Романенко Людмили Іванівни «гігієнічна оцінка антимікробної дії композитів з наночастками срібла»Скачати 101,43 Kb.
Сторінка1/12
Дата конвертації27.12.2018
Розмір101,43 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

ВІДГУК

офіційного опонента – д.мед. н., професора

Білецької Елеонори Миколаївни на дисертаційну роботу

Романенко Людмили Іванівни «ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА АНТИМІКРОБНОЇ ДІЇ КОМПОЗИТІВ З НАНОЧАСТКАМИ СРІБЛА», поданої на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю

14.02.01 – гігієна та професійна патологія


Актуальність теми дисертаційної роботи

Загострення проблеми профілактики та боротьби з інфекційними захворюваннями потребує необхідності розробки нових бактерицидних і бактеріостатичних препаратів, широкі можливості вирішення якої надає саме нанонаука. Внаслідок стрімкого розвитку нанотехнологій зростають можливості застосування наноматеріалів у всіх сферах діяльності людини. Як відомо, при переході більшості металів у нанодисперсний стан спостерігається зміна механічних, електричних, магнітних, оптичних, хімічних та біологічних властивостей.

У зв'язку з цим, питання безпеки наноматеріалів для здоров'я людини набуває особливого значення. Так, вже вивчаються наночастки металів з антимікробною активністю, по відношенню до яких мікроорганізми не володіють механізмом утворення антимікробної стійкості. Серед таких металів перше місце справедливо посідає наносрібло, яке має надзвичайний антимікробний спектр.

Поступово з вивченням властивостей наночасток дослідники все частіше звертаються до створення нових нанопрепаратів, наноречовин, нанокомпозитів, що і стало головним завданням і об'єктом дійстного дослідження.

Враховуючи вищевикладене, дисертаційна робота Романенко Людмили Іванівни присвячена актуальній гігієнічній проблемі, є своєчасною та доцільною.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка