Роль батька у вихованні дівчинкиСкачати 14,73 Kb.
Дата конвертації19.04.2019
Розмір14,73 Kb.
РОЛЬ БАТЬКА У ВИХОВАННІ ДІВЧИНКИ

(матеріали до батьківських зборів)

Відсторонення батька від виховання дітей і перекладання цієї ролі на матір призводять до того, що дівчата мають лише приблизне уявлення про чоловіків, до того ж нерідко створене з „допомогою” матері, яка свій подекуди гіркий досвід поширює на всіх чоловіків. У майбутньому, ставши чиєюсь дружиною, така дівчинка не розумітиме своїх чоловіка й сина, не зможе належною мірою виконувати роль дружини й матері.

Дівчинці потрібні дружні стосунки з батьком. Він є для неї прикладом мужності, його схвалення надає їй впевненості в собі, нехай це буде просто схвалення гарного плаття доньки, її нової зачіски чи чогось зробленого її руками. Для дівчинки-підлітка важливо, щоб батько цінував її думку, а інколи навіть радився з нею щодо своїх справ. Коли ж у дочки з’являться друзі-хлопчики, важливо, щоб він ставився до них доброзичливо, навіть у тому разі, якщо, на його думку, вони не дуже підходять його доньці. Батько може посунути важкі меблі під час прибирання квартири, винести сміття, виявити увагу до дочки та її подруг, словом і ділом допомогти у вирішенні складних життєвих ситуацій, що потребують фізичної сили, мужності і витримки. Навчаючись цінувати в батькові ті риси, які роблять його справжнім чоловіком, дівчина, покохавши і побравшись, будує своє шлюбне життя відповідно до тих взаємин, які склались у неї в дитинстві з батьком.
Батько не повинен глузувати з дівчинки, насміхатися з неї, бо це принижує її. Згодом такі стосунки призводять до ненависті, небажання бачитися з ним, піклуватися про нього. Молода жінка розповіла, як колись, ще дівчинкою вона повернулася додому об одинадцятій вечора. Додому її проводжав хлопець, за якого вона згодом вийшла заміж. П’яний батько, який не раз її ображав, цього разу обізвав Тетяну повією, що „шляється десь допізна, нагуляє дитину, паскудить його чесне ім’я” і додав ще декілька нецензурних слів, що принижували людську гідність уже майже дорослої доньки. Тетяна дуже образилась і відтоді, як вийшла заміж, забігає додому тільки до матері. Батька навіть бачити не хоче: „Він мене скривдив на все життя. І хоч він мій рідний батько, я не можу йому пробачити. Він мені огидний і ненависний”. Така розплата за батьківську нерозумність, небажання бачити у дитині, що підростає, особистість, у своїй доньці – майбутню жінку. Грубий та ще й п’яний батько ніколи не буде справжнім взірцем чоловіка, здатного викликати пошану і любов жінки. „Краще ніякого виховання, аніж вплив такої людини” – така поширена думка справді є слушною.

Є й інші крайнощі, коли деякі батьки уникають виховання своїх дочок, тому що їх самих дуже суворо виховували в дитинстві. Такий батько каже: „Я не хочу втручатися в розвиток доньки, щоб вона на мене потім не ображалася, коли я зроблю чи скажу щось не так”. Такі батьки, „умиваючи руки”, перекладають всю відповідальність на дружин. Ця тактика нерідко призводить до прикрих наслідків. За будь-яку провину з боку дівчинки, непослух, випадок лінощів батько, як правило, звинувачує свою дружину: „Що ж, твоє виховання, сама винна”. До того ж, коли батько не втручається у справи виховання, не реагує на погану поведінку дитини, прагне приховати своє незадоволення, дівчинка почувається незручно. Вона вважає, що роздратованість батька десь назбирається, і їй страшно уявити, що трапиться, якщо урветься його терпець. Дівчинка боїться такого батька більше, ніж того, який контролює поведінку дитини, нехай навіть недоречно втручається в її виховання, відверто висловлює своє невдоволення, обурення її вчинками, не приховує своїх природних емоцій і тим самим доводить, що він справді близька людина, відверта, щира, яку хвилює доля доньки і її майбутнє.

Зустрічаються випадки, коли батько начебто і реагує на вчинки дівчинки, але висловлює свої думки замасковано, натяками, таким чином, тримаючи її у постійному напруженні. Він не вирішує її проблем, а тільки заганяє їх в глухий кут, викликаючи в дочки страх, психологічний стрес. Така тактика може призвести до того, що дитина може замкнутися в собі, відгородитися від оточуючих, а це інколи змінює її самооцінку, розвиває комплекси, змінює ставлення до людей і до життя взагалі.

Усвідомлення своєї приналежності до жіночої статі означає самоствердження як жінки, і дівчинка починає розуміти це на початку підліткового віку здебільшого завдяки батькові, звісно, якщо він живий і проживає з нею разом. Якщо ж батько помер або відмовився підтримувати зв’язки із своєю дочкою, дівчинка має знати родичів по батьковій лінії, які б забезпечили б їй ці потреби. Якщо батько живий і не позбавлений можливості спілкуватися із своєю дочкою, то саме він може допомогти доньці підготуватися до перехідного віку. Яка величезна відповідальність!Батько допомагає своїй дочці самоствердитися, даючи їй зрозуміти, що він сам схвалює її вчинки. І робить це він, застосовуючи на практиці основні принципи спілкування з дітьми: безумовну любов, зоровий і фізичний контакти, а також неподільну пильну увагу. Потреба дівчинки в тому, аби батько дотримувався цих принципів, виявляється вже у два роки. Ця потреба, хоча й важлива в період раннього дитинства, росте разом із дівчинкою, намагаючись вплинути на майже магічний вік – тринадцять років. Одна з проблем нашого суспільства полягає в тому, що в міру дорослішання дочки батько зазвичай відчуває незручність у вияві ніжних почуттів, яких дівчинка потребує особливо „напередодні” перехідного віку (десять-одинадцять років). Як наслідок, у віці, коли дівчинка найбільше потребує ніжності батька, той почувається скуто і незручно, особливо щодо здорового фізичного контакту. Це надзвичайно прикрий факт.

Шановні татусі, ми повинні побороти незручність і дати нашим донькам те, що їм необхідно, як повітря, і що оберігатиме їх протягом усього життя.
Каталог: bitstream -> 123456789 -> 2681
123456789 -> Тема: Безпека вулиці: азбука дороги
123456789 -> Методичні вказівки до вивчення дисципліни сво «доктор філософії»
123456789 -> Регіональний підхід до дослідження формування ціннісних орієнтацій студентів мистецьких вишів україни н. Г. Тарарак
123456789 -> Методологічне підґрунтя дослідження формування ціннісних орієнтацій студентів вищих навчальних закладів мистецького профілю україни
123456789 -> Загальна характеристика роботи
123456789 -> Інформаційне суспільство в контексті політичної культури суспільства
123456789 -> Заліщицька районна державна адміністрація Відділ з питань освіти Районний методичний кабінет Використання активних та інноваційних технологій як засіб активізації
123456789 -> Україна тернопільська область опис досвіду роботи учителя біології
2681 -> Тренінгове заняття для батьків учнів 8-9-х класів „ як уникнути конфліктів із власними дітьми” Мета заняття


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка