Робоча програма до курсу «Теорія і технологія оздоровчо-рекреаційної рухової активності»Сторінка1/34
Дата конвертації14.01.2020
Розмір0,71 Mb.
ТипРобоча програма
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   34

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ


ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА

Факультет фізичної культури та здоров’я людини

Кафедра здоров’я людини,

рекреації та фітнесуРОБОЧА ПРОГРАМА

ДО КУРСУ «Теорія і технологія оздоровчо-рекреаційної рухової активності»
(для студентів 2 курсу , напрям підготовки " Здоров’я людини")

Чернівці – 2014


Пояснювальна записка
В сучасних умовах особливе значення набуває розробка теоретичних проблем управління навчально-виховним процесом у всіх ланках системи народної освіти, а також широке залучення населення до фізкультурно-оздоровчої роботи, що зумовлене важливістю підготовки педагогічних кадрів. Досягти цієї мети можливе при створенні гнучкої системи професійної підготовки студентів під час їхнього навчання у ВНЗ, з метою поглиблення теоретичної, науково-методичної і практичної підготовки випускників з найбільш актуальних проблем сучасної науки, до якої відносять оздоровчо-рекреаційну рухову активність серед різних верств населення.

Мета вивчення курсу – сформувати необхідні знання, уміння і навички використання засобів фізичної культури у сфері оздоровчо-рекреаційної рухової активності з різним контингентом.

Завдання курсу – сформувати уявлення про специфіку, напрямки сфери рекреації і масового спорту; скласти уявлення про закономірності розвитку оздоровчого ефекту занять;

Сформувати уміння і навички програмування, контролю і проведення практичних занять з використанням різних засобів фізичної культури; сформувати уміння і навички використання різних форм рекреації і масового заходу у людей різного віку, фізичного стану.Зміст курсу – вивчення дисципліни має прикладний характер і базується на заняттях таких фундаментальних дисциплін як «Медико-біологічні основи фізичної культури», «Теорія та методика фізичної культури», «Методика викладання окремих видів спорту» та інші.

Значна увага приділена рекомендаціям оптимізації практичної результативності системи фізичного виховання школярів.Основні знання, уміння і навики якими повинні оволодіти студенти у процесі вивчення предмету:

  • специфіку, структуру, напрямки сфери рекреації та масового спорту, що має задовільнити різні фізкультурні та дозвільні інтереси населення;

  • теоретичні основи оздоровчо-рекреаційної рухової активності;

  • закономірності розвитку оздоровчого ефекту занять;

  • методику проведення занять оздоровчого напрямку для людей з ризиком розвитку найбільш поширених захворювань та фізичними вадами;

  • ефективно використовувати основні положення теорії і методики масового спорту у практичній діяльності;

  • оцінювати оздоровчий ефект фізкультурних занять.

На лекціях логічно і послідовно викладаються найбільш загальні поняття оздоровчо-рекреаційної рухової активності, а також теоретико-методичні основи управління практичною реалізацією та організацією оздоровчо-рекреаційних занять.

На семінарських заняттях уточнюються, конкретизуються і систематизуються знання студентів здобуті на лекціях, та під час самостійної роботи, розвивається творче мислення, уміння вести дискусію.

На даний курс відводиться на денну форму навчання 108 год. 3 кредитів із них: 18 год. лекцій, 18 год. семінарів, 72 год. самостійна робота. Курс навчання закінчується складанням іспиту у 4 семестрі.

Дана програма складена згідно навчального плану і ОПП.(напрям підготовки"Здоров'я людини")
Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Сучасні здоров'язбережувальні технології у навчально-виховному процесі
2017 -> Кучеренко І. В. Екологічне виховання як один з аспектів
2017 -> До вивчення курсу
2017 -> Програма нормативного курсу «Основиетнологі ї»
2017 -> Лекція історичний розвиток українського шкільництва та педагогіки виховання, школа і педагогічна думка в Київській Русі. Освіта і педагогічна думка у період українського
2017 -> Програма навчальної дисципліни Теорія та методика формування елементарних математичних уявлень
2017 -> Microsoft Word Підготовка до уроку docx


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   34


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка