Реферат ткачишина Андрія Івановича вчителя трудового навчання Річківської зош і-іі ступенів Жовківського районуСторінка1/9
Дата конвертації19.04.2019
Розмір113 Kb.
ТипРеферат
  1   2   3   4   5   6   7   8   9
    Навігація по даній сторінці:
  • Вступ.
Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

МЕТОДИКА

ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ

РЕФЕРАТ


Ткачишина Андрія Івановича

вчителя трудового навчання

Річківської ЗОШ І-ІІ ступенів Жовківського району

Науковий керівник:

Лучко Олег Миронович

Львів


2011

ПЛАН

Вступ.

Розділ І. Методологічні основи трудового навчання

Розділ ІІ. Методика викладання трудового навчання

Висновки

Література

ВСТУП

Особливістю сучасного уроку трудового навчання є навчання учнів не лише конкретним трудовим операціям але й підготовка їх до життя, формування таких цінностей особистості, які допоможуть стати успішним у виборі свого життєвого шляху. Так, проектна діяльність у зв’язку з цим, дає можливість учителю прилучити учнів до самостійного вибору того або іншого розв’язку задачі, розв’язувати завдання з декількома правильними рішеннями, проводити пошук інформації, реалізувати набуті знання з основ наук на практиці тощо. Слід відзначити, що найбільш швидко проектну діяльність опановують учні, які проявляють більше ініціативи, швидко орієнтуються при зміні умов завдання відповідно до проведеного пошуку тощо. Як показує досвід роботи з школярами, це не завжди „відмінники”, навіть у більшості випадків школярі, що не реалізували свій потенціал до навчання з інших предметів. Тому головним завданням з точки зору методики навчання проектній діяльності є активізація навчальних можливостей учнів, замість переказування готової інформації, відірваної від їхнього життя та суспільного досвіду або повторення трудових дій продемонстрованих учителем.

Життя в умовах інформаційного суспільства вносить свої корективи в завдання , які стоять перед трудовим навчанням. Так сьогодні зникають професії, пов'язані з важкою фізичною працею. Одночасно з'являються нові професії, що є наслідком невпинного вдосконалення засобів праці. Кількість спеціалістів, що працюють за новими професіями, весь час зростає як і зростають вимоги до теоретичної технічної підготовки робітників.

В сучасному високомеханізованому виробництві співвідношення витрат розумової і фізичної енергії значно змінилось: оператори установки безперервного розливання сталі за зміну витрачають на виконання розумових функцій від 56 до 90% свого часу, а на виконання фізичних функцій від З до 20%.Об'єктивною основою для формування професій широкого профілю є використання в сучасних машинах таких засобів автоматики, як гідравлічні, пневматичні та електричні пристрої та прилади, що приводять у рух автоматичні агрегати, координують та контролюють їх. Специфіка трудового навчання порівняно з іншими шкільними предметами (фізикою, хімією, біологією, математикою) полягає у тому, що технологія сучасного виробництва, засоби праці змінюються більш динамічно, ніж природничі чи математичні закони. Крім цього, трудове навчання передбачає включення дітей та підлітків до конкретної пізнавально-перетворюючої діяльності, що вимагає великої гнучкості змісту трудової підготовки школярів. Сьогодні у кожній конкретній галузі людської діяльності накопичено значні обсяги інформації. З них необхідно відібрати ті, які найбільше відповідають завданням загальної освіти в сучасній українській школі, і які можуть давати адекватне уявлення про теоретичні основи та практичне використання виучуваних виробничих процесів. Щоб визначити, який матеріал може бути найціннішим та найнеобхіднішим протягом певного часу, необхідно мати відповідні критерії його відбору.

При побудові процесу трудового навчання багато питань методиці доводиться розв'язувати самостійно. Часто при оцінці результатів праці учнів враховуються такі чинники, які для інших шкільних предметів не є істотними, зокрема це: дотримання правил техніки безпеки, організація робочого місця, правильність виконання трудових прийомів та ін.

Основою вивчення змісту програм трудового навчання сьогодні є проектний метод навчання. Застосування проектного методу навчання дає можливість приділити особливу увагу розвиткові в учнів творчого і критичного мислення, вміння опрацьовувати інформаційні джерела, працювати з різними видами проектно-технологічної документації; формувати в учнів навички проектної діяльності, уміння здійснювати аналіз та оцінку технологічних об’єктів, свідомо обирати ті чи інші технологічні процеси, трудові прийоми, інструменти, обладнання тощо. Учні повинні обрати об’єкт технологічної діяльності, який має практичне застосування; обґрунтувати свій вибір; ознайомитись із подібними виробами на основі різних інформаційних джерел, проаналізувати їх, вказати їхні переваги та недоліки; створити ескіз майбутнього власного виробу, виконати художнє конструювання, технічне конструювання; дібрати матеріали; визначити послідовність технологічних операцій; дібрати інструменти, обладнання; виготовити виріб; проаналізувати й оцінити процес і результат праці; розрахувати собівартість виробу; виконати нескладні маркетингові дослідження; оформити пояснювальну записку.

Все це вимагає від вчителя трудового навчання глибоких знань в сфері методики викладання предмета.
Каталог: 2012
2012 -> Що ми в цім світі без любові…
2012 -> Янець-подільського індустріального коледжу
2012 -> Методичні рекомендації щодо викладання
2012 -> Використання інтерактивних методів навчання
2012 -> Математична логіка
2012 -> Сучасні педагогічні технології в навчанні
2012 -> План урока тема програми : «Основи раціонального харчування «Тема уроку : «Вимоги до раціонального харчування» Мета уроку
2012 -> Духовність особистості: методологія, теорія і практика 5 (52)-2012


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка