Предмет дослідження основні види самостійної роботи учнів по фізиці і форми організації її. Мета дослідженняСкачати 152,5 Kb.
Сторінка1/17
Дата конвертації16.04.2019
Розмір152,5 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17
ВСТУП

Здійснення завдання всебічного розвитку підростаючого покоління передбачає всемірний розвиток в учнів самостійності. Виховання активності і самостійності необхідно розглядати як складову частину виховання учнів, підготовки їх до активної участі в житті країни.

Кажучи про формування у школярів самостійності, необхідно мати на увазі два тісно пов’язані між собою завдання. Перше з них полягає в тому, щоб розвивати в учнів самостійність у пізнавальній діяльності, навчити їх самостійно здобувати знання, формувати свій світогляд; друге – в тому, щоб навчити їх самостійно застосовувати знання у навчанні і практичній діяльності.

Оволодіння знаннями вимагає від учнів самостійної роботи у вигляді спостережень, постановки дослідів, вивчення літератури. Без самостійної роботи неможливе оволодіння вміннями і навичками.

Враховуючи це, я намагаюся в своїй практиці значне місце приділяти самостійній роботі учнів при вивченні фізики, оскільки в ній закладені величезні виховні можливості. З цього приводу В.А. Сухомлинський писав: «Учень, який здобуває знання, прикладаючи власні зусилля, по-перше, одержує велике моральне задоволення, по-друге, ніколи не відступає перед труднощами. В переборенні їх він бачить важливий засіб доведення істини» .

Самостійна робота не самоціль. Вона є засобом боротьби за глибокі і міцні знання учнів, засобом формування в них активності і самостійності як рис характеру, розвиток їх розумових здібностей. В цьому зв’язку набуває особливого значення розробка форм організації самостійної роботи учнів по вивченню фізики і методів керування нею.
Каталог: uploads -> file
file -> Етика подружнього та родинного життя
file -> Практикум Співпраця психолога і логопеда при подоланні вад мовлення дітей дошкільного віку
file -> Співпраця педагогів і сім’ї
file -> Вивчення системи роботи вчителя
file -> Типи і види уроків виробничого навчання
file -> Інформація щодо здійснення правоосвітньої та правовиховної роботи у дошкільному навчальному закладі №6 «Колобок» м. Хмельницький 2015 Передмова
file -> Обов’язок батьків щодо виховання та розвитку дитини відповідно до Сімейного кодексу України
file -> Орієнтовна тематика творчих робіт та проектів


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка