Програма нормативного курсу "Педагогіка та методика викладання математики "Сторінка1/4
Дата конвертації25.03.2020
Розмір56 Kb.
ТипПрограма
  1   2   3   4

ПРОГРАМА

нормативного курсу

"Педагогіка та методика викладання математики "

для студентів 4 курсу спеціальності „Механіка”,

лекційних годин - 50, практичних годин - 34

І. ІСТОРІЯ ПЕДАГОГІКИ.

Предмет педагогіки і найважливіші проблеми її дослідження. Диференціація педагогіки на окремі наукові дисципліни і розширення меж її досліджень.

Виховання в первісному суспільстві. Школа в країнах стародавнього Сходу. Виховання, школа і педагогічна думка в Стародавній Греції. Виховання і школа Стародавнього Риму.

Виховання в період раннього феодалізму. Церковні школи в Західній Європі. Схоластика. Виникнення і розвиток середньовічних університетів. Цехові, гільдійські і міські школи. Школа і педагогічна думка епохи Відродження (ХІУ-ХУІ ст.). Педагогічна діяльність і педагогічна теорія Яна Амоса Коменського (природовідповідність виховання; вікова періодизація; дидактичні принципи; система шкіл і організація навчального процесу; класно-урочна система; підручники; моральне виховання; дисципліна; роль учителя і вимоги до нього).Педагогічні погляди Джона Локка. Педагогічні погляди Жан-Жака Руссо (природне і вільне виховання, вікова періодизація, виховання жінки). Педагогічна думка і школа в період Французької буржуазної революції ХУІІІст. (реорганізація народної освіти: проект Кондорсе, проект Лепелетьє; школа в період термідоріанської реакції).

Педагогічна діяльність і педагогічна теорія Іоганна Генріха Песталоцці (педагогічна діяльність; мета і суть виховання; теорія елементарної освіти; фізичне і трудове виховання; розумова освіта; створення окремих методик початкового навчання). Педагогічна теорія Іоганна Фрідріха Гербарта (суть виховання, його цілі і задачі; керування; навчання; ступені і хід навчання; моральне виховання).Педагогічна діяльність і погляди Адольфа Дістервега (педагогічна діяльність; суть виховання, його цілі і основні принципи; розумовий розвиток; вимоги до вчителя). Просвітницька діяльність і педагогічні погляди Роберта Оуена (створення виховних і освітніх дитячих закладів: формування характеру; поєднання розумового і фізичного виховання).

Стан народної освіти і школи у капіталістичних країнах у XIX - XX ст.Історія школи в Київській Русі і на Україні (виховання і навчання у стародавніх слов'ян; виховання і школи в Київській державі, "Повчання князя Володимира Мономаха дітям"; просвіта і навчання на Русі в ХШ-ХУ ст.; братські школи на Україні; Київська Академія). Педагогічні погляди Г.С.Сковороди, Т.Г.Шевченка, П.Куліша, М.П.Драгоманова.

Педагогічна діяльність і педагогічна система К.Д.Ушинського (педагогічна діяльність; народність виховання; цілі і засоби морального виховання; праця і її виховне значення; дидактичні принципи; про урок і методи навчання; учбові книги; вчитель і його підготовка). Педагогічна діяльність і погляди Л.М.Толстого. Педагогічна діяльність і погляди М.І.Пирогова.

Освіта і школа в Росії ХУШ-ХІХ ст. (реформи початку XVIII ст.; школа і педагогіка першої половини XIX ст.; шкільні реформи 60-х років XIX ст.; школа в період реакції 70-80 рр.; система народної освіти в дореволюційній Росії). Освіта в СРСР (реформа школи в перший період після революції; школа в період відновлення народного господарства; школа і педагогіка в період (1931-1941); освіта в період (1945-1965); введення обов'язкової середньої освіти; модернізація змісту освіти).

Педагогічні погляди А.С.Макаренко (педагогічна діяльність, педагогічні погляди; виховання обов'язку, честі, волі, характеру і дисципліни; виховання в колективі і в праці). Педагогічні погляди В.О.Сухомлинського і Г.Ващенка.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка