«Розвиток індивідуальних здібностей і талантів учнів, забезпечення умов їх реалізації»Скачати 307,02 Kb.
Сторінка1/12
Дата конвертації04.04.2020
Розмір307,02 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

ЗАПОРІЗЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І – ІІІ СТУПЕНІВ №87

ЗАПОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ОПИС ДОСВІДУ

РОБОТИ КЛАСНОГО КЕРІВНИКА

З ПРОБЛЕМНОГО ПИТАННЯ:

«Розвиток індивідуальних здібностей і талантів учнів, забезпечення умов їх реалізації»Автор: вчитель початкових класів Прокопенко О.А.

Запоріжжя, 2019 – 2020 н.р.

Актуальність

Пріорітетне завдання навчально-виховного процесу в новій українській школі – це всебічний розвиток учнів, особливо творчого потенціалу особистості, яка б могла гідно представляти себе, свій народ, мову у світовому суспільстві.

Завдання щодо виховання людей з високим творчим потенціалом виникає не лише як актуальна проблема сучасної педагогічної науки та практики, але і як значна соціальна необхідність.

Нині з’явилася потреба суспільства у творчих, діяльних та обдарованих, інтелектуально і духовно розвинених громадянах. Тому проблема виявлення та «вирощування талантів» має велике значення. Життя доводить, що в сучасних змінних умовах найкраще орієнтується, приймає рішення, працює людина творча, креативна, гнучка, здатна до використання нових задумів, ідей, підходів, рішень. Це людина, яка вдало володіє важливим переліком якостей, а саме рішучістю, творчістю, креативністю, сміливістю мислення, вмінням не зупинятися на досягнутому. Тому головна мета школи – дати можливість виявити і розвинути творчий потенціал дитини, яка в майбутньому має бути успішною, бо нова школа – школа творчості і успіху.

Розвиток творчих здібностей учнів є однією із найактуальніших проблем. І це закономірно, адже, розвиваючи нахили і задатки дітей, ми виховуємо у них здатність до критичного аналізу, до творчих пошуків і надбань, до оригінальності у розв’язанні проблем, тим самим формуємо повноцінну, духовно багату й інтелектуально-розвинену особистість.

І в цьому полягає завдання вчителя – створити умови для утвердження атмосфери творчості, виявити і розвинути індивідуальні здібності, допомогти учневі знайти себе в житті, а у навчально – виховній діяльності побудувати таку систему співпраці, головна мета якої – максимальний розвиток творчих здібностей дитини.

За інноваційним потенціалом досвід роботи являється комбінаторно – моделюючим. На основі творчого та конструктивного поєднання глибокого досвіду видатних педагогів, філософів К. Ушинського, Я. Корчака, М. Стельмаховича, В. Сухомлинського, концепції навчальних методів І. Лангера, М. Скаткіна, сучасних педагогів – практиків Т. Шевченко, М. Шуляк створена виховна система класу, яка спрямована на розвиток творчих здібностей і талантів учнів, на створення виховного простору для кожної дитини через цілісні пріоритети.Мета:

  • Збагачення інтелектуального потенціалу кожної дитини;

  • Створення оптимальних умов для розвитку творчої особистості;

  • Створення атмосфери взаємодії учителя і учня і системи по розвитку творчої, пізнавальної, самостійної активності молодших школярів;

  • Розвиток індивідуальних здібностей, позитивних нахилів, творчого мислення, вміння і потреби самовдосконалення;

  • Виховання і навчання на основі природних задатків молодшого школяра;

  • Формування бажання співпрацювати у колективі і самостійно, вміння доводити розпочату справу до кінця, отримувати задоволення від творчості і результатів своєї роботи.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка