Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 2019 р. № Концепція Державної цільової програмиСкачати 46,71 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації09.04.2019
Розмір46,71 Kb.
ТипРозпорядження
  1   2   3   4   5
СХВАЛЕНО

розпорядженням Кабінету Міністрів України

від ____ ____________ 2019 р. № _____

Концепція Державної цільової програми

забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної у всіх сферах суспільного життя до 2028 року

Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма
Результати досліджень мовної ситуації в країні свідчать, що функціонування української мови як єдиної державної в Україні на сьогодні не відповідає цьому статусу. Її позиції потребують посилення практично в усіх сферах суспільного життя, зокрема, в освіті та науці, культурі, засобах масової інформації, державному управлінні, правовій, військовій сфері, сферах обслуговування та виробництва. Йдеться як про кількісні показники – частка використання української мови, так і про якісні характеристики – правильне вживання української мови.

Результати загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова у листопаді 2016 року (далі – опитування), засвідчили, що 69% громадян України вважають рідною мовою українську. Разом з цим, згідно з результатами дослідження, яке провела наприкінці 2017 року Соціологічна група «Рейтинг», виключно українською мовою вдома спілкується лише 47% громадян.

Згідно зі статистичними даними, що оприлюднено на офіційному веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, у 2017 році 7,79% випускників закладів загальної середньої освіти, які взяли участь у зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови і літератури, не подолали прохідний поріг. У 2018 році ця цифра склала 8,29%.

За результатами аналітичного огляду «Становище української мови в Україні в 2017 році», оприлюдненого рухом «Простір свободи», в інформаційному просторі України домінує російська мова.

В умовах анексії та окупації частини території України, питання зміцнення державного статусу та підвищення престижності української мови через забезпечення її всебічного розвитку і функціонування в усіх сферах суспільного життя напряму пов’язане з питаннями національної безпеки.

Досвід європейських країн, навіть тих, у яких мовна проблема не була такою гострою як в Україні, свідчить, що ця сфера була і залишається об’єктом державної підтримки та регулювання.

Державна мова, за умови її повноцінного функціонування, має відігравати консолідуючу роль у суспільстві, стимулювати процес розвитку і добробуту держави та її громадян.

Інтеграція України у світовий інформаційний, економічний, культурний простір зумовлює необхідність дбати про українську мову не лише в Україні, а й за її межами. Опанування української мови як іноземної забезпечує мовний інструментарій для користування українськими інформаційними ресурсами, можливість навчання в українських закладах освіти, ведення бізнесу з українськими контрагентами. Збереження і розвиток української мови також є важливим чинником збереження національної ідентичності представників української діаспори та їхнього культурного зв’язку з Україною.
Каталог: document
document -> Учитель фізики по закінченню курсів підвищення кваліфікації повинен знати
document -> Підготовка майбутнього вчителя інформатики до організації навчального діалогу в системі „педагог – комп’ютер ‑ учитель”: стан проблеми постановка проблеми
document -> Педагогіка
document -> І. Ф. Аршава, О. О. Назаренко посібник до вивчення курсу «психологія важковиховуваних дітей» Дніпропетровськ рвв дну
document -> Робоча навчальна програма
document -> Анотація вибіркової навчальної дисципліни
document -> Завдання для самостійної роботи студентів груп дс-13-1, дс-13-2, дс-13-3 груп з вибіркового курсу Психологічні проблеми батьківсько-дитячих стосунків (практикум)
document -> Зміст і сучасні провідні напрями родинного виховання лекція вступ
document -> Підвищення рівня педагогічної освіти батьків
document -> Сучасні тенденціі розвитку вищої освіти за кордоном


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка