Рішення Талалаївської районної ради сьомого скликання від 25 лютого 2016 року №13-4/vіі районна програма,,обдаровані діти майбутнє талалаївщини на 2016 2021 роки Пояснювальна запискаСкачати 226,24 Kb.
Сторінка1/9
Дата конвертації14.04.2019
Розмір226,24 Kb.
ТипРішення
  1   2   3   4   5   6   7   8   9
ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення Талалаївської районної

ради сьомого скликання

від 25 лютого 2016 року № 13-4/VІІРАЙОННА ПРОГРАМА

,,ОБДАРОВАНІ ДІТИ – МАЙБУТНЄ ТАЛАЛАЇВЩИНИ“

на 2016 – 2021 роки

 1. Пояснювальна записка

Вибір нового соціально-економічного вектору розвитку нашої держави корінним чином вплинув на всі сфери суспільного життя, в тому числі і на освіту. З точки зору сучасної педагогіки учень розглядається як суб'єкт освіти і власного життя, що володіє унікальною індивідуальністю. Тому першочерговими завданнями освітнього процесу є створення умов для розвитку і усвідомлення ним суб'єктного досвіду, індивідуально-особистісних здібностей, властивостей, педагогічна підтримка дитячої індивідуальності.

Отже, школа повинна забезпечити гідну освіту кожному і виховати людину яка зможе змінювати на краще навколишню дійсність. Для цього найголовнішою цінністю повинна стати індивідуалізація – підхід до дитини як до особистості, створення найбільш сприятливих умов для реалізації її інтелектуального та творчого потенціалу, оскільки від рівня підготовки майбутніх фахівців залежить майбутнє країни, області, району.

Основними сферами життєдіяльності дитини є:

-сфера пізнання (навчання, інформація, знання);

-сфера практичної діяльності (трудова діяльність, вміння, навички);

-сфера гри (ігрова активність, веселі розваги і т.д.);

-сфера фізичного розвитку (реалізація фізичних можливостей);

-сфера відносин (пізнання себе, людей, взаємодії з ними).

У зв'язку з цим завданням сучасної освіти є виявлення тих сфер життєдіяльності, в яких кожна дитина найбільш успішна, щоб на цій основі здійснювати її загальний розвиток.

У останні роки стає все більш очевидним той факт, що основна школа не вирішує повністю цього завдання. Вона не може забезпечити дитину гарантією того, що рівень отриманої нею освіти достатній для подальшого навчання та успішної реалізації в різноманітних сферах діяльності своїх здібностей. Школа гарантує лише певний стандарт, який виявляється недостатнім в реальному житті. Це і змушує посилено шукати можливості вирішення проблеми, використовуючи весь арсенал системи додаткової освіти. Це і гурткова робота, і введення деяких спецкурсів, і організація допрофільної підготовки учнів, і розвиток дослідницької діяльності.

При організації роботи з обдарованими дітьми в умовах масової загальноосвітньої школи мова йде про створення такого освітнього середовища, яке забезпечувало б можливість виявлення і розвитку творчої активності як обдарованих дітей та дітей з підвищеною готовністю до навчання, так і дітей з прихованими формами обдарованості.

Запропонована програма зорієнтована на різні вікові рівні: дошкільний, молодший шкільний, підлітковий, старший шкільний. Впровадження Програми передбачає тісну співпрацю всіх учасників навчально-виховного процесу: працівників шкіл, позашкільних закладів, дошкільних установ, відділу освіти, методичного кабінету, організацій, громадськості, органів місцевої влади, ін.

Програма складена з урахуванням можливостей місцевих загальноосвітніх, позашкільних та дошкільних навчальних закладів і є основним документом, що визначає стратегію пошуку, виховання і розвитку обдарованих дітей Талалаївського району.

Впровадження Програми не виключає також реалізацію інших програм і проектів, може синтезуватися та інтегруватися з ними.

 1. Каталог: web docs
  web docs -> Таблиця за творами української літератури
  web docs -> Лист мон про організацію обліку дітей дошкільного віку
  web docs -> За результатами проведення перевірки стану правової освіти в Чернігівському дошкільному навчальному закладі №5 «Ялиночка»
  web docs -> Ініціативною групою Громадської ради при облдержадміністрації напрацьовано проект Концепції патріотичного виховання громадян України, реалізації інтересів держави та суспільства в системах обороноздатності та цивільного захисту населення
  web docs -> Відповідальність батьків за навчання та виховання дітей
  web docs -> Про стан правової роботи за підсумками і півріччя 2017 року
  web docs -> Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу дсанПіН
  web docs -> З метою реалізації державної політики у сфері охорони дитинства, забезпечення прав і свобод дітей відповідно до чинного законодавства України, поліпшення соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
  web docs -> Ресурсний центр
  web docs -> Розпорядження голови рішення третьої сесії районної районної державної адміністрації ради сьомого скликання


  Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка