Психокультура в контексті духовної культури особистості в інформаційну еруСкачати 137,92 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації07.10.2019
Розмір137,92 Kb.
  1   2   3   4   5

УДК 141.319.8 (045) Пономаренко Я.І.Психокультура в контексті духовної культури особистості в інформаційну еру
Виявлення особливостей психокультури в контексті духовної культури особистості інформаційної ери

Ключові слова: особистість, психокультура, духовність, духовна культура, індивідуальні особливості, переконання, світогляд, самовиховання.

Вступ

Становлення окремої людини нерозривно пов'язано з її життям в суспільстві, воно залежить від спільної діяльності людей зі створення необхідних матеріальних благ, формування суспільних відносин, що виникають в процесі життєдіяльності, тощо. Буття людини є суспільним і пов’язане зі способом і умовами виробництва матеріальних благ. На певному етапі розвитку ці процеси стають осмисленими, з'являється духовне життя суспільства, суспільна свідомість.

Науковці різних історичних епох замислювалися над таємницею загального зв'язку життя і Духу людини зі Всесвітом як явищем вічним і безперервним. «Небо, - писав Н. Бердяєв, - є найглибша глибина нашого духовного життя» [6, с. 2]. У цій глибині, на його думку, закладений духовний досвід як більш глибокий шар буття. В. Пономаренко писав, що духовність є здатністю людини трансформувати енергію Космосу та спрямовувати її на інших людей з метою подальшого розвитку уселенської любові, добра і саморозвитку [6, с. 3-5].

Поняття «духовність» завжди мало в філософії важливе значення і відігравало визначну роль у ключових онтологічних проблемах: місце людини й призначення її у світі, зміст її буття, культура, суспільне життя, особистість.

Особистість як  соціально зумовлена  система  психічних  якостей індивіда визначається залученістю людини до конкретних суспільних, культурних, історичних відносин. Поняття «особистість» характеризує суспільну сутність людини, пов’язану з засвоєнням різноманітного виробничого і духовного досвіду суспільства.

Особистість не може жити і розвиватися поза суспільством. Суспільство впливає на всі сторони її життя. Воно є джерелом нових знань, звичаїв, традицій, цінностей. Дає усі необхідні вміння та навички для розвитку таких важливих аспектів особистості, як духовність, психокультура.

На формування психокультури особистості впливатимуть її світогляд, що формується під впливом оточуючого середовища та власне особливостей самої особистості, виховання, самовиховання, моральні цінності, що притаманні людині та ін. Актуальним є вивчення зв’язку психокультури і духовності особистості. Актуальність цієї проблеми полягає в тому, що демократичне суспільство передбачає розвиток людини самостійної, що повинна мати розвинуту духовність і психокультуру. Тому важливим є вивчення формування психокультури особистості в наш час та її впливу на духовність особистості.


Каталог: bitstream -> NAU
NAU -> Гуманітарна освіта в технічних вищих навчальних закладах
NAU -> Желуденко М. О. Різні підходи до визначення цінностей в аксіологічних теоріях
NAU -> Конспект лекцій з дисципліни «історія держави і права україни»
NAU -> Менеджменту якості
NAU -> Володимир Тименко к п. н., доцент м. Київ Особливості використання методу аналізу
NAU -> Загальна характеристика роботи
NAU -> Л. В. Бондар Особливості адаптації першокурсників до умов навчання у вищому навчальному закладі
NAU -> Лілія Рябокінь
NAU -> Програма навчальної дисципліни «Антропологія»
NAU -> Знання «Етики та етикету світових релігій як духовного феномена» є невід’ємною умовою становлення кожної людини як особистості і особливо студентської молоді майбутньої еліти держави


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка