Правильне виховання дітейСторінка1/9
Дата конвертації04.10.2019
Розмір64 Kb.
ТипПрограма
  1   2   3   4   5   6   7   8   9

БІБЛІЙНА ШКОЛА

Церква ХВЄ, вул. Мочульського 1, м. Івано-Франківськ, 76002Програма: церковне навчання для новонавернених
1-й триместр

ТЕМА: Правильне виховання дітейВиховання дітей

Виховання дітей – це сфера життя, з якою мають справу практично всі люди. Бо якщо не всі є батьками, то дітьми є всі.

Про виховання написано томи праць і трактатів, статей і книг. На жаль, однак, це справа, в якій переважно всі вчаться не на чужому, а на власному досвіді.

Читати книжки корисно. Але треба пам'ятати, що не завжди чужий досвід може бути доброю основою для мого власного. Єдине джерело, якому можна довіряти стовидсотково, – Біблія. Щодо правильного виховання дітей Біблія висуває дві вимоги.


1. Перша вимога записана в Повт. Зак. 6:4-6: «Слухай, Ізраїлю: Господь, Бог наш – Господь один! І люби Господа, Бога твого, усім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією силою своєю. І будуть ці слова, що Я сьогодні наказую, на серці твоїм».

Тобто необхідна умова правильного виховання – правильне життя батьків. Батьки не зможуть передати своїй дитині те, чого не мають самі.

Дрібниць у цій сфері не буває – діти зауважують все, навіть якщо граються в той час машинками чи ляльками. Вони бачать нашу чесність чи нечесність у стосунках з іншими, відповідність а чи невідповідність наших слів і наших діл, вони знають, що ми читаємо, що дивимося по телевізору і що шукаємо в Інтернеті, на що тратимо гроші і що є найбільшими цінностями нашого життя.

Тому гаслом кожного батька і кожної матері має бути: «У всім сам себе подавай за зразка добрих діл, у навчанні непорушність і повагу» (Тит 2:7).


2. Друга вимога – Повт. Зак. 6:7-9: «І пильно навчиш цього (тобто Господніх слів) синів своїх, і будеш говорити про них, як сидітимеш удома, і як ходитимеш дорогою, і коли ти лежатимеш, і коли ти вставатимеш. І прив'яжеш їх на ознаку на руку свою, і будуть вони пов'язкою між очима твоїми. І напишеш їх на бічних одвірках дому свого та на брамах своїх».

Ортодоксальні євреї до сьогодні буквально виконують ці Господні настанови. А що вони мають означати для нас, християн Нового Заповіту?

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка