Проявляйте безумовну любов та прийняття дитини в будь-якій ситуації. У жодному разі не промовляйте висловлювань на кшталт: «Якщо ти знову так зробиш, мама і тато тебе більше не любитимуть»Скачати 11,87 Kb.
Дата конвертації22.04.2019
Розмір11,87 Kb.
Поради для батьків
Оптимізація взаємин із дитиною


  • Проявляйте безумовну любов та прийняття дитини в будь-якій ситуації. У жодному разі не промовляйте висловлювань на кшталт: «Якщо ти знову так зробиш, мама і тато тебе більше не любитимуть».
  • Ніколи не обзивайте та не ображайте дитину. Можна проявляти незадоволення дією дитини, її вчинком, поведінкою, але не її особистістю в цілому.
  • Поважайте особистість у Вашій дитині. Дослухайтеся до її думки, сприймайте серйозно її почуття. Надавайте дитині достатню свободу та незалежність, за яку дитина сама відповідатиме. Водночас покажіть їй, що за потреби та на її прохання, Ви готові допомогти їй, дати слушну пораду тощо. У дитини має бути своя територія, вхід на яку дорослим дозволено лише за її згоди. Помилково вважати, що в дитини не має бути жодних секретів від батьків.
  • Будьте чуйними до дитини. Якщо дитина просить Вас погратися з нею, приділити їй увагу, а Ви на той момент не можете цього зробити, не дратуйтеся через її надокучливість. Ліпше покажіть дитині, що розумієте її прохання, поясність, чому в цей момент не можете виконати його. Не варто «відкуповуватися» від дитини іграшками та подарунками, для неї набагато важливіша та потрібніша Ваша безпосередня увага.
  • Говоріть із дитиною про її почуття. Дитина поступово засвоїть мову своїх почуттів, і їй буде простіше сказати Вам, що вона ображена, засмучена, зла, почуває себе самотньою, а не намагається привернути Вашу увагу своєю поведінкою. Єдине, чим не варто зловживати, то це впевненістю в тому, що дорослий ліпше знає, що відчуває дитина. Дорослий може лише припускати на основі свого досвіду, самоспостереження, спостереження за оточенням, що означає поведінка дитини. Дитина має активно оповідати про свій внутрішній світ, а дорослий надавати їй таку можливість та засоби для її втілення.  • Обіймайте та цілуйте дитину. Обійми виконують надзвичайно важливі функції для дитини: прийняття, підтримки, захисту, поновлення емоційного комфорту, єдності сім’ї, фактичне підтвердження любові батьків, а також того, що батьки мають потребу в тактильних та емоційно насичених контактах із нею.
  • Не забувайте хвалити дитину. Коли дитина правильно реагує на похвалу, намагайтеся закріпити ці її зусилля. Дитина ліпше реагує на похвалу, коли бачить, що батьки справді задоволені нею. Не варто формулювати похвалу на кшталт «хороший хлопчик» чи «хороша дівчинка». Ліпше висловлюватися так: «Мені подобається, як ти вчинив (-ла)». Така похвала дає дитині змогу відчути, що вона може скласти гарне враження про себе.
  • Розмовляйте з дитиною наодинці. Якщо дитина завинила, розмовляйте з нею про її вчинок без свідків: родичів, інших дітей тощо. Під час розмови намагайтеся не використовувати емоційних висловлювань, зокрема «як тобі не соромно». Будьте стриманими та виваженими.
  • Приділяйте час спільній діяльності з дитиною. Вигадайте значущий для Вашої сім’ї ритуал. Наприклад, читання казки перед сном, спільний перегляд мультфільмів, участь у настільних іграх, проведення сюжетно-рольових ігор для всієї сім’ї тощо.

Каталог: Files -> downloads
downloads -> Спадщина Василя Олександровича Сухомлинського – невичерпне джерело світла, енергії і любові
downloads -> Впровадження педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського щодо гармонійного розвитку особистості учня, формування його життєвої компетентності у н/в процесі на основі формули "Три люблю"
downloads -> Таран Ірина Миколаївна, вчитель англійської мови, вихователь нвк «Кіровоградський колегіум»
downloads -> Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Я. Франка «Зів'яле листя»
downloads -> Мозгова людмила Анатоліївна
downloads -> Малієнко ю. Б., Сєрова г. В. Вчимося досліджувати (Досліджуємо історію України) Посібник курсу за вибором для профільних класів суспільно-гуманітарного напряму навчання
downloads -> Главное управление образования Луганской областной государственной администрации
downloads -> Тема: Азбука дорожнього руху
downloads -> Методичні рекомендації щодо підготовки матеріалів з питань формування навичок здорового способу життя І. Вступ Суспільству сьогодні особливо потрібні сильні, здорові особистості, які чітко розрізняють поняття добра і зла, любові і ненависті
downloads -> На м’якій постелі спати – у здоров’ї програвати


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка