Програм а гуртка виготовлення сувенірів



Скачати 128,5 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації31.12.2018
Розмір128,5 Kb.
ТипПояснювальна записка
  1   2   3

Відділ освіти Менської районної державної адміністрації

Позашкільний навчальний комунальний заклад

Менська районна станція юних техніків

Менської районної ради Чернігівської області


Затверджено

радою РМК

протокол № 4 від 03.09.2013


П Р О Г Р А М А
гуртка виготовлення сувенірів
складена на основі типової програми:

Програми з позашкільної освіти:

Науково-технічний напрям

(упор. Ткачук В.В.). – К.: Грамота,2007 – Вип1

Костюк Т.Г.

керівник гуртка виготовлення сувенірів


2013 р.


Основний рівень

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

Молодший шкільний вік – це сприятливий період для розвитку творчих здібностей дитини, її образного мислення, емоційного сприйняття дійсності та активного ставлення до неї.

Заняття в гуртку виготовлення сувенірів допомагає дітям розумно й ці­каво проводити свій вільний час, пробуджує допитливість, любов до знань.

Метою програми є формування компетентностей особистості у проце­сі технічної творчості.

Основні завдання полягають у формуванні таких компетентностей:



  • пізнавальної: ознайомлення з основами технічної творчості, деко­ративно-ужиткового мистецтва, моделювання й конструювання; оволо­діння поняттями, знаннями про матеріали й інструменти.

  • практичної: формування вмінь і навичок роботи з різними матері­алами й інструментами, прийомів виготовлення виробів і виконання тех­нологічних операцій;

  • творчої: задоволення потреб особистості у творчій самореалізації; формування творчої особистості, її художнього смаку, пізнавального інтере­су, творчої уяви, фантазії, емоційний, фізичний та інтелектуальний розвиток.

  • соціальної: виховання поваги до звичаїв і традицій українського народу, бережливого ставлення до рідної природи; розвиток позитивних якостей емоційно-вольової сфери (доброзичливе ставлення до людей, охайність і старанність у роботі).

Курс навчання в гуртку розраховано на початковий та основний рівні навчання. Початковий рівень передбачає 144 год. на рік; основний — 216 год. на рік (4 і 6 год. на тиждень відповідно).

Програма курсу початкового рівня розрахована на дітей 7- 12 річного віку, термін навчання становить 1 рік.

Навчання в гуртках основного рівня становить 1 рік. Склад групи може поповнюватися дітьми віком 12- 18 років, які мають відповідну підготовку і певні навички в роботі.

Навчання в гуртку допомагає вихованцям краще засвоювати матеріал багатьох шкільних предметів і навчальних курсів: «Художня праця», «Тру­дове навчання», «Мистецтво», «Я та Україна», а також інших. Це дає ос­нову для навчання в декоративно-ужиткових гуртках.

Упродовж двох років навчання проводиться у формі групових гурт­кових занять із індивідуально-фронтальною роботою.

Під час занять використовуються різноманітні методи навчання: словес­ні (лекції, бесіди, пояснення), наочні (демонстрація ілюстрацій, схем, крес-

лень, зразків виробів, екскурсії на виставку), практичні (самостійна розробка

схем, ескізів, виготовлення виробів).

Підсумком роботи з окремих тем є опитування, практична робота. Наприкінці кожного півріччя проводиться виставка робіт у гуртку і відбір експонатів на виставки-конкурси в закладі, на районну виставку дитячої творчості. За даною програмою можуть проводитись заняття в групах індивідуального навчання, які організовуються відповідно до «По­ложення про порядок організації індивідуальної та групової роботи в по­зашкільних навчальних закладах». Програма є орієнтовною. Керівник гуртка може вносити зміни й доповнення у зміст програми, плануючи свою роботу з урахуванням інтересів гуртківців, а також стану матеріаль­но-технічної бази закладу. Розподіл годин за темами — орієнтовний. Теми подані в порядку зростання складності матеріалу. Керівник гуртка може сам визначити, скільки годин потрібно для опанування тієї чи іншої теми внести до програми відповідні корективи.

Початковий рівень

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН




п/п


Каталог: Files -> downloadcenter
downloadcenter -> Прояви девіантної поведінки у підлітків та молоді
downloadcenter -> Назва кафедри
downloadcenter -> Наказ №329 від 13 квітня 2011 року Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11 травня 2011 р за №566/19304 Про затвердження Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців)
downloadcenter -> Наказ №1222 Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти
downloadcenter -> Тема. Культурні цінності родини і їх значення для життя дитини. (1 слайд)
downloadcenter -> Підбір і використання іграшок для дітей дошкільного віку у дошкільному навчальному закладі
downloadcenter -> Розвиток пізнавальної активності і самостійності учнів на уроках початкових класів
downloadcenter -> Наказ №33 Про підсумки вивчення стану викладання та рівня навчальних досягнень учнів з біології у 7-11 класах та з екології у 11 класі Гришівської зош і-ііі ступенів у 2013/2014 навчальному році
downloadcenter -> Методичні рекомендації щодо викладання біології та екології у 2018/2019 навчальному році


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка