою цеглинку з особливими властивостями в будівництво цього дому. Таким чином, ми вибудували модель виховної системи класу, яку назвали «Школі гідності». Обрали й девіз: «Перешкод не бійся ані трохи,
За собою український край веди» та емблему.

Основна мета виховної системи класу — вихован­ня в учнів активної життєвої позиції, співробітництва, довіри, взаємоповаги.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка