Природа щедро наділила людину, але один її дар тяжко переоцінитиСкачати 208,13 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації24.03.2020
Розмір208,13 Kb.
  1   2   3   4


Уся система навчання і розумового розвитку в нинішній школі потребує

докорінного наукового вдосконалення. Нехай у школі панують яскрава

думка, живе слово і творчість дитини.

В.Сухомлинський

Життя постійно змінюється, підштовхуючи школу так само до змін. Її розвиток вимагає нових форм організації навчального процесу, нових ритмів, нових методів узгодження системи освіти з вимогами сучасного життя та з потребами особистості. Сьогодні суспільству потрібна людина творча.Тому задача школи дати дитині можливість отримати не тільки все готове, але і відкривати щось самостійно; допомагати дитині побудувати наукову картину світу і створити умови для реалізації дитини в цьому суспільстві .

Властивість чітко мислити, повноцінно логічно розмірковувати і ясно викладати свої думки в теперішній час необхідна кожному. Вдосконалювати мислення і творчість необхідно все життя. Від того, наскільки успішно вдасться розв’язати цю задачу, залежить багато, і перш за все прогрес суспільства, науково-технічний розвиток, економічне і культурне процвітання. Суспільство, яке не турбується про свій інтелектуальний потенціал, приречене на деградацію, на втрату раніше завойованих позицій.

Моя мета, як педагога, як вчителя математики навчити учнів думати, самостійно приймати рішення, навчити робити наукові відкриття, самостійно здобувати знання, оскільки в сучасному світі кожній людині потрібно знову і знову вчитися. Саме тому моїм педагогічним кредом є слова: «Навчаючи когось-постійно сам учись…».

Для мене важливим в школі є можливість поділитися з дітьми знаннями, бажання зробити їх щасливими, готовими до життя. Крім того кожен учень для мене є особистістю, яку можна і хочеться багато чому навчити, і від якого можна багато чому навчитися. На мій погляд, щастя для педагога, якщо його учні в кінцевому результаті знають і вміють більше вчителя.

Цінним для мене, як математика,є точність, науковість, логічність. На мій погляд, математика є однією із найважливіших наук. Але це наука не тільки абстрактного мислення, але й прикладного напрямку. Тому однією із задач для мене, як вчителя математики, є навчити учнів застосовувати математичні знання на практиці.

Математика має великі можливості для виховання звички до чіткого мислення і логічно завершеної мови. Щоб успішно відповісти на запитання вчителя, провести доведення теореми чи самостійно розв’язати задачу, потрібно не просто завчити матеріал, а самостійно розмірковувати.

Учень, який розібрався в ідеї доведення, розібрався в структурі роздумів, змісті умов теорем, буде знати значення кожного слова в означенні, самостійно мислити.

Вчитель повинен бути психологом, щоб вміти вловити настрій в класі, і скористатися цим, захопивши учнів розповіддю і повести за собою, за предметом викладання. Учнів потрібно поважати і вони повинні бути переконані, що вчитель зустрічається з ними, щоб зробити їх співвласником власних знань і вмінь, показати нові шляхи в науці і, освіті, практичній діяльності. Якщо вчителю вдалося знайти контакт з учнями, то для обох сторін справа буде набагато полегшена.

Для того, щоб розвивати логічне мислення і творчі здібності учнів, потяг самостійно поповнювати запас знань і вмінь, критично ставитися до вивченого і загальноприйнятого з метою його вдосконалення, потрібно перш за все навчити учнів вчитися. Це в першу чергу не запам’ятовувати вивчене , а розуміти його, самостійно розв’язувати задачі, навчитися перевіряти кожен крок своїх власних роздумів і поповнювати їх, якщо бачиш неповноту логічних висновків.

Ще Колмогоров сказав, що математичні відомості можуть застосовуватися вміло і з користю лише в тому випадку, якщо вони засвоєнні творчо, так, що учень бачить сам, як можна було б прийти до них самостійно.Важливим аспектом для розвитку творчого мислення є активне використання технічних навчальних засобів, зокрема таблиць, слайдів, фільмів, роликів, відеокліпів, відеотехніки, за допомогою яких ілюструється навчальний матеріал, тобто використання наочності. Зокрема, на своїх уроках я використовую таблиці, опорні схеми, комп’ютерні презентації, комп’ютерні програми. Презентація може стати захоплюючим способом залучення учнів в освітню діяльність. Вони дозволяють: мобілізувати увагу учня; активізувати процеси сприйняття, мислення, уяви та пам'яті; подають інформаціїю в різних формах: текст, графіка, аудіо, відео, анімація і т. д.

Наприклад, при вивченні на уроках математики у 5 класі теми «Числові вирази. Буквені вирази та їх значення. Формули» для кращої наочності використовую таку презентацію:Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка