Психологічний супровід професійного самовизначення старшокласниківСторінка1/9
Дата конвертації18.04.2019
Розмір72,5 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9

ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД ПРОФЕСІЙНОГО САМОВИЗНАЧЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ


ПСИХОЛОГІЧНИЙ
СУПРОВІД ПРОФЕСІЙНОГО САМОВИЗНАЧЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ


Актуальність проблеми професійного самовизначення полягає в тому, що в умовах нової соціальної реальності знайти своє місце у суспільстві дуже складно, тому молода людина потребує підтримки та допомоги, особливо на етапі самовизначення, який пов’язаний з вибором майбутньої професії. Допомогти зробити такий вибір покликане профільне навчання. Потрібно сформувати в учня внутрішню готовність і потребу самостійно, свідомо визначати й обирати шляхи реалізації перспектив свого розвитку: особистого, життєвого, професійного.

У психологічній літературі немає єдиного погляду на те, як відбувається вибір професії і які фактори впливають на цей процес. Із цього питання існує кілька думок, на користь кожної з яких наводять переконливі аргументи. Безумовно, це пояснюється складністю процесу професійного самовизначення і двоїстістю самої ситуації вибору професії.

У своїх науково-дослідницьких працях Є. Клімов, Б. Федоришин, І. Кон та інші досить ґрунтовно розглядають проблему професійного самовизначення школярів.

Є. Климов, наприклад, стверджує, що «вся ситуація вибору є складним утворенням, її компоненти, фактори — рушійні сили професійного самовизначення — тісно пов’язані і взаємно впливають один на одного».

Б. Федоришин у своєму посібнику «Профконсультаційна робота зі старшокласниками» визначає завдання профконсультаційної роботи з учнями, описує ефективні форми індивідуальної роботи з ними під час вибору професії.

І. Кон розглядав процес дорослішання молоді як процес соціального самовизначення, складність якого проявляється у формуванні життєвої перспективи, ставленні до майбутньої трудової діяльності.

Пріоритет цілей, цінностей і потреб дитини з урахуванням педагогічної мети є основним принципом і орієнтиром психологічного супроводу учнів у нашій школі.

Психологічний супровід профільного навчання учнів III ступеня навчання у Сєвєродонецькому навчально-виховному комплексі «Спеціалізована школа-колегіум Національного університету «Києво-Могилянська Академія» орієнтований на підготовку учня до вибору профілю навчання — це фактично перший серйозний етап вибору професії. Тому саме у цей час варто активізувати профорієнтаційні заходи. У зв’язку з цим готовність учня до профільного навчання базується на:

•    вмінні орієнтуватися у світі професій;


  • пізнанні власних сил, здібностей, уподобань, інтересів;

  • співвіднесенні вимог професій із рисами характеру і конституції учня.

У старшій школі підлітки переходять до конкретнішого профілю діяльності, який передбачає певну спеціалізацію, концентрацію навчальної діяльності навколо визначеної групи професій, чим профільна підготовка і відрізняється від загальноосвітньої, тобто у психологічному плані це: конкретніші професійно орієнтовані характеристики мотивів, цілей, засобів і результатів навчальної, продуктивної, творчої діяльності, які є щодо учня певними вимогами. І наприкінці шкільного, власне профільного, навчання має відбутись конкретизація вибору професійної підготовки.


Каталог: avatar
avatar -> Середня освіта
avatar -> Практикум для учителів / О. М. Газімагомедова // Початкове навчання та виховання. 2011. №16 18 (червень). С. 55 60
avatar -> Характеристика діяльності вчителя історії та економіки директора Комсомольської гімназії імені В. О. Нижниченка Комсомольської міської ради Полтавської області Полобок Лідії Василівни
avatar -> Екологічне виховання дітей дошкільного віку
avatar -> Уроки основ християнської етики у 1 класі за новою програмою
avatar -> Уроки основ християнської етики у 3 класі за новою програмою
avatar -> Природнича компетентність молодших школярів
avatar -> Проблемне навчання як засіб активізації пізнавальної діяльності учнів на уроках фізики
avatar -> Рекомендації щодо змісту виховної роботи з учнівським колективом


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка