Про підведення підсумків моніторингу щодо ціннісного ставлення до праці у загальноосвітніх навчальних закладах районуСкачати 167,62 Kb.
Сторінка1/7
Дата конвертації24.03.2020
Розмір167,62 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7


У КРАЇНА

міністерство освіти і науки


Вінницька РАЙОННА ДЕржавна адміністрація

ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВІДДІЛ ОСВІТИ
Н А К АЗ
« 31» березня 2015 р. м. Вінниця № 105
Про підведення підсумків моніторингу щодо ціннісного ставлення до праці у загальноосвітніх навчальних закладах району
Відповідно до наказу відділу освіти Вінницької райдержадміністрації від 05.03. 2015р. № 77 «Про проведення моніторингу щодо ціннісного ставлення до праці у загальноосвітніх навчальних закладах району», моніторинг проведено в таких загальноосвітніх навчальних закладах: Стрижавській ЗОШ I-III ст., Лука-Мелешківській ЗОШ I-III ст., Некрасовській ЗОШ I-III ст. Вороновицькій ЗОШ I-II ст., Іванівській СЗШ I-II ст., ПрибузькійСЗШ I-II ст.

Виховання ціннісного ставлення учнів до праці у вищезгаданих навчальних закладах відбувається згідно Законів України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», постанови Кабінету Міністрів України від 17.09.2008 №842 «Про затвердження редакції Концепції профільного навчання у старшій школі».Некрасовська ЗОШ І-ІІІ ст.

Класними керівниками проводяться відкриті виховні години: «Рушник що вміє промовляти» - 1 клас, «Славимо працю» (08.04.2015 р. 2 клас); «Праця годує, а лінь марнує»(11.03.2015 р., 3 клас); «Хочеш бути щасливим не будь лінивим» (09.02.2015 р. 4 клас), «Світ професій» (05.03.2015 р.,- 5 клас), «Життя нічого не дає без праці» (13.03.2015 р., 6 клас); «Землю красить сонце, а людину – праця» (17.04.2015р.,7 клас); «Ти і твоя майбутня професія» (20.03.2015 р., 8 клас); «Освіта – шлях до майбутньої професії» (15.05.2015 р. 9 клас); «Твоя майбутня професія» (24.04.2015 р., 10 клас); «Країна потребує професіоналів. Як ними стати?» (06.02.2015 р.).

Питання трудового виховання заслуховувались на нарадах при директорові: про завдання педколективу щодо поліпшення стану трудового виховання учнів школи (від 23.12.2014 р.), про стан профорієнтаційної роботи учнів школи (від 27.01.2015 р.), про роботу колективу школи по формуванню в учнів ціннісного ставлення до праці (від 25.02.2015 р.).

А також висвітлювалися питання і на нараді заступника директора з виховної роботи: «Про прибирання території школи та чергування по класах» (від 15.09.2014р.); «Особливості формування ціннісного ставлення до праці в учнів школи» (від 10.11.2014р.); «Про трудове виховання як невід’ємну частина виховного процесу» ( від 20.01.2015р.).

Дане питання розглядалося на педагогічних рада: «Про особливості формування ціннісного ставлення до праці в учнів школи» (від 26.12. 2014р., №4), «Сім’я та трудове виховання дитини» (від 29.01.2015р., № 5).

Затверджені накази з питань ціннісного ставлення до праці: «Про проведення тижня профорієнтації» (від 29.04. 2014р. № 56); «Про підсумки роботи з обліку проведення навчання та працевлаштування випускників 9 - 11 класів» (05.09. 2014 р. № 158 ); «Про проведення ІV обласного конкурсу вчительських творчих родин «Від землі, від роси, від любові …» (виставкова діяльність, від 10.09. 2014р. № 173); «Про організацію профорієнтаційної роботи» (від 07.10. 2014р., № 188); «Про стан профорієнтаційної роботи в школі» (19.12.2014 р. № 251); «Про організацію вивчення стану ціннісного ставлення особистості до праці» (від 02.02.2015 р, № 18); «Про організацію проведення моніторингу відображення інтересів учнів 9, 11 класів» (20.01.2015 р., № 8); «Про підсумки проведення моніторингу відображення інтересів учнів 9, 11 класів» (10.02.2015 р., № 20).

У роботі методичного об’єднання класних керівників проведено аналіз роботи за минулий рік, наявний тематичний план засідань, який протокольно зафіксований.

Затверджено графік відкритих виховних годин. У березні розглядалося питання «Про ціннісне ставлення до праці та професійної орієнтації як визначальної складової змісту виховання особистості, (протокол № 4). Розглядалося питання ціннісного ставлення до праці на загальношкільних батьківських зборах 13.03. 2015 р. (протокол №3) на тему: «Особливості трудового виховання в школі».

У Некрасовській ЗОШ І-ІІІ ст. модель учнівського врядування представлена учнівським парламентом. У матеріалах парламенту наявна чітка структура розподілу доручень та завдань міністерств. Є списки активів міністерств.

Розроблено та затверджено плани роботи шкільного парламенту на І та ІІ семестри 2014-2015 н.р. Активним висвітленням шкільних подій займається редколегія шкільної газети «Перевесло».

Заходи (акції, конкурси, виставки, трудові десанти) з ціннісного ставлення до праці: трудова справа «Годівничка», «Найкраще озеленення клумб», «Догляд за пам’ятниками», «Озеленення шкільних класних кімнат», «Я – господар школи», благодійна ярмарка «Солідарність» (1-4 кл., 5-11кл.), «Світ моїх захоплень», «Розчищення джерела», Акція «Посади дерево», «Зупинимо сміттєву повінь вулицями села», «Добродійна екологічна стежина», «Ялинка без ялинки».

У школі виготовлено буклет «Маленькі поради про виховання маленьких помічників» та створено презентації «Трудове виховання» та «Ціннісне ставлення до праці».

Для учнів проводяться заходи щодо профорієнтаційної роботи: тренінг розвитку профорієнтаційних знань старшокласників (психолог Мацюк Л.П.); виховні години «На порозі вибору»; «Світ професій»; «Професійне самовизначення підлітків»; «Успішна професія, як її обирають»; «Ким бути?»; Презентація «Моя майбутня професія»

Проведено обстеження учнів за методикою ОДАНІ-2 Орієнтовно-діагностична анкета інтервсів-2 (за Б. Федоришиним та С. Карпіловською) та доведено результати дослідження до педагогів, батьків та учнів (анкетування , січень-лютий, Мацюк Л.П.);

Організовано зустріч з представниками навчальних закладів різного рівня акредитації.

Розроблено буклети для батьків, педагогів та учнів з рекомендаціями щодо вибору професії.

Психологом школи Мацюк Л.П. проводиться психологічний супровід формування ціннісного ставлення до праці. Організовано моніторинг відображення інтересів учнів 9, 11 класів.

Сущук В.В. проводить гурток «Початкове технічне моделювання» в якому задіяні учні 2-6 класів. У навчальному закладі постійно діють виставки робіт учнів. Гуртківці були учасниками обласної виставки - конкурсу робіт «Початкове технічне моделювання» та приймали участь в обласних змаганнях учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання.Лука – Мелешківська ЗОШ I-IIIст.

Класними керівниками протягом року проводяться виховні години у формі бесід та годин спілкування: «Як сорочка в полі виросла», «Від зернятка до булки» - 1 клас;

«Любиш кататися – люби і саночки возити», «Твої обов’язки вдома і в школі», «Ким хочеш стати та яку користь буде приносити твоя робота», «Усі речі створено працею» - 2 клас.

«Навчання і труд поряд живуть», «На кого я хочу бути схожим» - 3 та 4 класи.

«Історія речей, які тебе оточують», «Землю прикрашає сонце, а людину праця», «Усяка робота у нас почесна» - 5 клас.

«Розвиток інтересів дітей», «Усі професії – добрі – обирай на смак», «Моє улюблене заняття у вільний час» - 6 клас.

«Щастя в праці», «Справа майстра боїться», «Чудові люди моєї майбутньої професії» - 7 клас.

«Що треба знати про вибір професії», «Біжать роки, буде і 17, де працювати мені тоді, чим займатися» - 8 клас.

«Хочу, можу, треба», «Праці ми хвалебну пісню співаємо», «Про значення праці в житті людини і правильного вибору професії» - 9 клас

«Твій життєвий шлях: із чого він починається», «Твої шляхи», «Все про професії» - 10 клас.

«Вибір професії – відповідальна справа випускника», «Що я знаю про професію, яка мене цікавить» «Умови праці підлітка 16-18 років» - 11 клас.

Кожен класний керівник підготував портфоліо з даної тематики.

Про ціннісне ставлення до праці заслуховували на педагогічній раді «Розвиток особистого та професійного самовизначення старшокласників» (протокол № 9, від 29.12.2015 року.).

Наявний графік відкритих виховних годин, одна з них пройшла у березні поточного року: «Праця – джерело життя і головна його прикраса».

Налагоджена робота учнівського врядування: структура, список активу, затверджено план роботи. Випускається шкільна газета: «Шкільна хвиля».

Чимало проводиться різноманітних конкурсів та виставок. Так, цьогоріч в навчальноосвітньому закладі започаткована акція «Алея випускників».

Протягом року проходить акція «Я – господар школи», в основі якої розподілено трудові зони між класами.

Активно проводяться й інші акції: «Живи, книго», «Милосердя і турбота», «Зовнішній вигляд учнів», «Посадіть дерево», «Чисте подвір’я», «Краса землі моєї».

Проходять екологічні акції: «Утилізація батарейки», «Джерело», в основі якої очищення водоймищ населеного пункту.

Відповідна тематика піднімається і на батьківських зборах, зокрема: «Виховання трудових навичок у родині» «Сімейні трудові традиції й виховання школяра», «Професійні наміри і здоров’я школярів».

Проходять різноманітні конкурси: «Хто більше знає про професії», «Пісні про різні професії», «Я вмію це робити сам».

Трудові десанти «Хай сяє школа рідна», до яких залучаються школярі 1-11 класів.

Створюються шкільні альбоми «У світі професій», «Ми обираємо професію» - матеріали із періодичних видань.

Діти залучаються до екскурсій, мета яких - показати ціннісне ставлення до праці: «Підприємства нашого міста».

Під час проведення тижня трудового навчання організовано та проведено різноманітні виставки: «Поділля, творчість, діти», «Наш пошук і творчість, тобі, Україно!», «Юні майстри народних ремесел». Варто зазначити, що виставкову експозицію представили і на обласному рівні, здобувши 2-ге місце.

Цьогоріч діти працюють над виготовленням шкільного та класного прапору, детально вивчають основи геральдики, власноруч виготовляють древко.

Здійснюється психологічний супровід для старшокласників щодо профорієнтації. Проводяться тренінги під час тижня профорієнтації, оформлено стенд «Усе про професії». Організовуються екскурсії до підприємств та вищих навчальних закладів міста Вінниці.

Старшокласники взяли участь у районному заході «Ярмарок кар’єри».

Проводиться гурткова робота: «Бісероплетіння», «Автомоделювання», роботи школярів представлені на постійно діючій виставці навчального закладу.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка