Роль тата у вихованні синаДата конвертації19.04.2019
Розмір32 Kb.

Роль тата у вихованні сина


Батько - це завжди приклад для сина, зразок чоловічої поведінки і характеру. Недаремно існує вираз «зразковий батько». Малюк одержує уявлення про те, як повинен поводитися хлопчик і майбутній чоловік, саме від тата. Вже з 3-5 років хлопчик моделює свою поведінку відповідно до батькового прикладу, він як би ототожнює себе з батьком, намагається наслідувати йому. Хлопчики, що виросли без батька, часто не знають, як поводитися в тій або іншій ситуації, що вимагає від них чоловічої моделі поведінки. 
Спостерігаючи за відносинами тата і мами, хлопчик дізнається культуру відносин між чоловіком і жінкою. У нього формується модель майбутніх відносин з протилежною статтю.
Особлива роль тата у вихованні сина полягає в турботі про здоров'я дитини, його фізична підготовка, загартування, розвиток сили, спритності, витривалості, швидкості. Розвиваючи фізичні сили хлопчика, необхідно одночасно привчати його до акуратності, організованості, дисциплінованості. Важлива роль батька в привчанні хлопчика до самообслуговування і допомоги іншим. Тут не допоможуть розповіді і розмови, вплив зможе надати тільки особистий приклад батька. Оскар Вайльд говорив: «Пам'ятай: рано чи пізно твій син наслідуватиме твоєму прикладу, а не твоїм порадам».
Багато тат, бажаючи бачити своїх синів мужніми, сильними, розумними і сміливими, забувають про такі важливі потреби дитини, як ласка і турбота. Ці прояви відчуттів необхідні хлопчикам не менше, ніж дівчаткам! Невірно вважати, що батьківська ласка зробить з сина «дівчинку». Дослідження говорять, що найбільш мужні діти зростають якраз у тих батьків, які не скупилися на ніжність відносно синів, особливо в ранньому дитинстві.

Іноді батько прагне зробити свого сина ідеальним в усіх відношеннях, і це заважає батькові і синові просто приємно проводити час разом. Наприклад, батько хоче виховати із сина спортсмена. Він може ще в ранньому віці почати вчити його грати у футбол. Але у дитини не виходить.

Якщо батько весь час критикує його, навіть по-дружньому, дитині стає не по собі, і він перестає отримувати задоволення від гри. Схвалення батька важливіше для нього, ніж його вказівки та поправки. Гра у футбол - прекрасне заняття, якщо воно була запропоноване сином і якщо вони з батьком грають для розваги. Іноді, розсердившись на сина, батько висловлює своє роздратування у вигляді насмішок. Дитина при цьому відчуває себе приниженою. Глузування - занадто сильний засіб для маленьких дітей.

Хлопчик починає вести себе, як чоловік, завдяки здатності наслідувати і брати приклад з тих чоловіків, до яких він відчуває дружнє ставлення. Він не може брати приклад з людини, яка йому не подобається. Якщо батько завжди нетерплячий і дратівливий по відношенню до дитини, хлопчик буде відчувати  незручність не тільки в його суспільстві, а й серед інших чоловіків і хлопчиків. Такий хлопчик потягнеться ближче до матері і сприйме її манери і інтереси.Отже, якщо батько хоче, щоб його син виріс справжнім чоловіком, він не повинен накидатися на дитину, коли той плаче, соромити його, коли він грає в ігри для дівчаток, змушувати його займатися тільки спортом. Батько повинен із задоволенням проводити час зі своїм сином, даючи йому відчути, що він «свій хлопець». Батько з сином повинні іноді відправлятися вдвох на прогулянки або екскурсії. У батька з сином повинні бути свої, спільні секрети.
У спілкуванні з батьком у хлопчика дозрівають істинно чоловічі риси:

  • потреба і здатність захищати

  • приймати на себе відповідальність

  • внутрішня енергія і душевна сила.

Батько - провідник, який допомагає хлопчикові зробити перехід від малюка на маминих руках до хлопчика, а потім до хлопця.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка