Програма для психологічної та педагогічної підтримки індивідуалізації і позитивної соціалізації дітейДата конвертації27.04.2020
Розмір28,5 Kb.
ТипПрограма

Увага громадськості завжди була прикута до організації дієвих і ефективних дошкільних систем освіти. Це обумовлено як введенням в усіх розвинених країнах єдиних стандартів освіти, так і бажанням батьків поліпшити якість освіти для своїх дітей. Саме тому дошкільна освіта за кордоном наголошує на необхідності створення оптимальних умов для того, щоб кожна дитина могла вже з дитинства розкрити потенціал і визначити ті напрямки, в яких він може досягти найбільших успіхів.

Держава повинна активно стимулювати вдосконалення навчальних функцій дитячих дошкільних закладів.

Дошкільна освіта повинна розглядатися як необхідна програма для психологічної та педагогічної підтримки індивідуалізації і позитивної соціалізації дітей.


  1. При дотриманні балансу «доступ-якість» інвестування в дошкільну освіту має найвищу окупність. Одна грошова одиниця, вкладена у дошкільну освіту, окупається в 3 рази більше, ніж інвестиції в середню освіту і в 8 разів - ніж в програми професійного навчання (Carneiro and Heckman, 2003). За рахунок раннього розвитку і раннього залучення дітей до процесу навчання і виховання підвищується загальний рівень шкільної освіти. Цим підтверджується відомий факт: здібності дитини, його шанси на подальше успішне навчання в школі і вищому навчальному закладі зростають, якщо малюка з раннього віку привчити до регулярного отримання знань згідно віку і викликати в нього природний інтерес до предмету навчання. Втрачені можливості для розвитку в ранньому дитинстві набагато складніше або ж взагалі неможливо надолужити в більш зрілому віці.

  2. У розвинених країнах дошкільна освіта ефективніше, ніж в країнах, що розвиваються. При цьому, між часткою витрат державних коштів на дошкільну освіту і її ефективністю кореляції не спостерігається .У багатьох країнах послуги дошкільної освіти набули широкого поширення поряд зі збільшенням числа працюючих жінок. Однак розширення доступу без поліпшення якості цих послуг не дасть очікуваних результатів, як на індивідуальному, так і на громадському рівні.

3. Соціально-орієнтована політика є одним з найбільш важливих факторів розвитку дошкільної освіти.

4. Низьке співвідношення числа дітей в групі і педагогів - умова успішності системи дошкільної освіти. Високі кваліфікаційні вимоги до педагогічних кадрів і їх входу в спеціальність - основний підхід до розвитку дошкільної освіти.

5. Залучення батьків являє собою важливий механізм політики дошкільної освіти.

6. Освітні програми відображають основні цілі раннього розвитку і потреб дітей на певних етапах розвитку, застосовується особистісно-орієнтована модель:

- інтелектуальний розвиток;

- мотивація до навчання;

- креативність;

- самостійність;

- впевненість в собі;

- загальні знання і навички;

- ініціативність;

- довгострокові результати;Система виховання в дошкільних установах побудована виключно виходячи з інтересів дитини. На перше місце ставиться турбота про душевний комфорт дитини. З дітьми, навіть із зовсім маленькими, обговорюються всі необхідні питання. Це істотно підвищує самооцінку малюка і сприяє розвитку впевненості в собі. Вважається, що таке ставлення згодом допоможе йому пристосовуватися до життя в будь-якому суспільстві і в будь-якому середовищі, справлятися навіть з дуже важкими життєвими ситуаціями і виходити з них переможцем.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка