Правова реформа в УкраїніСкачати 26,58 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації02.04.2019
Розмір26,58 Kb.
  1   2   3   4
Муравйов Віктор

доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри порівняльного та європейського права Інституту

міжнародних відносин Київського

національного університету

імені Тараса Шевченка
Правова реформа в Україні
Процеси перетворень в Україні в економіці, політиці, праві і т.д. дуже затягнулись. Важко дається перехід від командно-адміністративної системи. Реформаторам поки що складно змінити радянський менталітет. Все це безпосередньо стосується проведення правових реформ в Україні.

Про правові реформи говорять усі представники влади протягом вже 20 років з моменту отримання незалежності. Необхідність їх проведення була актуалізована після вступу України до ради Європи у 1995 році, а також у зв’язку з наближенням України до Євросоюзу після підписання у 1994 році УПС. Зараз же йдеться про підписання угоди про асоціацію. Без відповідних реформ підписання та виконання цієї угоди стане складним. Проте їх здійснення не стає від цього більш швидким процесом, а те, що робиться у цій царині, не є ефективним.

Які ж фактори визначають напрямки проведення правових реформ в Україні?

До останнього часу спроби проведення правових реформ в Україні були спрямовані переважно на консолідацію влади тими, хто знаходився біля керма держави. Демократизація суспільства, захист прав людини, інтереси країни не знаходились на першому плані і не ставилися за мету правового реформування. Головне полягало у завоюванні влади для контролю над фінансовими потоками. Реформи готувалися кулуарно, без широкого обговорення в суспільстві. Правові реформи не були прив’язані до соціально-економічних перетворень, без чого вони не можуть відбуватися належним чином.

Наслідком таких кроків став правовий нігілізм українського суспільства. Одним з найбільших правопорушників права є український парламент, який, фактично, не користується довірою суспільства. Яскравим проявом цього став двометровий паркан по усьому периметру будівлі Верховної Ради, а також посилені наряди міліції навколо нього.

Нереформовані правоохоронні органи порушують права людини. Про це свідчить значна кількість скарг громадян України до Європейського суду з прав людини. За кількістю скарг до цього суду Україна посідає четверте місце серед країн Європи. Значний відсоток з них складають скарги на дії правоохоронних структур.
Каталог: downloads
downloads -> Вагнер Т. Створення інноваторів: [як виховати молодь, яка змінить світ] : [пер з англ.] / Тоні Вагнер
downloads -> Спадщина Василя Олександровича Сухомлинського – невичерпне джерело світла, енергії і любові
downloads -> Впровадження педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського щодо гармонійного розвитку особистості учня, формування його життєвої компетентності у н/в процесі на основі формули "Три люблю"
downloads -> Таран Ірина Миколаївна, вчитель англійської мови, вихователь нвк «Кіровоградський колегіум»
downloads -> Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Я. Франка «Зів'яле листя»
downloads -> Мозгова людмила Анатоліївна
downloads -> Малієнко ю. Б., Сєрова г. В. Вчимося досліджувати (Досліджуємо історію України) Посібник курсу за вибором для профільних класів суспільно-гуманітарного напряму навчання
downloads -> Главное управление образования Луганской областной государственной администрации
downloads -> Тема: Азбука дорожнього руху
downloads -> Методичні рекомендації щодо підготовки матеріалів з питань формування навичок здорового способу життя І. Вступ Суспільству сьогодні особливо потрібні сильні, здорові особистості, які чітко розрізняють поняття добра і зла, любові і ненависті


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка