Про стан правової роботи за підсумками і півріччя 2017 рокуСкачати 50,11 Kb.
Дата конвертації27.03.2019
Розмір50,11 Kb.
Про стан правової роботи

за підсумками І півріччя 2017 року
Повідомляємо, що на виконання Програми правової освіти населення Бахмацького району на 2017-2018 рр. організовано проведення роботи по здійсненню правової освіти населення району.

Продовжувалась практика проведення прямого телефонного зв’язку з керівництвом райдержадміністрації з метою поширення серед населення інформації правничого характеру. За результатами проведення зазначеної роботи громадяни мали змогу отримати необхідну роз’яснювальну та консультативну інформацію безпосередньо від керівників і спеціалістів, що уповноважені на виконання функцій держави.

Таким чином, було надано консультативну допомогу 12 особам.

У райдержадміністрації діє громадська приймальня по наданню безоплатної первинної правової допомоги населенню. За звітний період до громадської приймальні звернулось 7 громадяни з питань надання роз’яснення чинних норм земельного, цивільного, сімейного, трудового законодавства, законів України «Про оренду землі», «Про реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Бахмацьким відділом поліції ГУРП України в Чернігівській області протягом І півріччя поточного року здійснювались організаційні та практичні заходи, направлені на підвищення рівня правової підготовки населення району, забезпечення вільного доступу до джерел правової інформації, інформування населення про стан законності і правопорядку на території району.

З метою формування поваги до права й закону, правомірної поведінки та підвищення рівня правової культури всіх учасників навчально-виховного процесу в загальноосвітніх навчальних закладах району постійно здійснюються правоосвітні заходи з учнями, їх батьками та працівниками завладів.

Протягом І півріччя 2017 року в дошкільних навчальних закладах проведено дні правової культури, дні правової освіти батьків, дні захищеності та інші, під час яких формувалися початкові знання про правила культури і поведінки в суспільстві, гуманістичне ставлення до навколишнього світу, виховувалася повага до батьків, ровесників, людей похилого віку. У травні організовано тиждень правового виховання, у рамках якого були проведені заняття «Кожна дитина має право на життя та ім’я», «Навіщо людині вільний час», «Моя сім’я – мій захисник», «Служби допомоги і порятунку»; вікторини «Права, правила, обов’язки»; дидактичні ігри «Квітка наших прав», «У світі ввічливих слів», «Я маю право на…», «Добре - погано»; бесіди «Як зберегти свої життя та здоров’я», «Мої обов’язки в сім’ї», «Мій сімейний відпочинок», «Добро починається з казки»; конкурси дитячого малюнку «Мій дім – моя фортеця» тощо.

Значна увага приділяється роботі з батьками, активізуючи їх увагу до збереження прав і гідності дітей. У батьківських куточках розміщено інформацію: «Великі права маленької дитини», «Дотримання прав дитини», «Обов’язки батьків. Конвенція ООН про права дитини», «Роль сім’ї у розвитку особистості дитини», «Етика стосунків у сім’ї». Вихователі-методисти провели консультації: «Конвенція ООН про права дитини», «Правове виховання – обов’язкова умова формування життєвої компетенції дошкільників».

У школах, навчально-виховних комплексах та гімназії забезпечувалася безперервна правова освіта. Річними планами класних керівників, вихователів груп продовженого дня, учнівського самоврядування передбачені тематичні бесіди, години спілкування, усні журнали, лекторії, тренінги, вікторини на правоосвітню тематику.

Раз на місяць у кожному класі проводилась бесіда, метою якої було формування громадянської позиції школярів, умінь відстоювати свої права та поважати права інших: «Юні правознавці», «Для чого існує держава», «Закони шкільної родини для української дитини», «Право та мораль», «Конвенція ООН про права дитини», «На терезах Феміди» тощо.

Учні продовжували відвідувати факультативи, курси за вибором та гуртки правоосвітнього спрямування (87 учнів, 8 груп), що сприяло активізації правової свідомості та формуванню практичних навичок правомірної поведінки.

У кожному навчальному закладі відбулися засідання правових комісій, на яких розглядалися порушення дисципліни, невиконання учнівських обов’язків, актуальні проблеми правової освіти та виховання. Учителі правознавства організували ряд позакласних заходів: загальношкільні лінійки «Україна – правова держава», тематичні бесіди «Мої права та обов’язки», «Молодь і шкідливі звички», «Кримінальна відповідальність неповнолітніх», «Чому людина повинна мати не лише права, а й обов’язки», конкурси знавців права, уроки правової культури «Умій відповідати за свої вчинки», «Як поводитися в громадських місцях», диспути, правові практикуми, вікторини «Ти і закон», «Права дитини» та інші.

Забезпечено інформаційну та роз’яснювальну роботу серед працівників (із залученням кваліфікованих практиків у галузі права), що сприяло поширенню знань про право, державу, зміни в законодавстві, нормативно-правові акти й підвищенню рівня правової поінформованості населення в цілому.

У відділі освіти, кожному навчальному закладі систематично поновлюються дані про дітей-сиріт та учнів, які схильні до правопорушень, та пропуску занять без поважних причин. На даний час загальна кількість учнів схильних до правопорушень, які стоять на внутрішкільному обліку, складає 15 осіб, на обліку у кримінальній міліції у справах неповнолітніх - 2 особи.

Педагоги та психологи провели з учнями даної категорії години спілкування, індивідуальні бесіди на з’ясування труднощів, проблем підлітків, тренінги саморегуляції та прогнозування наслідків вчинків.

Службою у справах дітей райдержадміністрації з метою перевірки додержання чинного законодавства щодо питань протидії торгівлі дітьми, незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, недопущення продажу спиртних напоїв неповнолітній молоді по розважальних закладах, барах, комп’ютерних клубах, інших місцях збору неповнолітніх службою у справах дітей разом сектором ювенальної превенції Бахмацького відділу поліції проведено 17 рейди на території м. Бахмач. Під час проведення профілактичних рейдів виявлено 19 дітей. З 6 дітьми проведено бесіди щодо часового обмеження перебування у нічний час, з 2 дітьми проведено профілактичну бесіду щодо недопущення вживання спиртних та слабоалкогольних напої, з батьками інших 11 дітей проведені профілактичні бесіди про неналежне виконання ними батьківських обов’язків. Протягом звітного періоду було подано до суду 4 позовні заяви про позбавлення батьківських прав.

Щомісяця проводилися наради з сектором ювенальної превенції Бахмацького відділу поліції, відділом освіти райдержадміністрації та районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з метою своєчасного обміну інформацією щодо дітей, які вчинили злочини, правопорушення, інші негативні явища.

З метою ознайомлення учнів з нормативно-правовою базою щодо попередження насильства в сім’ї, недопущення використання найгірших форм дитячої праці, профілактики негативних проявів серед учнівської молоді в поточному році проведено 2 лекції та 6 бесід. Під час проведення лекцій були розповсюджені буклети соціальної реклами щодо профілактики негативних явищ у дитячому та підлітковому середовищі, про недопущення дитячого насильства в сім'ї і протидію торгівлі людьми та дитячої праці.

Сектором сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації здійснюється роз’яснювальна робота у місцевих ЗМІ, опубліковано статті: «Заходи щодо профілактики протидії торгівлі людьми», «Обережно «Синій кит…» До уваги батьків!!!» на офіційному веб-сайті райдержадміністрації «Обережно «Синій кит…» Що таке «групи смерті» та як вберегти свою дитину від них?» у районній газеті «Голос Присеймів`я». З метою попередження сімейного насильства, в рамках акції «Жінки, знайте свої права» опубліковано статтю «Жінки, знайте свої права!» у районній газеті «Голос Присеймів`я».

Відповідно, у рамках акції «Жінки, знайте свої права» в навчальних закладах району проведено: години спілкування «Мої права та обов’язки» (охоплено 400 учасників), в рамках яких розповсюджено пам’ятки «Права дитини»; виховні години «Попередження насильства в сім’ї» з розповсюдженням рекомендацій-порад (охоплено 1000 учасників); круглі столи «Я знаю: мене завжди підтримають» (охоплено 200 учасників), розповсюджено буклети з телефонами довіри; батьківські лекторії «Мій стиль сімейного виховання» (охоплено 220 учасників), з розповсюдженням пам’ятки «права й обов’язки батьків по вихованню дітей»; анкетування дітей «Взаємовідносини в сім’ї» (охоплено 250 учнів), роздано рекомендації-поради «Взаємовідносини дітей і батьків»; бесіди «Ми всі рівні», «Насильству – Ні» (охоплено 1000 учасників); заняття з елементами тренінгу «Світ без насильства» (охоплено 77 учасників), розповсюджено рекомендації-поради; тренінг «Проблеми насильства в сучасному світі» (охоплено 70 учасників); конкурси дитячих малюнків «Наша планета» (охоплено 700 учасників); виставки в бібліотеках «Права жінок, права дитини!», «Права людини на життя, свободу та недоторканість особи», « Правові проблеми гендерної рівності».

Міжвідомчою радою з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми на засіданні 27 березня 2017 року були розглянуті такі питання: про виконання Закону України «Про попередження насильства в сім’ї» Бахмацьким ВП ГУНП України в Чернігівській області; Про стан роботи служби у справах дітей райдержадміністрації з попередження насильства в сім’ї; про хід виконання Закону України «Про попередження насильства в сім’ї» Бахмацьким районним ЦСССДМ; Про проведення у районі акції «Жінки, знайте свої права» у рамках виконання Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків».

З метою залучення дітей та молоді до занять фізичною культурою та спортом сектором сім`ї, молоді та спорту райдержадміністрації спільно з дитячими спортивно-юнацькими школами організовуються спортивно-масові заходи.

Закладами культури району протягом звітного періоду проведено заходи з правової освіти населення, зокрема в бібліотечних закладах району:

- книжкова виставка «Закон. Права. Обов’язки»;

- правова година «Жити по-совісті, жити по-праву»;

- година міркування «Чи бувають права без обов’язків?»;

- година права «Захист трудових прав жінок»;

- бесіда-діалог «Правопорушення – хибна стежка»;

- правові ігри «Ми сьогодні депутати – вчимося закони приймати», «Казки читаємо – права вивчаємо»;

- коментоване читання «Тебе захищає Конвенція»;

- бесіда «Європа правова» (до дня Європи в Україні);

- Інтерактивна правова гра «Чи знаєш ти свої права та обов’язки»;

- книжкова виставка «Знати, поважати, виконувати»;

- година права «Право в нашому житті».

У бібліотеках-філіях КЗ «Бахмацька ЦБС» оформлено «Куточки правової освіти», які постійно поповнюються новими інформаційними матеріалами. Користувачі центральної, районної дитячої, бібліотек-філій № 1 та № 4 мають змогу отримувати інформаційні послуги правової допомоги від Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка через мережу Інтернет.

В районному Будинку культури протягом січня-травня 2017 року проведено 7 навчань з питань правової освіти для керівників клубних закладів району, на яких обговорювалися питання дотримання Закону України «Про культуру», Правил внутрішнього трудового розпорядку, трудової та виконавської дисципліни, роз’яснення Постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2015 року № 1026 «Питання виплати працівникам державних і комунальних клубних закладів, парків культури та відпочинку, центрів (будинків) народної творчості, центрів культури та дозвілля, інших культурно-освітніх центрів доплати за вислугу років, допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань», інструкціями з охорони праці та пожежної безпеки.

Спеціалістами Бахмацького відділення Пенсійного фонду України для працівників районного БК було організовано лекцію «Пенсійна реформа в Україні». Працівниками організаційно-методичного центру районного Будинку культури для учасників народного аматорського хору ветеранів проведено інформаційну годину «Наше місце в Європі».

З 17 січня по 3 березня 2017 року керівником практики проводилось навчання студента-практиканта Ніжинського училища культури ім. М.Заньковецької з питань клубної роботи та правової освіти.

Питання правової освіти постійно виносяться на заняття консультаційного пункту для спеціалістів клубних закладів, на навчання з новопризначеними клубними працівниками, на виробничі наради при директору районного Будинку культури.

В районному БК оформлено куточок правової освіти, де знаходяться нормативні документи з різних напрямків захисту прав людини відповідно її фахової спеціальності. Також для всіх працівників розроблені та надані кожному особисто посадові інструкції та інструкції з охорони праці, всі нормативні документи надаються для ознайомлення під розпис при прийомі на роботу.

В районному БК в наявності плани роботи, ведеться журнал обліку роботи з питань правової освіти, передплачується газета «Праця і зарплата», на сторінках якої висвітлені правові питання, які постійно опрацьовуються та доводяться до відома працівників клубних закладів району.

В клубних закладах району організовано перегляд телепередач з питань правової освіти.

Адміністрацією школи мистецтв систематично оновлюються матеріали куточка правових знань, де знаходяться Кодекс законів про працю України, довідник з правових знань «Людина і праця», регулювання надання відпусток в Україні», зразки оформлення документів (для установ і громадян), кодекс України про адміністративні правопорушення».

В районному історичному музеї здійснюються заходи щодо формування негативного ставлення до протиправних діянь, пропаганди здорового способу життя шляхом проведення екскурсій, організації виставок. Під час проведення оперативних нарад при директорові, серед працівників музею обговорюються політико-правові реформи, норми Конституції України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, інші нормативно-правові акти.

На щотижневих нарадах при начальнику відділу і туризму райдержадміністрації проводяться навчання керівників структурних підрозділів про організацію проведення заходів з попередження травмування та загибелі людей в наслідок надзвичайних подій, профілактики пожежної та техногенної безпеки, дії при виявленні вибухових предметів, трудової та фінансової дисциплін. В усіх структурних підрозділах відділу розроблено посадові інструкції для всіх категорій працівників, правила внутрішнього трудового розпорядку, з якими кожен працівник ознайомлений під розпис.

Відділом культури і туризму райдержадміністрації 7 лютого 2017 року проведено засідання ради відділу, на якій розглянуті питання дотримання культурних прав і свобод громадянина та забезпечення діяльності базової мережі закладів культури району, запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури.

На звернення організатора культурно-дозвіллєвої діяльності районного Будинку культури Остапенко В.І. стосовно надання роз’яснень щодо зарахування стажу роботи, який дає право на доплату за вислугу років працівникам клубних закладів згідно переліку посад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2016 року № 1026 (зі змінами), відділом культури і туризму райдержадміністрації направлений запит до Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації.

Всього протягом січня-травня поточного року закладами культури району проведено близько 80 правоосвітніх та правовиховних заходів, якими охоплено більше 1,5 тис. осіб.

Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом зазначеного періоду проводилась цілеспрямована робота по профілактиці правопорушень та здійсненню правової освіти серед дітей та молоді району.Так серед неповнолітніх та молоді було проведено ряд групових заходів спрямованих на профілактику негативних проявів у молодіжному середовищі та правової обізнаності, а саме:

  • тренінгові заняття «Ризикована поведінка та формування відповідальної безпечної поведінки» охоплено 15 осіб;

  • проведено 2 бесіди «Кримінальна відповідальність неповнолітніх» охоплено 15 осіб;

  • проведено лекцію «Пустощі і відповідальність» охоплено 11 осіб;

  • проведено 2 бесіди «Жорстоке поводження з дітьми карається законом» охоплено 11 осіб;

  • проведено бесіду «Захисти себе сам» охоплено 15 осіб;

  • проведено бесіду «Життя без насильства» охоплено 15 осіб;

Також було надано 118 індивідуальні правові послуги різним категоріям дітей та молоді. З метою соціальної підтримки умовно засуджених неповнолітніх та молоді було надано 134 індивідуальні послуги особам з вищезазначених категорій, 28 особам з числа молоді (111 послуг) та 2 неповнолітнім, які знаходяться під супроводом центру надано (23 послуги).

У Митченківській школі проводилися протягом навчального року правовий лабіринт – «Правовий вибір у власному житті»; правовий лекторій «Без правової культури, немає правової держави»; виховна година «Правове виховання. Злочини та покарання за них»; відео-урок «Кримінальна відповідальність неповнолітніх»; година спілкування на тему «Права свої знай, а правила і обов’язки не забувай».
Каталог: web docs
web docs -> Таблиця за творами української літератури
web docs -> Лист мон про організацію обліку дітей дошкільного віку
web docs -> За результатами проведення перевірки стану правової освіти в Чернігівському дошкільному навчальному закладі №5 «Ялиночка»
web docs -> Ініціативною групою Громадської ради при облдержадміністрації напрацьовано проект Концепції патріотичного виховання громадян України, реалізації інтересів держави та суспільства в системах обороноздатності та цивільного захисту населення
web docs -> Відповідальність батьків за навчання та виховання дітей
web docs -> Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу дсанПіН
web docs -> З метою реалізації державної політики у сфері охорони дитинства, забезпечення прав і свобод дітей відповідно до чинного законодавства України, поліпшення соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
web docs -> Ресурсний центр
web docs -> Розпорядження голови рішення третьої сесії районної районної державної адміністрації ради сьомого скликання
web docs -> Концепція національно-патріотичного виховання молоді


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка