Рішення Vсесії міської ради vii скликання від 30 березня 2017 р. № -5/2017 стратегія розвитку громади сторожинецької міської ради сторожинецького району чернівецької області на період 2017 2020 рокиСкачати 370,24 Kb.
Сторінка1/11
Дата конвертації11.10.2019
Розмір370,24 Kb.
ТипРішення
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення Vсесії міської

ради VII скликання

від 30 березня 2017 р. № -5/2017СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ГРОМАДИ


СТОРОЖИНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

СТОРОЖИНЕЦЬКОГО РАЙОНУ
ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


на період 2017 - 2020 роки

Сторожинець

2017 рік

Вступ
Довідкова інформація та мета розробки Стратегічного плану

Особливістю політики регіонального розвитку у Європейських країнах є те, що вона спрямована на посилення ролі регіонів та місцевих органів влади у їх власному стратегічному плануванні та розвитку.

В Україні питанням регіонального розвитку приділялось недостатньо уваги, як на національному, так і на регіональному рівнях. Фактично в державі не було створено механізмів для стимулювання регіонального розвитку, які б сприяли вирівнюванню розвитку регіонів. Ухвалення Закону України «Про стимулювання розвитку регіонів» №2850-IV від 8 вересня 2005 року дало певний поштовх до започаткування стратегічного планування регіонального розвитку. Цим законом було запроваджено розробку та ухвалення стратегій розвитку регіонів.

Основою розробки Стратегії Сторожинецької об’єднаної територіальної громади стала Стратегія розвитку Чернівецької області на період до 2020 року розроблена на підставі Законів України «Про засади державної регіональної політики», «Про стимулювання розвитку регіонів», та у відповідності до:  • Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020»;

  • Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року;

  • Схеми планування території Чернівецької області.

При розробці Стратегії розвитку Сторожинецької об’єднаної територіальної громади розглянуто проекти Стратегії розвитку інших областей та районів України, програми економічного і соціального розвитку Чернівецької області та Сторожинецького району за різні роки та галузеві регіональні (комплексні) програми. В Стратегії знайшли відображення передвиборчі програми кандидатів на посаду Сторожинецького міського голови на виборах 18 грудня 2016 року, кандидатів в депутати до Сторожинецької міської ради, результати аналізу паспортів соціально-економічного розвитку населених пунктів, які об’єналися в Сторожинецьку міську раду Сторожинецького району Чернівецької області, наукові та статистичні джерела.

При розробці Стратегії здійснено соціально-економічний аналіз та SWOT-аналіз (аналіз сильних сторін, можливостей розвитку, слабких сторін та загроз розвитку), сформовано стратегічні та операційні цілі із відповідними заходами (завданнями), визначено механізми впровадження та моніторингу Стратегії.

Стратегія спрямована на досягнення нових цілей, головним чином, за економічними, соціальними та екологічними вимірами.

Основним завданням Стратегії Сторожинецької міської об’єднаної територіальної громади на період до 2020 року визначено забезпечення високого рівня життя населення в умовах гармонійного поєднання розвитку підприємництва на інноваційній основі із розвитком освіти, культури, охорони здоров’я, соціальної сфери, фізичного виховання, спорту та розвитку туризму, збереження довкілля.

Саме людина є центром та пріоритетом розвитку. Розвиток підприємництва на інноваційній основі як основа сталого економічного розвитку, розвиток освіти, культури, фізичного виховання та спорту, соціальної сфери як основа розвитку людського капіталу, трансформації інституційного середовища та збереження довкілля як основа безпечного екологічного середовища є лише інструментами досягнення мети.
Досягнення стратегічної мети є можливим при належному використанні потенційних можливостей регіону. Сторожинецька міська рада може стати:


  • Одним із лідерів з розвитку малого та середнього бізнесу на інноваційній основі.

  • Регіоном із високим рівнем розвитку інфраструктури, насамперед транспортними комунікаціями.

  • Регіоном, у якому надалі можуть гармонійно розвиватися провідні галузі економіки (промисловий сектор, аграрний сектор, туризм, будівництво, лісове господарство та ЖКГ).

  • Регіоном із високим рівнем транскордонного співробітництва (з огляду на прикордонний статус і близькість кордонів з Євросоюзом).

  • Одним із мультикультурних центрів області.

  • Одним із найбільш екологічно чистих регіонів країни.

Важливими умовами реалізації Стратегії, досягнення стратегічних цілей є стабілізація політичної ситуації в країні, припинення військових дій у східних регіонах, відсутність агресивних дій з боку Російської Федерації, а також проведення ефективних економічних реформ органами державної влади.

Ухвалення цієї Стратегії має стати основою для створення комплексної бази стратегічного планування в громаді. Стратегія позиціонуватиметься як плановий документ найвищого рівня в громаді, а отже її реалізація вимагає зосередження фінансових, фізичних та людських ресурсів. Отже, зосередження та належна координація наявних фінансових ресурсів, залучених із надходжень регіонального рівня, державного бюджету, коштів донорів та з приватних джерел, дасть змогу забезпечити досягнення цілей, визначених у цій Стратегії.Каталог: wp-content -> uploads -> 2019
2019 -> Студентів бердянського державного педагогіч ного університету на Днях науки 15 травня 2014 року Том Педагогічні науки Бердянськ 2014
2019 -> Педагогічного університету
2019 -> Додаток 1 вінницька область
2019 -> А. М. Підгорного " затверджую " Заступник директора з наукової роботи " " 20 р. Робоча програма
2019 -> Робоча програма навчальної дисципліни теоретична фонетика ступінь бакалавра Галузь знань 03 Гуманітарні науки
2019 -> Професійного самовизначення та планування кар’єри
2019 -> Полонійна академія у ченстохові (польща)
2019 -> Законів України «Про освіту», «Про вищу освіту»
2019 -> Закон України «Про освіту»


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка