Програма соціального становлення та розвитку молоді вСторінка1/3
Дата конвертації29.03.2020
Розмір264 Kb.
ТипПрограма
  1   2   3
Проект
ЗАТВЕРДЖЕНО: рішення двадцять першої сесії Бердянської міської ради

VІ скликання

від „1” березня 2012 року № ___

ПРОГРАМА


соціального становлення та розвитку молоді

в м.Бердянськ на 2012 рік  1. ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОГРАМИ


Сучасна молода людина - носій інтелектуального потенціалу, основний та визначальний фактор соціально-економічного прогресу. Становлення українського громадянського суспільства створили передумови для розвитку вільної, розвиненої особистості, здатної засвоїти кращі надбання світової та національної духовної спадщини, загальнолюдські цінності. Духовні питання, проблеми патріотизму, національної культури і мистецтва, в ієрархії найважливіших для молоді проблем посідають, на жаль, не перше місце і суттєво поступаються питанням заробітку грошей, одягу, зовнішності та моди, сімейним та побутовим проблемам.

Тому одним з пріоритетних напрямків діяльності структурних підрозділів виконавчого комітету Бердянської міської ради є реалізація заходів, спрямованих на виконання Програми реалізації молодіжної політики, Програми реалізації проектів програм, розроблених громадськими організаціями, обласної Програми підтримки молоді, Програми патріотичного виховання молоді, Програма з утвердження гендерної рівності в українському суспільстві та Програма попередження насильства в сім’ї. В рамках виконання даних програм робота відділу сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Бердянської міської ради 2011 році здійснена за такими напрямками:

1. Здійснено правову та психологічну підтримку родин щодо налагодження родинних і громадських стосунків з метою профілактики дитячої бездоглядності. Проведено в навчальних закладах міста цикли бесід для юнацької молоді за проблематикою родинознавства. З метою підтримки сім’ї в усіх сферах життєдіяльності суспільства розроблені та прийняті на засіданні виконавчого комітету найважливіші та першочергові напрями і заходи щодо поліпшення стану багатодітних сімей в м.Бердянськ.

2. Розроблено, видано та розповсюджено інформаційно-рекламну продукцію щодо формування здорового способу життя. Здійснено сприяння проведенню освітньо-виховних, пропагандистських мистецьких акцій з метою формування здорового способу життя та профілактики негативних проявів у молодіжному середовищі. Залучено молодь до молодіжних та дитячих громадських організацій, розроблена та прийнята на сесії міської ради Програма реалізації проектів, розроблених громадськими організаціями стосовно спорту, дітей, молоді, жінок та сім’ї. З загального фонду міського бюджету було додатково виділено кошти на проведення конкурсу проектів в ІІ півріччі. В рамках реалізації проектів молодіжними громадськими організаціями проведені загальноміські змагання з техніки скелелазіння та фестиваль спортивних і бойових мистецтв, реалізовані проекти загальноміського рівня „Організація та формування студентського та учнівського самоврядування”, „Академія туризму”, „Інверсія”, „Ти Бердянець”, „Повсякденне життя моєї сім’ї на тлі історичної епохи”, „ Бібліотека ХХІ”, та „Дитяча творчість”.

3. В рамках реалізації Програми молодіжної політики на 2011 рік, відділом сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Бердянської міської ради проводилось ряд заходів, спрямованих на формування здорового способу життя:

- конкурс соціально-значущих проектів, розроблених молодіжними громадськими організаціями;

- фестиваль молодіжних хіп-хоп колективів „Водокрут”;

- рекламна компанія з профілакти негативних проявів у молодіжному середовищі;

- акція до Дня боротьби з ВІЛ/СНІДом;

- просвітницькі заходи серед молоді міста до Дня боротьби з ВІЛ/СНІДом,

- ІІ Бердянський благодійний „Осінній бал” до Дня інвалідів;

- „Ярмарка талантів молоді з функціональними обмеженнями”, та ін.

4. Спільно з міським відділом освіти та Бердянським державним педагогічним університетом проведені заходи, направлені на вирішення питання працевлаштування молоді, а саме тренінг-семінар на тему «Працевлаштування молоді» та профорієнтаційні акції «Випускник - 2011».

5. При організаційній участі відділу культури виконкому та депутатів міської ради проведено Всеукраїнські та регіональні фестивалі сучасної молодіжної творчості.

6. Залучено молодь до молодіжних та дитячих громадських організацій, до співпраці з військкоматами, військовими частинами та навчальними закладами шляхом проведення різноманітних заходів (роз’яснювальні бесіди, надання консультаційної допомоги, проведення заохочувальних військово-патріотичних заходів).

7. Організовано участь молоді міста в обласних та міських конкурсах, тренінгах та фестивалях.  1. Надано сприяння стажуванню талановитої молоді в структурних підрозділах виконкому. За 2011 рік у відділі сім’ї, молоді та спорту проходили стажування та навчально-виробничу практику 12 лідерів молодіжних організацій міста.

  2. Оздоровлено та забезпечено відпочинком 5273 дитини, серед яких і діти пільгових та соціально-незахищених категорій сімей: діти-сироти, діти, які позбавлені батьківської опіки, діти з малозабезпечених, багатодітних сімей, дітей, які постраждали від аварії на ЧАЕС, діти та молодь з обмеженими фізичними можливостями із здійсненням їх медичного та соціально-педагогічного супроводу та діти, які знаходяться на диспансерному обліку. Вони отримали путівки і були оздоровлені у ДОЦ „Орлятко”, ДОЦ „Райський куточок”. Також було організовано оздоровлення 11 дітей в УДЦ «Молода гвардія»(м.Одеса) та 16 дітей у МДЦ „Артек”.

10. Надано сприяння центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у виконанні програм, спрямованих на працевлаштування молоді, в тому числі з соціально-незахищених категорій сімей та з фізичними вадами.

  1. Надано підтримку діяльності та розвитку центрів дитячого та юнацького туризму. Здійснена координація за реалізацією соціально-значущого проекту та надано методичну підтримку Бердянському скаутському центру „Відкрите серце” протягом року.

  2. Постійно надавалась підтримка молодих сімей. Здійснено інформаційно-консультативну допомогу молодим сім’ям, що потребують поліпшення житлово-побутових умов. Створена та постійно оновлюється база даних багатодітних сімей м.Бердянськ. Постійно видаються посвідчення для батьків та дітей з багатодітних сімей.

  3. Широко залучено молодь з навчальних закладів та молодіжних громадських організацій до організації та проведення заходів з нагоди святкування річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, річниці визволення міста Бердянська від фашистських загарбників.

  4. З метою залучення молоді до прийняття рішень на місцевому рівні проведені заходи з обговорення та розробки соціальних програм і нормативних актів, стосовно молоді та сім’ї. З метою постійного вдосконалення реалізації в м.Бердянськ державної молодіжної політики та координації зусиль органів місцевого самоврядування, спрямованих на вирішення проблем молоді, постійно діяла створена у 2009 році виконавчим комітетом Координаційна рада з питань молодіжної політики та відновила свою роботу Молодіжна рада при виконавчому комітеті Бердянської міської ради створена у 2005 році.

Соціальне становлення та самопочуття молоді є показником соціального успіху суспільства та суттєво залежить від можливостей реалізації її потенціалу, адже молодь є однією з найуразливіших груп населення, якій притаманні амбіції, завищені очікування, пошуки власного шляху та бажання самореалізації. Тому одним із найважливіших завдань у забезпеченні соціального становлення молоді є ефективна робота органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

Дана Програма соціального становлення та розвитку молоді розроблена відділом сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Бердянської міської ради, як органом реалізації молодіжної політики в м.Бердянськ, відповідно до Законів України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», «Про молодіжні та дитячі громадські організації», «Про оздоровлення та відпочинок дітей» та «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 25 Статуту територіальної громади міста Бердянськ, стратегічного плану розвитку міста. Вона містить у собі основні заходи та засади державної молодіжної політики у сфері інтелектуального та творчого розвитку молоді, оздоровлення та відпочинку, розвитку молодіжного громадського руху.


  1. Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка