«Щаслива родина – успішна країна» до 2022 року за 2018 рік Назва програмиСторінка1/21
Дата конвертації09.01.2020
Розмір1,02 Mb.
ТипПояснювальна записка
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   21


Пояснювальна записка до виконання

Програми підтримки сім’ї та забезпечення прав дітей

«Щаслива родина – успішна країна» до 2022 року за 2018 рік
1. Назва програми - Обласна комплексна Програма підтримки сім’ї та забезпечення прав дітей «Щаслива родина – успішна країна» до 2022 року.

2. Замовник та відповідальний виконавець – служба у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної адміністрації.

3.Найважливіші завдання, виконані у звітному періоді (пункти Програми):  1. Підтримка сімей та популяризація сімейних цінностей.

1.1. З метою забезпечення оптимального функціонування цілісної системи з соціальної підтримки сімей та сприяння створенню умов для повної реалізації сім'ями свого потенціалу, підвищення престижу сім’ї, утвердження пріоритетності сімейних цінностей, ролі батьків у вихованні дітей у Київській області проводиться відповідна робота.

Для координації діяльності у вирішенні питань соціального захисту дітей та сімей з дітьми та організації відповідної роботи в Київській області протягом 2018 року проводилися засідання обласної Координаційної ради з питань охорони дитинства та підтримки сім’ї в приміщенні Київської обласної державної адміністрації (з начальниками служб у справах дітей та сім’ї райдержадміністрацій, міськвиконкомів (міст обласного значення), головами об’єднаних територіальних громад (ОТГ) області та представниками органів державної влади, які задіяні у сфері надання допомоги та вирішення питань підтримки дітей та сімей з дітьми, які потребують допомоги), де розглядаються питання, щодо соціально-правового захисту дітей та сімей, виносяться зауваження щодо проведеної роботи та формуються пропозиції щодо подальшої роботи. В районах та містах Київської області проводяться засідання комісій з питань захисту прав дітей та підтримки сім’ї.

Надавались різні види допомоги сім’ям з дітьми, вразливим сім’ям, які стоять на обліку або перебувають під соціальним супроводом центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області, за сприяння благодійних організацій, релігійних громад міст та районів. Багатодітні родини отримують державну соціальну допомогу в управліннях соціального захисту населення за місцем проживання. Багатодітним родинам надавались пільги, передбачені Законом України «Про охорону дитинства», а також видавались посвідчення батьків багатодітної сім'ї та дітей з багатодітної сім'ї.1.2. З метою реалізації обласної комплексної Програми підтримки сім’ї та забезпечення прав дітей «Щаслива родина – успішна країна» до 2022 року, в районах та містах області публікувались статті в районних та міських газетах, що стосувались надання пільг різним категоріям сімей.

На сайтах служб у справах дітей та сім'ї райдержадміністрацій, міськвиконкомів (міст обласного значення), а також на обласному сайті, Фейсбуці розміщується роз’яснювальна інформація щодо призначення всіх видів державної соціальної допомоги сім’ям, надання пільг багатодітним сім’ям. Що стосується соціального захисту дітей, сімей з дітьми, та свідомого ставлення батьків до виконання своїх обов'язків, службами у справах дітей та сім’ї в районах та містах області проводяться засідання комісій з питань захисту прав дітей, де постійно розглядаються питання щодо участі батьків у вихованні дітей, соціального захисту дітей та сімей з дітьми. Проводяться круглі столи за участю громадськості, керівників районних, міських служб та ОТГ, які задіяні у сфері захисту прав та надання соціальної допомоги сім’ям з дітьми.1.3. Районними та міськими центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з кримінальною поліцією у справах дітей здійснюються візити у місця компактного проживання осіб, які належать до ромської національної меншини, з якими проводиться профілактична робота з метою попередження виникнення складних життєвих обставин, а саме: бесіди з метою формування свідомого батьківства, попередження насильства в сім’ї, наркоманії, тютюнопаління, алкоголізму та жорстокого поводження з дітьми, належного виховання дітей в багатодітній сім’ї, збереження прав дітей ромської національності, недопущення вчинення протиправної діяльності. Також, надавалися детальні рекомендації щодо отримання документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство, свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану; стимулювання ромської громади на отримання освіти та працевлаштування. Спеціалісти районних, міських, селищного та сільських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді сприяють формуванню у ромів уявлень про належні житлово-побутові умови проживання: дотримання санітарно-гігієнічних норм, проходження медичних оглядів та обстежень, наведення та підтримки порядку в будинку, проживання лише членів однієї родини, відповідального ставлення до побутових предметів тощо.


Каталог: wp-content -> uploads -> 2019
2019 -> Студентів бердянського державного педагогіч ного університету на Днях науки 15 травня 2014 року Том Педагогічні науки Бердянськ 2014
2019 -> Педагогічного університету
2019 -> Додаток 1 вінницька область
2019 -> А. М. Підгорного " затверджую " Заступник директора з наукової роботи " " 20 р. Робоча програма
2019 -> Робоча програма навчальної дисципліни теоретична фонетика ступінь бакалавра Галузь знань 03 Гуманітарні науки
2019 -> Професійного самовизначення та планування кар’єри
2019 -> Полонійна академія у ченстохові (польща)
2019 -> Законів України «Про освіту», «Про вищу освіту»
2019 -> Закон України «Про освіту»


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   21


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка