Роман Попелюшко Акмеологічний підхід як умова підвищення якості освітиСторінка1/2
Дата конвертації01.05.2020
Розмір75 Kb.
  1   2

УДК 159.99 Роман Попелюшко

Акмеологічний підхід як умова підвищення якості освіти.

На початку третього тисячоріччя все більш яскраво проявляється прагнення до інтеграції як на державному рівні (Україна як частина світового співтовариства), так і на рівні соціальних інститутів.

Перед загальноосвітньою школою поставлене завдання навчання й виховання учнів, підготовка дитини до успішної соціалізації, усвідомленого вибору професії. При цьому не слід забувати про необхідність збереження й зміцнення здоров’я учнів. Всі ці завдання спрямовання на формування адекватного прагнення учня до саморозвитку, під час навчання у школі і професійного розвитку в майбутньому. Проблема професійного росту людини, її успішність є центральною для такої наукової галузі, як акмеологія, що сформувалась як самостійна наукова дисципліна у 90-ті роки XX сторіччя.

Акмеологічний підхід у наш час є одним із прогресивних і перспективних для сучасної школи. Сутність акмеологічного підходу на думку А.О. Деркача, полягає в здійсненні комплексного дослідження й відновлення цілісності суб'єкта, що проходить щабель зрілості, коли його індивідуальні, особистісні й суб’єктно-діяльністні характеристики вивчаються в єдності, у всіх взаємозв'язках і опосередкуваннях, для того щоб сприяти досягненню вищих рівнів, на які може піднятися кожний [3].

Застосування акмеологічного підходу до змісту освіти, технологій навчання й виховання учнів, керування школою дозволяє перевести школу з режиму формального функціонування до режиму розвитку, при цьому значно підвищується і якість освіти, тому що у всіх суб’єктів системи освіти виявляються пізнавальні мотиви, навчання стає внутрішньою потребою, а творче переосмислення дійсності стає провідним.

Необхідність акмеологічного підходу в навчально-виховному й управлінському процесі загальноосвітньої школи очевидна, оскільки суспільство очікує від школи, що її випускники будуть комунікабельними, креативними, самостійно мислячими особистостями, що прагнуть до успіху й вміють самостійно будувати індивідуальну траєкторію розвитку. Акмеологічні прийоми, акме- технології пропонують практичне рішення питання особистісного й професійного успіху.

Актуальність теми обумовлена особливим інтересом педагогіки й методики до проблеми підвищення якості освіти. Пошук оптимальних, найбільш ефективних способів, що впливають на якість освіти, в останні роки тільки розширюється. Створюються нові педагогічні технології, актуалізуються вже відомі, оскільки все більш явною є неможливість традиційної освітньої системи відповідати новим соціокультурним і економічним умовам.

В рамках даного питання можливий розгляд проблеми педагогічного проектування в контексті акмеологічного підходу, формування й розвиток проективної культури учнів, здоров’я учнів як цінність і умова підвищення якості освіти в акмеологічному контексті, організації акмеологічної школи та найцікавіших для вчителів перспективних акме-технологій.

Міждисциплінарний характер акмеології дозволяє шукати нові можливості підвищення якості освіти, у тому числі створення й апробація моделі акмеологічної школи.


Каталог: jspui -> bitstream -> 123456789


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка