Проект програми літнього оздоровлення та відпочинку дітей у військово – патріотичному таборі «Соколина Січ»Сторінка1/56
Дата конвертації05.04.2020
Розмір0,72 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   56

Бережанський Будинок творчості школярів та молоді


Проект програми

літнього оздоровлення та відпочинку дітей у військово – патріотичному таборі

«Соколина Січ»


Автор проекту програми керівник

національно – патріотичного клубу

«Лисоня»

Різник Олена Віталіївна
ВСТУП.
Життя є дар, великий дар. І хто не цінує цього

дарунка, не заслуговує його”.

Леонардо да Вінчі.
Літні канікули – найцікавіша пора для дітей, час захоплюючих пригод і поїздок, нових знайомств та зустрічей. Наскільки цей відпочинок стане для них активним, пізнавальним, пам’ятним, багато в чому залежить від дорослих – організаторів програм відпочинку. Скільки таборів – стільки програм роботи.

Неможливо знайти у минулому України якесь інше явище, яке б так глибоко і різнопланово вплинуло на історичну долю українського народу. З початків козацтва життя українців „ і мертвих, і живих, і ненароджених” буде нерозривно пов’язане з козацтвом. Козацтво – це не лише суспільний стан з особливим способом життя, не лише самобутнє військове формування. Козацтво було неповторною моделлю суспільного розвитку з оригінальним устроєм, своєрідним побутом, традиціями, етичними і правовими нормами та інститутами, культурою, фольклором.

Багатовіковий визвольний козацький рух покликав до життя унікальне явище світової культури – козацьку педагогіку.

Провідні ідеї козацького руху – свобода і незалежність України, непорушність прав людини і народу, суверенність особистості, народовладдя – були найважливішими в національній системі освіти і виховання.

Основа системи виховання в козацькій педагогіці – це впровадження в життя народних традицій, звичаїв та обрядів.

Саме принципами козацької педагогіки повинні керуватися організатори літніх оздоровчих військово - патріотичних таборів, якщо вони вирішать взяти за основу модель одної з найдемократичніших формацій в історії - Запорозької Січі.

Літній оздоровчий військово - патріотичний табір, робота, якого буде побудована на засадах козацької педагогіки – це своєрідна дитяча організація, яка будує свою роботу на принципах демократії та самоврядування, виражає інтереси і соціальний захист прав, духовних потреб дітей, сприяє самореалізації та всебічному розвитку особистості, організовує діяльність, спрямовану на творче продовження в сучасних умовах козацьких звичаїв, традицій, обрядів, розвиває в особистості дітей кращі риси українця – патріота.

Нам варто прискіпливо вивчати цей феномен української історії, адже упевнено дивитися у майбутнє ми можемо, лише знайшовши міцну опору у минулому.

Настанова майбутнім таборовикам військово – патріотичних таборів: „До булави треба голови”, отож учіться, вивчайте історію рідного народу, гордітеся славними пращурами, бо ви є – Українці!

Анотація.

Військово – патріотичний табір „Соколина січ” є пришкільним, і являє собою наметове містечко, метою діяльності якого є реалізація права кожної дитини на повноцінний відпочинок, оздоровлення, забезпечення змістовного дозвілля, задоволення інтересів і духовних запитів відповідно до індивідуальних потреб.

Табір розташований за межами населених пунктів на території Саранчуківської сільської ради Бережанського району Тернопільської області, поблизу заповідного місця, так званого каскаду „Сокільських джерел”.

Табір у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, наказами та розпорядженнями центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також Положенням про військово – патріотичний табір „Соколина січ” .

За режимом роботи він є цілодобовим, сезонним та профільним, у якому діти перебувають цілодобово і в якому поряд з оздоровчими надаються комплекси послуг спрямованих на розвиток у дітей певних здібностей та інтересів.

Табір приймає на оздоровлення та відпочинок дітей шкільного віку з 14 до 18 років.

Керівництво табору веде пропаганду здорового способу життя, забезпечує дітям, які перебувають у таборі, захист життя і здоров’я, належні умови для повноцінного оздоровлення та відпочинку, розвитку їх творчих здібностей, занять фізичною культурою, туризмом, природоохоронною та краєзнавчою роботою, суспільно – корисною працею. Особливе місце у роботі табору займає патріотичне виховання, яке базується на засадах козацької педагогіки і є основою виховної роботи табору.


Мета створення табору.

Головною метою створення табору є не тільки оздоровити дітей фізично, але і різними заходами донести до дітей та юнацтва інформацію про виникнення, побут українського козацтва та його збройну боротьбу за волю українського народу, сприяти формуванню в дітей та молоді високих моральних принципів та необхідних якостей захисника України, закалити їх дух, дати можливість їм самостійно визначити, що для них є бути патріотом рідної держави, перевірити власні сили, відчути відповідальність за прийняте рішення, працювати в команді, випробувати себе як лідер, вдосконалювати вміння і навички здобуті за час навчання в школі.


Методи реалізації виховної програми.

Для більш ефективного досягнення поставленої мети та зацікавленості дітей вигадується легенда, згідно якої табір являє собою козацьку сотню, якою керує козацька старшина, а всі учні, які перебувають у таборі є козаками - новобранцями.

В першу ніч перебування в таборі влаштовується “Алярм” – це так званий підйом – тривога. Роям дається завдання. Виконуючи його, вони сходяться в попередньо підготовлене місце, де горить ватра і з темряви з’являється переодягнений інструктор табору в образі бувалого козака, який розповідає новобранцям про славні часи козаччини і передає нащадкам наказ берегти пам'ять про славних лицарів степу, шанувати козацькі звичаї та гордитися славним іменем – козак.

Таким чином, з перших хвилин перебування учнів у таборі, ми пропонуємо дітям гру – наповнену цікавими конкурсами, естафетами, вікторинами, водними забавами, карооке, пізнавальними гуртками, але це все буде лише підготовка до найголовнішого випробування – теренової гри “Вижити і перемогти” .

Також за розпорядком дня таборовики розпочинають і закінчують день молитвою, підніманням Прапора України та виконанням Гімну України.

Виховна програма табору будується на чергуванні навчання і відпочинку, спорту і дозвілля, пам’ятаючи, що на дворі літо, і враження про канікули у дітей повинні бути найкращими.Методичні рекомендації

щодо організації роботи військово – патріотичного табору „Соколина Січ”.


Відповідно до наказу МОН України від 25 грудня 2003 року № 855 «Про затвердження Положення про дитячо-юнацьку військово-спортивну патріотичну гру «Сокіл» («Джура») Українського козацтва», указів Президента України від 12.11.2009 р. №923/2009 «Про деякі заходи щодо відзначення видатних подій національної воєнної історії», від 06.2010р.№5/2010 «Про заходи з відзначення, всебічного вивчення та об’єктивного висвітлення діяльності Українських Січових Стрільців», з метою свідомого пізнання і прийняття геройського минулого наших предків – Українського козацтва, Українських Січових Стрільців, Героїв Крут, вояків ОУН-УПА, духовного і морального підняття до розуміння Української Національної Ідеї, виховання національно свідомого громадянина України рекомендується для підготовки і проведення окремих видів змагань у військово – патріотичному таборі „Соколина Січ” нижче подані матеріали.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   56


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка