Сьогодні змінюються види навчання: на зміну пояснювально-ілюстративним та репродуктивним видам навчання прийшли інтенсивні технологіїСторінка1/2
Дата конвертації31.12.2018
Розмір128 Kb.
  1   2

Вступ

Сьогодні змінюються види навчання: на зміну пояснювально-ілюстративним та репродуктивним видам навчання прийшли інтенсивні технології. Серед них центральне місце займає модульна система навчання.

Модульна система навчання базується на індивідуалізованому підході, при якому головну роль відіграє не майстер виробничого навчання, а учень, який навчається за власною індивідуальною програмою, самостійно визначаючи темп навчання та термін його закінчення. Все залежить від ставлення учня до навчання, його здібностей, наявних знань та трудових навичок.

Модульна система навчання – це система, де для будь-якої професії є програма підготовки, яка точно їй відповідає. Якщо при традиційній системі навчання зміст навчального матеріалу з професії «кухар» ділиться на теми, розділи і теорія чітко відмежована від практики, то в модульній системі своєрідними дозаторами навчального матеріалу виступають конкретні трудові навички, якими повинен оволодіти учень для здобуття професії «кухар». Їх складність та значимість для професійної діяльності і визначають особливості компонування матеріалу в навчальному елементі – спеціально розробленому дидактичному матеріалі, спрямованому на оволодіння конкретною трудовою навичкою. До того ж теоретичні знання органічно вплітаються в навчальний процес і даються лише в тому об’ємі, який необхідний для засвоєння трудових навичок. Отже, маємо систему трудових навичок, або модуль трудових навичок, які складають основу професійного діяльності.

Мета і направлення модульного навчання

На уроках виробничого навчання створюю сприятливі умови для розвитку особистості учня шляхом забезпечення гнучкого змісту навчання, пристосування теоретичних знань, практичних умінь і навичок до індивідуальних можливостей, запитам і рівню підготовки учня за допомогою організації виробничого навчання за окремими модульними блоками.При вивченні теми програми «Механічна кулінарна обробка овочів, грибів» складаю окремі модулі для самостійної роботи учнів за індивідуальними завданнями. Кожен модуль являє собою закінчену професійну дію, освоєння якої йде за операціями – кроками. 1-ша бригада: проводить обробку бульбоплодів і нарізку їх соломкою і часточками.

Порядок виконання вправи

Вказівки і пояснення

Малюнок

Відібрати овочі

картоплю, буряки, моркву середнього розміруПромити

у холодній проточній водіОбчиститивід шкірочки середнім ножем кухарської трійкиПромити

у холодній проточній водіЗрізати

 овочі з усіх сторін, надаючи прямокутної форми, щоб не каталась по дощечціНарізати

на пласти завтовшки 0,2 см. середнім ножем кухарської трійки «ОС»Скласти пласти

один на одинРозрізати

Пласти на смужки упоперек середнім ножем кухарської трійки товщиною 0,2 см., довжиною 4-5 см.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Спадщина Василя Олександровича Сухомлинського – невичерпне джерело світла, енергії і любові
downloads -> Впровадження педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського щодо гармонійного розвитку особистості учня, формування його життєвої компетентності у н/в процесі на основі формули "Три люблю"
downloads -> Таран Ірина Миколаївна, вчитель англійської мови, вихователь нвк «Кіровоградський колегіум»
downloads -> Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Я. Франка «Зів'яле листя»
downloads -> Мозгова людмила Анатоліївна
downloads -> Малієнко ю. Б., Сєрова г. В. Вчимося досліджувати (Досліджуємо історію України) Посібник курсу за вибором для профільних класів суспільно-гуманітарного напряму навчання
downloads -> Главное управление образования Луганской областной государственной администрации
downloads -> Тема: Азбука дорожнього руху
downloads -> Методичні рекомендації щодо підготовки матеріалів з питань формування навичок здорового способу життя І. Вступ Суспільству сьогодні особливо потрібні сильні, здорові особистості, які чітко розрізняють поняття добра і зла, любові і ненависті
downloads -> На м’якій постелі спати – у здоров’ї програвати


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка