Превентивно-правове виховання школярів та профілактика правопорушеньСкачати 125,39 Kb.
Сторінка1/13
Дата конвертації11.10.2019
Розмір125,39 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13

П ревентивно-правове виховання школярів та профілактика правопорушень

Вступ

Необхідність формування громадянського суспільства в нашій державі висунула на чільне місце всього суспільного життя проблему виховання громадянина України, здатного жити в правовій державі. Тому сьогодні багато науковців, учителів, викладачів звертаються до проблеми визначення психолого-педагогічних засад правового виховання та правової освіти дітей.

Проблемою правового виховання опікувались видатні педагоги та психологи: П. П. Блонський, Л. С. Виготський, Т. С. Шацький, В. М. Сорока-Росинський, А. С. Макаренко, В. О. Сухомлинський та ін.

Сучасна педагогічна наука приділяє значну увагу правовому ви-хованню молоді. Так, академік АПН України Ярмаченко М. Д. у своїй науково-методичній статті «Особливості сучасного виховного процесу з молоддю» визначає «...формування глибокого усвідомлення взаємозв'язку між правами людини та її громадянською відповідальністю» одним із пріоритетних напрямів реформування виховання в сучасності.

Правова освіта та правове виховання — спеціалізована, систематична підготовка людей до суспільного життя в умовах демократії.

Правова освіта та правове виховання є складною динамічною системою, що поєднує:  • правові знання, на основі яких формуються уявлення про організацію життя громадян у політичному, правовому, економічному, соціальному та культурному середовищах демократичної держави;

  • правовий досвід участі у соціально-політичному житті суспільства та практичного застосування знань;

  • громадянські чесноти — норми, установки, цінності та якості, притаманні громадянину демократичного суспільства.

Як процес розвитку і розповсюдження правова освіта і правове вихо-вання є широким комплексом освітніх і виховних заходів.

Актуальність проблеми правового виховання школярів на сучасному етапі, крім цього, зумовлена наступними основними факторами:  • по-перше, однією зі сторін усебічного розвитку особистості є наявність у неї високої культури поведінки, адже не можна вважати фізично здорову людину культурною, коли вона, маючи ґрунтовні знання, добре працюючи або навчаючись, порушує норми моралі чи законів;

  • по-друге, в Україні спостерігається тенденція до зростання дитячої злочинності, поширення злочинності серед неповнолітніх випереджає її загальне зростання, при цьому вона «омолоджується»; Тому здійснення правовиховної роботи з учнями є доцільним з перших днів їх перебування у школі.

  • по-третє, і головніше для наш, наша школа є лідером в місті по кількості скоєних учнями правопорушень. Так за 3 місяці поточного 2011 року 3 нашими учнями скоєні правопорушення (зр. всього в місті за 2010 рік скоєно 6 правопорушень підлітками)

Одним з основних напрямків реформування виховного процесу Державна національна програма «Освіта(Україна ХХІ ст.)» визначила необхідність забезпечення в кожному навчально-виховному закладі відповідних умов для розвитку фізично і психічно здорової особистості, запобігання пияцтву, наркоманії, насильству, іншим асоціальним явищам, що негативно впливають на здоров’я людей, профілактики підліткової злочинності.


Каталог: files -> files
files -> Пояснювальна записка Вступне випробування з соціальної роботи до магістратури зі спеціальності «023 Соціальна робота»
files -> Теоретико-методичні підходи до визначення сутності інноваційного потенціалу підприємства
files -> Зміст вступ Модуль Мікроекономіка
files -> Програма вступного випробовування передбачає перевірку знань основних джерел з теорії дошкільної освіти, основних методик дошкільної освіти, педагогічних теорій та педагогічних технологій
files -> Програма додаткового вступного випробування з дошкільної педагогіки та психології складена у
files -> Програма основного вступного випробування в аспірантуру Підготовки доктора філософії Галузі знань 01 Освіта
files -> Програма додаткового вступного випробування в аспірантуру Підготовки доктора філософії Галузі знань 01 Освіта
files -> Міністерство освіти і науки, молоді та спорту україни
files -> Програма фахового вступного випробування


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка