Про результати психологічного діагностування учнів переможців обласних олімпіад з навчальних предметів у 2012 роціСкачати 182,75 Kb.
Сторінка1/6
Дата конвертації26.03.2019
Розмір182,75 Kb.
  1   2   3   4   5   6
Про результати психологічного діагностування учнів - переможців обласних олімпіад з навчальних предметів у 2012 році
Луганським ОІППО спільно з методичними в травні 2012 року було проведено психологічну діагностику 229 учнів 8-11 класів навчальних закладів з 11 міст та 13 районів області, які є переможцями ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів поточного року.

Метою психологічного діагностування учнів Луганщини було виявлення особливостей когнітивної та мотиваційної сфер учнів, їх нейропсихологічних особливостей для подальшої розробки корекційно-розвивальних програм роботи з учнями у наступному навчальному році.

За результатами проведеного діагностування на кожного учня була складена психологічна карта особистості, яка демонструє:

- особливості когнітивної сфери учня: результати діагностики рівня та структури інтелекту за тестом Р.Амтхауера («Тест структури інтелекту Амтхауера»), логічного мислення та розумової працездатності за методикою Дж.Равена («Прогресивні матриці Равена»), творчої обдарованості учнів за тестом творчого мислення П.Торренса («Короткий тест творчого мислення фігурна проба»);

- нейропсихологічні особливості: результати діагностики провідної модальності та провідної півкулі мозку за методиками Р. Лінксман («Визначення провідної модальності», «Визначення провідної півкулі мозку»);

- особливості мотиваційної сфери: результати діагностики навчальної мотивації за методикою Б. Пашнєва («Анкета вивчення мотивів навчальної діяльності»);

- результати здібностей особистості за методикою В. Петрушина («Здібності школяра»).

Результати діагностики дозволили виявити такі особливості когнітивної сфери учнів-переможців обласних олімпіад -2012:  1. переважна більшість учнів-переможців олімпіад мають в цілому високий рівень розвитку практичних, теоретичних та математичних здібностей (див. таблицю 1);

  2. більшість учнів мають середній та вище середнього рівень вербального інтелекту (див. таблицю 2);

  3. у значної кількості учнів-переможців олімпіад переважає інтелектуальна сфера, що сприяє тому, що вони легко навчаються, мають гостре мислення і допитливість, виявляють практичну кмітливість (див. таблицю 3).

  4. найбільш проблемними операціями для учнів є проведення аналогій (зорово-просторових та абстрактних) та узагальнення;

  5. в учнів-переможців олімпіад логічна пам’ять переважає над механічною;

  6. визначається достатній рівень розвитку пізнавальних процесів (сприйняття, увага, пам’ять, уява);

  7. в учнів спостерігається здатність до класифікації і формулювання правильних висновків;

  8. успішність розумової діяльності в учнів підтверджується високими досягненнями в практичній математичній діяльності (дедукція, абстрагування тощо).

Таблиця 1.

Параметр


Відсоток від загальної кількості респондентів
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка