Рішення Чернігівської районної ради 20 березня 2018 року "Про виконання районної Комплексної програми профілактики правопорушень на 2017 рік"Скачати 271,28 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації11.10.2019
Розмір271,28 Kb.
ТипРішення
  1   2
Додаток до рішення Чернігівської

районної ради 20 березня 2018 року

“Про виконання районної

Комплексної програми профілактики

правопорушень на 2017 рік”
ЗВІТ

про виконання районної Комплексної програми профілактики правопорушень на 2017 рік

Правоохоронними органами, структурними підрозділами райдержадміністрації, виконкомами сільських, селищних рад, керівниками організацій та установ району вживалися заходи щодо виконання районної Комплексної програми профілактики правопорушень на 2017 рік, затвердженої рішенням районної ради від 22.12.2016 р.

За 12 місяців 2017 року на території району задокументовано 47 ДТП з потерпілими, з яких 19 загиблих, 61 особа травмована.

Співробітниками Чернігівського РВП по забезпеченню безпеки дорожнього руху за звітний період виявлено 1526 порушень ПДР. Виявлено 125 водіїв під час управління транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння.

Для правової пропаганди серед населення щодо профілактики правопорушень по забезпеченню безпеки дорожнього руху проведено 40 бесід з дорослим населенням та організовано 34 тематичні заходи з дітьми, підготовлено та опубліковано 26 статей в ЗМІ.

З метою припинення протиправної діяльності злочинних груп і окремих осіб, причетних до сутенерства, створення та утримання місць розпусти і звідництва, виявлення фактів виготовлення і розповсюдження порнографічних предметів, особливо за участю неповнолітніх, проведення профілактичних заходів стосовно осіб, які займаються проституцією, проводились оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою «Нічне місто», «Фірма».

Під час проведення даних заходів проаналізована наявна оперативна інформація, інші матеріали за фактом протиправних дій у сфері суспільної моралі, здійснено ретельний аналіз рекламних оголошень у засобах масової інформації та в мережі Інтернет щодо пропозицій з організації надання сексуальних послуг, участі в зйомках порнографічного характеру, високооплачуваної роботи в режимі «онлайн», проводився аналіз наявної оперативної інформації про причетність громадян України та іноземців до розбещення неповнолітніх, зйомок і подальшого розповсюдження продукції порнографічного характеру, у тому числі «дитячої порнографії».

У межах компетенції та відповідно до законодавства проводились заходи з відпрацювання готелів, нічних розважальних закладів, саун, банно-оздоровчих комплексів та інших місць проведення дозвілля, а також кільцевих доріг населених пунктів Чернігівського району з метою викриття злочинів у сфері суспільної моралі та притягнення до відповідальності осіб, які займаються проституцією. Здійснювались відпрацювання ринків та інших торговельних місць з метою виявлення та документування протиправної діяльності злочинних груп та окремих осіб, причетних до розповсюдження порнографічних предметів та творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, проводились заходи по установленню місць зберігання, тиражування та каналів надходження порнопродукції в регіон.

Вживалися заходи з недопущення перебування дітей у нічний час в комп'ютерних клубах, інтернет – кафе з метою попередження вільного відвідування сайтів у мережі Інтернет.

Проводились профілактичні заходи, спрямовані на попередження правопорушень, пов’язаних з торгівлею людьми. З цією метою була проаналізована наявна оперативна інформація та інші матеріали щодо протиправної діяльності злочинних груп та окремих осіб, які під прикриттям суб’єктів господарювання з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, суб’єктів туристичної діяльності, шлюбних та модельних агенцій займаються торгівлею людьми, незаконною міграцією, вчиняють шахрайські дії відносно громадян. Здійснено аналіз рекламних оголошень у засобах масової інформації та у всесвітній комп'ютерній мережі Інтернет щодо надання послуг з працевлаштування за кордоном та сприянні у швидкому отриманні документів для виїзду до зарубіжних країн.

Для забезпечення підвищення рівня інформованості населення щодо засобів і методів, які використовуються торгівцями людьми, наслідків торгівлі людьми в рамках проведення заходів Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» в загальноосвітніх навчальних закладах і сільських та селищних радах розповсюджені інформаційно-просвітницькі матеріали (плакати, флаєри). У минулому році зафіксовано один випадок торгівлі людьми (Новобілоуська сільська рада).

Питання взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, розглядалося у грудні на засіданні Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

Для попередження рецидивної злочинності посилено контроль за раніше засудженими особами, під жорсткий контроль взято в першу чергу адміннаглядових та формальників. До профілактичної роботи залучаються оперативні служби та громадськість. Виконавчі комітети сільських, селищних рад та громадськість повідомлені щодо виявлення та негайного інформування дільничних інспекторів поліції про всіх раніше засуджених осіб, які прибули до населених пунктів та мають намір там проживати. Особи, які звільнились з місць позбавлення волі та прибули до обраного місця мешкання на території Чернігівського району, ставляться на облік. Про постановку на облік раніше засудженої особи інформується управління соціального захисту населення Чернігівської райдержадміністрації та Чернігівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України для забезпечення раніше засуджених роботою та соціальним захистом.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 17 липня 2017 р. № 743 (зі змінами від 22 грудня 2017 р. № 1331) створена спостережна комісія при Чернігівській райдержадміністрації та затверджено склад комісії в кількості 9 чоловік (4 представники органів виконавчої влади та 5 представників громадських організацій).

Спостережною комісією здійснюється організація та громадський контроль за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі. Організаційною формою роботи спостережної комісії є засідання. У 2017 році проведено 12 таких засідань. Комісія працює згідно з планом роботи на рік, який щорічно затверджується головою комісії, попередньо розглянувши та погодивши його на засіданні комісії. За результатами засідання ухвалюються відповідні рішення.

На засіданнях комісії розглянуті питання про проведену роботу з попередження вчинення повторних злочинів раніше засудженими особами, підобліковими Чернігівського районного сектору Чернігівського міського відділу з питань пробації Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції (сектор з питань пробації); про роботу Чернігівського районного відділення поліції ЧВП ГУ НП в Чернігівській області (далі Чернігівське РВП) з особами, які звільнилися з місць позбавлення волі; про проведену виховну роботу районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, їх виправлення і ресоціалізації; про роботу посадових осіб органів соціального захисту населення, які здійснюють соціальний захист, супровід та патронаж осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

Крім того, взято за практику на засіданні комісії заслуховувати окремих сільських, селищних голів про проведену роботу з особами УДЗ та раніше засудженими особами (у 2017 році заслухано 7 сільських, селищних голів).

Організовано виховну роботу з особами УДЗ та вжиті заходи щодо громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини

покарання. Секретарем районної спостережної комісії ведеться облік осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання. На початку поточного року поновлені списки осіб УДЗ. У 2017 році прибуло на територію району 15 таких осіб (за повідомленням виправних установ). Станом на 30.12.2017 р. перебуває на обліку 20 осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання.

Чернігівський районний центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді (далі РЦСССДМ) сприяє сектору з питань пробації у виправленні та ресоціалізації засуджених, надає допомогу у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

Сектор з питань пробації інформує РЦСССДМ про кількісний, криміногенний та соціально-демографічний склад дітей та молоді, дотримання ними порядку та умов відбування покарань. У свою чергу РЦСССДМ щоквартально подає до сектору інформацію щодо проведеної роботи з кожною окремою особою та відомості, які характеризують її.

Протягом 2017 року соціальними послугами охоплено 44 особи даної категорії, з них 3 непонолітні.

Щовівторка на базі Чернігівського районного сектору пробації фахівцями із соціальної роботи (в тому числі і психологом) проводились профілактичні бесіди щодо попередження скоєння повторних злочинів, налагодження соціальних зв'язків, профорієнтація, надавались індивідуально-психологічні консультації по підвищенню самооцінки та виявлення лідерських якостей.

Під час здійснення РЦСССДМ соціальної роботи з особами, що перебувають у конфлікті із законом, спеціалісти та фахівці керуються Законом України “Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк» від 17.03.2011 № 3190-IV, Наказом «Про затвердження Порядку взаємодії суб'єктів соціального патронажу звільнених осіб» Мінсоцполітики, МВС, МОЗ, Мінюст, від 07.11.2011 № 429/831/769/3279/5, Наказом «Про затвердження Порядку взаємодії установ виконання покарань та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк» від 28.03.2012 №478/5/180/375/ 212/258.

Протягом звітного періоду РЦСССДМ проведені три спільні заходи з сектором з питань пробації щодо профілактики повторних правопорушень та девіантної поведінки серед умовно-засуджених дітей та молоді. Отримувачами соціальних послуг є 29 осіб, засуджених до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі (з них 2 дітей – з с. Киїнки).

Надавались соціально-профілактичні послуги особам, звільненим з місць позбавлення волі. РЦСССДМ отримує повідомлення з виправних закладів про звільнення осіб даної категорії та повернення їх за вказаною адресою, а також додається інформаційна картка загальних відомостей про особу. У свою чергу, РЦСССДМ підтверджує чи заперечує факт повернення за вказаною адресою та інформує про надані соціальні послуги. За звітний період соціальними послугами охоплено 4 звільнені особи (н. п. Кархівка, Ст. Білоус, М.Коцюбинське).

Завданням РЦСССДМ є надання соціально-психологічної підтримки, налагодження соціальних зв'язків, консультування щодо подальшого працевлаштування, допомога у визначенні проблем та пошуку шляхів їх подолання.

З метою соціальної адаптації осіб, які звільнились з місць позбавлення волі, проводяться заходи, спрямовані на видачу їм документів, необхідних для вирішення соціально – побутових питань. Спеціалістами РЦСССДМ надані психологічні, соціально-педагогічні, соціально-медичні, соціально-економічні, юридичні та інформаційні послуги особам, які відбували покарання у вигляді позбавлення волі.

Соціальні працівники інформують звільнених з питань працевлаштування, повідомляють про існуючу квоту при реєстрації в центрі зайнятості, інформують з приводу реєстрації та оформлення документів, надають психологічну консультацію на час адаптації в новому соціумі з метою попередження рецидивної злочинності. Послуги здебільшого спрямовувались на вирішення психологічних проблем, здоров’я, залежностей, налагодження соціально-корисних зв’язків, зокрема з родиною.

Дільничні офіцери поліції в сільських, селищних радах здійснюють контроль за поведінкою засуджених осіб, які проживають на території відповідних рад.

Чернігівським РВП постійно проводяться заходи щодо соціальної адаптації наркозалежних осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі. Дільничними інспекторами поліції спільно з виконкомами сільських, селищних рад проводяться бесіди про неприпустимість вживання наркотичних засобів, постійно здійснюється контроль даних осіб за місцем мешкання.

У районі здійснюється комплекс заходів щодо сприяння працевлаштуванню, підвищенню кваліфікаційного рівня чи перекваліфікації звільнених осіб з місць позбавлення волі. Чернігівською районною філією Чернігівського обласного центру зайнятості надаються якісні та адресні соціальні послуги, з метою здобуття навиків та вмінь щодо пошуку джерел вакансій, техніки співбесіди з роботодавцем та складання резюме. Виконкомами сільських, селищних рад надається даній категорії осіб допомога щодо працевлаштування в сільській місцевості та проводиться соціально-виховна робота з ними.

Разом з тим, фахівцями Чрнігівської районної філії проводиться системна консультаційна робота з особами, які мають покарання у вигляді обмеження волі та звільнені умовно-достроково, в приміщенні Управління державної пенітанціарної служби в Чернігівській області.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) райдержадміністрації забезпечує влаштування до інтернатних закладів системи соціального захисту населення осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які не мають працездатних родичів, зобов’язаних їх утримувати. У поточному році звернень з даного питання до терцентру не надходило.

Особи, які звільнилися з місць позбавлення волі, проходять обов’язкове флюорографічне обстеження, отримують в лікувально-профілактичних закладах району всі необхідні види медичної допомоги, а при потребі – в обласних спеціалізованих лікувальних закладах.

Протягом 2017 року до спостережної комісії не було звернень громадян.

З метою запобігання негативним проявам серед неповнолітніх, у тому числі пияцтва, наркоманії, дитячої бездоглядності, на території Чернігівського району проведено оперативно профілактичні операції «Новорічні та Різдвяні свята», «Канікули» «Літо», «Підліток», «Діти вулиці», відпрацьовуються торгівельні об’єкти щодо виявлення та продажу спиртних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім, здійснено відпрацювання Чернігівського району щодо виявлення осіб, які займаються незаконним обігом наркотичних засобів.

За звітний період 2017 року співробітниками ювенальної превенції Чернігівського РВП розкрито 17 кримінальних правопорушень (2016 рік – 5), за ст.185 КК України (крадіжка) – 11.

Протягом поточного року на території Чернігівського району розшукано та повернуто додому 7 неповнолітніх, які самовільно залишили місце мешкання.

З 01.01.2017 по 31.12.2017 року складено 186 адміністративних протоколів (2016 рік – 76), з них:


Каталог: web docs -> 1730
1730 -> Лист мон про організацію обліку дітей дошкільного віку
web docs -> Ініціативною групою Громадської ради при облдержадміністрації напрацьовано проект Концепції патріотичного виховання громадян України, реалізації інтересів держави та суспільства в системах обороноздатності та цивільного захисту населення
web docs -> Відповідальність батьків за навчання та виховання дітей
web docs -> Про стан правової роботи за підсумками і півріччя 2017 року
web docs -> Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу дсанПіН
web docs -> З метою реалізації державної політики у сфері охорони дитинства, забезпечення прав і свобод дітей відповідно до чинного законодавства України, поліпшення соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
web docs -> Ресурсний центр
web docs -> Розпорядження голови рішення третьої сесії районної районної державної адміністрації ради сьомого скликання
1730 -> Про виконання районної цільової програми розвитку
1730 -> Порядок ведення


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка