Романовська ДСкачати 76,75 Kb.
Сторінка1/6
Дата конвертації24.03.2020
Розмір76,75 Kb.
  1   2   3   4   5   6

Романовська Д.Д., завідувач НМЦ

практичної психології та соціальної роботи ІППОЧО

Дідорук А.М., практичний психолог

Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ст. №28
РОЗВИТОК ЕМОЦІЙНОГО ІНТЕЛЕКТУ учнів 1-х класів в умовах Нової української школи

(Кейс методів для застосування на ранкових зустрічах)
«...без спрямовуючої сили емоцій,

інтелект не має ні своєї сили,

ні могутності.»

Роберт Соломон
Реформа системи освіти, відповідно до Концепції Нової української школи, передбачає системну трансформацію цього державного сектора, головна мета якої – досягнення нової, високої якості освіти на всіх рівнях. Якісна освітня система передбачає створення такої школи, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати ці знання у житті.

Найціннішим результатом початкової освіти в особистісному вимірі, відповідно до концепції НУШ, є здорова дитина, мотивована на успішне навчання, дослідницьке ставлення до життя; це учень/учениця, які вміють вчитися з різних джерел і критично оцінювати інформацію, відповідально ставитися до себе та інших людей, усвідомлювати себе громадянином/громадянкою України.У компоненті «здорова дитина» розглядаємо 4 основні складові здоровя: фізичну, психічну, соціальну, духовну. Усі складові мають залежність від стану емоційного благополуччя дитини, який у свою чергу залежить від того, наскільки розвинена емоційна сфера особистості дитини, розвинений її емоційний інтелект.

Емоційний інтелект став предметом психологічного дослідження порівняно недавно завдяки працям зарубіжних дослідників Г. Гарднера, Д. Гоулмана, Д. Карузо, Дж. Майєра, П. Саловея та ін. Вчені наголошують на необхідності і до- цільності розвитку емоційного інтелекту, який визнано фактором забез-печення успішного особистісного та професійного зростання особистості. В 90-х роках ХХ американські психологи Дж. Майєр та П. Саловей вперше вжили термін "емоційний інтелект", визначивши ним сукупність когнітивних здібностей до ідентифікації, розуміння та управління емоціями. Передумовою виникнення концепції емоційного інтелекту вважають роботи американського психолога Г. Гарднера, який висунув думку про множинність форм прояву інтелекту. До них належать такі: вербальний, просторовий, кінестетичний, логіко-математичний, музичний, внутрішньоособистісний (спрямований на власні емоції) та міжособистісний (спрямований на емоції інших людей). У 1995 році в США вийшла праця американського психолога Д. Гоулмана "Emotional Intelligence", яка стала бестселером. Як відомо, Д. Гоулман висловив думку про те, що загальний інтелект, який досліджується вже впродовж тривалого часу і вимірюється за допомогою відомих тестів на визначення коефіцієнта IQ, тільки на 20% зумовлює успіх в житті людини, тоді як 80% припадає на долю інших факторів, котрі забезпечують успіх. Серед них значне місце належить емоційному інтелекту, який, на його думку, сприяє особистісному зростанню, ефективності професійної дія- льності та кар'єрі людини.Отже,

Емоційний інтелект – це здатність усвідомлювати свої почуття і емоції, доносити і використовувати їх, управляти ними, і на основі цих навичок взаємодіяти з іншими людьми.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка