Програма навчальної дисципліниДата конвертації25.03.2020
Розмір29,5 Kb.
ТипПрограма

Програма навчальної дисципліни

«Методика викладання математики і статистики у вищій школі»
Змістовий модуль 1. Загальна методика навчання математики і статистики

Тема 1. Особливості викладання математики і статистики у вищій школі. Дидактика.

Методика викладання математики у вищій школі як наука і як навчальна дисципліна. Дидактика. Основні дидактичні концепції. Реалізація дидактичних принципів у навчанні математики і статистики у вищій школі. Методи наукового дослідження в математиці і статистиці. Спостереження і порівняння, узагальнення і абстрагування в навчанні математики і статистики. Аналогія, індукція, дедукція, аналіз і синтез в навчанні математики і статистики.Тема 2. Математичні поняття та терміни, математичні твердження та методика їх вивчення у вищій школі.

Теореми та методи їх доведення, методика вивчення теорем у математичних курсах у вищій школі. Роль та значення задач у процесі навчання математики. Методи навчання розв’язуванню математичних задач у вищій школі.Тема 3. Методи та засоби навчання математики і статистики у вищій школі. Організація навчання математики і статистики у вищій школі. Основні вимоги до проведення лекцій, практичних, лабораторних, семінарських, контрольно-залікових занять, консультацій, самостійної роботи студентів. Критерії і особливості оцінювання студентів з математичних дисциплін. Основні якості, педагогічні вміння викладача математики і статистики у вищій школі.

Тема 4. Сучасні математика і статистика та особливості їх викладання.

Особливості викладання вищої математики і статистики для студентів різних спеціальностей та за кордоном. Проблеми і перспективи розвитку вузівської математичної освіти.Змістовий модуль 2. Частинні методики викладання вищої математики і статистики

Тема 5. Підготовка викладача до занять з математики і статистики.

Основні вимоги до підготовки викладача до лекцій, практичних, лабораторних, семінарських, контрольно-залікових занять, консультацій, самостійної роботи студентів. Підручник, навчальний посібник, методичні розробки, збірники задач, довідники та інша література, як навчально- методичний комплекс. Методичний аналіз навчальної літератури, програми з вищої математики і статистики. Педагогічно-асистентська практика.Тема 6. Методика вивчення елементів лінійної, векторної алгебри та аналітичної геометрії, границі послідовності та функції однієї змінної у курсі вищої математики.

Тема 7. Методика вивчення диференціального числення функції однієї та багатьох змінних. Методика вивчення інтегрального числення функції однієї змінної та елементів теорії звичайних диференціальних рівнянь у курсі вищої математики.

Тема 8. Викладання статистичних методів аналізу залежностей. Викладання прикладних статистичних методів.

Різні підходи до викладання регресійного, кореляційного, дисперсійного та дискримінантного аналізу. Питання вибору методу аналізу даних у конкретних предметних областях. Аналіз статистичних даних на основі принципу автоінформативності. Методи факторного та кластерного аналізу. Проблеми візуалізації даних та результатів статистичного аналізу.
Каталог: wp-content -> uploads -> 2018


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка