Проекты рекламных конструкций



Сторінка1/2
Дата конвертації12.04.2019
Розмір79,5 Kb.
ТипУрок
  1   2
Урок 1
Тема. Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія. Звуки мови й мовлення. Голосні та приголосні звуки
Мета уроку:

  • сформувати уявлення учнів про фонетичну систему української мови;

  • визначити місце фонетики в системі науки про мову;

  • доступно з’ясувати п’ятикласникам відмінність між звуками

мови й мовлення;

  • навчити учня розрізняти голосні та приголосні звуки;

  • розвивати навички орфоепічної грамотності;

  • розрізняти поняття “звук і буква”;

  • виховувати інтерес до мови.

Тип уроку. Засвоєння нових знань.

Обладнання : таблиця “Що вивчають науки про мову”.

Інноваційні методи проведення:

-активні та інтерактивні методи;

-групова форма роботи.
Хід уроку
І. З’ясування емоційного стану учнів (графічно):


  • н астрій прекрасний;



  • гарний настрій;



  • -настрій не дуже гарний;


Готовності до уроку:


ІІ. Оголошення теми й мети уроку

ІІІ. Цілевизначення та планування роботи учнями методом незакінчених

речень.

На цьому уроці я хочу...

Після цього уроку я зможу....

ІV Актуалізація опорних знань.

1. Цікава інформація як мотиваційний момент.

Лауреат конкурсу

У 1928 році в Парижі відбувся конкурс мов, на якому не могли визначити – яка мова наймилозвучніша. Зачитували тексти різними мовами тими, що належать великим і могутнім народам, і тими, що їхні носії не такі вже й відомі у світі. Виразність і мелодійність української мови була належно оцінена членами журі.

Серед чотирьох переможниць конкурсу наша молодь зайняла третє місце, поступившись французькій і італійській і залишивши після себе, мову фарсі (перську). Так гнана й переслідувана колись у себе вдома попелюшка потрапила в принцеси.

( За А. Матвієнко)


2. Метод “Асоціацій”(прямокутник)”

Чим подобається особисто вам українська мова?

Доберіть прикметники до словосполучення українська мова, які на вашу думку пов’язані з даним поняттям.

(яка?)

мелодійна


Українська мова

красива співуча
батьківська

Спробуємо визначити поняття “мова”. Мова - це засіб спілкування націі та засіб виділення серед інших націй. Вивчає мову (її будову, функції, розвиток) наука мовознавство. Ця наука має розділи.

.

3. Самостійне ознайомлення й повторення вже відомих розділів мовознавства за допомогою таблиці “Що вивчають науки про мову” (1 таблиця на парту).




Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка