Роль особистості вчителя у формуванні мотивації та натхнення учнів до навчальної діяльностіСкачати 374,76 Kb.
Сторінка1/17
Дата конвертації11.10.2019
Розмір374,76 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17Обличчя сучасної освіти


Роль

особистості вчителя у формуванні мотивації та натхнення учнів до навчальної діяльності


Професійне кредо:«Творча праця на благо родів Ваших та громад Ваших повинна бути тільки добровільною і за покликом сердець Ваших.

Інакше безплідними і потворними будуть плоди такої праці»

Волхв Велімуд (древньо-слов’янський мудрець)

Життєве кредо: «Не важливо, скільки днів у твоєму житті, - важливо скільки життя у твоїх днях»

Ключові слова: зацікавлення,мотивація,надихання,коуч, візуалізація своєї мрії,фактор успіху."Витоки творчих здібностей і обдарування дітей на кінчиках їхніх пальців. Від пальців, образно кажучи, йдуть найтонші струмочки, які живлять джерело творчої думки. Чим більше впевненості і винахідливості в рухах дитячої руки, тим тонкіше взаємодія із знаряддям праці, чим складніше рух, необхідний для цієї взаємодії, тим глибше входить взаємодія руки з природою, з суспільною працею в духовне життя дитини. Іншими словами: чим більше майстерності в дитячій руці, тим розумніша дитина " В. О. Сухомлинський

У кожної дівчинки є здібності до рукоділля! Розвинути їх чи загубити - справа вибору дорослих. Тому постійно, ні в якому разі не нав’язуючись, в процесі навчання, особливо під час проведення практичних робіт, треба впроваджувати психологічні вправи щодо формування у дівчат жіночності, рис характеру притаманних жінці. Ми вчимося помічати за собою чоловічі елементи мислення і поведінки, їх наслідки у подальшому житті дівчинки та, усвідомлюючи все це, виробляємо для себе послідовність саморозвитку. Тому, що самодостатня особистість потребує не тільки творчого а й духовного зросту. А жінка може наповнитися духовно тільки через творчу діяльність, яку вона виражає у турботі і любові до усього оточуючого її. Коли дівчатка до цього приходять, вони з великим задоволенням працюють на уроках. Це є ще одним з методів заохочення до творчої діяльності. Але, перш ніж прийти до цього, треба пройти шлях саморозвитку. Потрібно спочатку зрозуміти, яку свою: жіночу чи чоловічу роль у житті повинна виконувати кожна людина. Яка наша місія у житті?

Не можливо навчити когось тому, чого ти сам не вмієш робити. З чого можна зробити висновки: людина, яка не має успіху у своїх сферах життя і діяльності, - не тільки не зможе чомусь навчити інших, а й навіть не притягне до себе увагу оточуючих.

«ВИБЕРІТЬ СОБІ РОБОТУ ДО ДУШІ І ВАМ НЕ ПРИЙДЕТЬСЯ ПРАЦЮВАТИ ЖОДНОГО ДНЯ У СВОЄМУ ЖИТТІ»

Конфуцій

«Ніколи не втрачай терпіння - це останній ключ, що відкриває двері»

Як пробудити у дітей інтерес до ремесла? Це – не так просто. Бо навчання потребує не тільки бажання, терпіння, спокою і рівноваги, а також душевної гармонії , бо без неї неможливо створити прекрасне. І тільки, набувши всього цього, можна давати знання та формувати навички і вміння. Нажаль, не всі дорослі це розуміють. Буває вдома дітей не залучають до діяльності, вважаючи, що рано, адже діти ще малі, і все це прийде згодом. Часом сліпа любов заважає батькам спокійно дивитися, як їхня дитина страждає, долаючи труднощі. І тоді дорослі починають виконувати роботу за дітей, забираючи у них єдину можливість чомусь навчитися. Але не тільки у цьому біда. Діти змушені говорити неправду, видаючи чужу роботу за свою. Чи думаємо ми про наслідки своїх дій? Нам часто не вистачає часу у приділенні уваги дитині для навчання її у спільній діяльності. Адже саме у такій діяльності (роблю сам і поруч навчається дитина) у дітей формуються потреби у праці, розвиваються навички подолання труднощів під час роботи. Вони зростають сильними духом, вміють ставити перед собою мету та цілеспрямовано йдуть до її здійснення. Як дорослі долають труднощі, так і дитина переймає їх досвід.

У такому разі вважається, що особистість вчителя повинна взяти на себе головну роль – ЗАЦІКАВЛЕННЯ тобто МОТИВАЦІЮ І НАДИХАННЯ дітей на навчальну, творчу та практичну діяльність.

«КОЛИ ЛЮДИНА ГОТОВА ВЧИТИСЯ, ВЧИТЕЛЬ ЗАВЖДИ ЗНАХОДИТЬСЯ »Східна мудрість.


Каталог: files
files -> Пояснювальна записка Вступне випробування з соціальної роботи до магістратури зі спеціальності «023 Соціальна робота»
files -> Затвердити Порядок вибуття дітей із закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, й соціального захисту дітей, до сімейних форм виховання (далі Порядок), що додається
files -> Конкурси Вакансії
files -> Секція права та психології
files -> Освіта. Виховання. Навчання актуальні проблеми дошкілля
files -> Спадщина Василя Олександровича Сухомлинського – невичерпне джерело світла, енергії і любові
files -> Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю
files -> Впровадження педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського щодо гармонійного розвитку особистості учня, формування його життєвої компетентності у н/в процесі на основі формули "Три люблю"
files -> Таран Ірина Миколаївна, вчитель англійської мови, вихователь нвк «Кіровоградський колегіум»


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка