Пояснювальна записка Основною навчально-виховною метою гуртка є розвиток у дітей естетичних смаків, формування потреб і здібностей до мистецької діяльності, розширення знань про історію і традиції українського народуСкачати 282,5 Kb.
Сторінка1/19
Дата конвертації19.04.2019
Розмір282,5 Kb.
ТипПояснювальна записка
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19
Пояснювальна записка
Основною навчально-виховною метою гуртка є розвиток у дітей естетичних смаків, формування потреб і здібностей до мистецької діяльності, розширення знань про історію і традиції українського народу, розвиток пізнавальної активності у вивченні і відродженні народних ремесел та української культури. Формування практичних навичок творчої діяльності, розуміння зв’язку художньо-образного вирішення твору з ідеєю та задумом. Розвиток нестандартного, композиційного мислення, почуття форми, руху, матеріалу, кольору, конструктивних вмінь. Виховання бережливого ставлення до предметів і засобів праці, культури побуту.

Головні завдання гуртка:  • формування у дітей естетичного ставлення до дійсності, художнього пізнання світу, відчуття краси та гармонії, здатність емоційно сприймати різноманітні прояви прекрасного в оточуючому середовищі, потребу у спогляданні і милуванні;

  • розвиток творчої уяви, оригінального, нестандартного творчого мислення, художньо-образних якостей зорового сприйняття;

  • формування знань і уявлень про декоративно-вжиткове мистецтво, його історію та роль у житті людини;

  • формування знань і уявлень про традиції та культуру українського народу, народні ремесла та історію їх розвитку;

  • формування вміння створити художній образ, оригінальну композицію за допомогою різних видів декоративно-вжиткового мистецтва, оволодіння виражальними можливостями художніх матеріалів та різних видів технік;

  • формування потреб і розвиток здібностей щодо продуктивної

творчості.
Для розвитку творчих здібностей гуртківців необхідне врахування вікових та індивідуальних особливостей і регіональних культурних особливостей та традицій, що передбачає звертання до глибоких коренів народної творчості. Залучення гуртківців до розуміння мистецтва повинно здійснюватись шляхом емоційного сприйняття інформації. Ефективність занять залежить від одержаного учнями емоційного задоволення, радості. При організації занять потрібно дбати про не- стереотипність, залучення учнів до співпереживання, створення позитивного емоційного настрою. Для цього доцільно включати в сценарії занять ігрові моменти, музику, спів, кіно, фотофрагменти.

Програма школи художніх ремесел “Полісяночка” побудована за принципом поєднання приймання і творчої діяльності, включає в себе естетичне сприймання дійсності і сприймання мистецтва, передбачає широкий спектр художніх технік і матеріалів.

Програма школи 1 року навчання розрахована на 216 годин, заняття проводяться 3 рази на тиждень по 2 години. У гуртку об’єднуються діти, що виявляють інтерес до мистецтва та художньої праці. Навчальний процес у гуртку включає ознайомлення з історією народних промислів; вивчення культурної спадщини українського народу; ознайомлення з різноманітними техніками художніх ремесел; виготовлення виробів та декоративних композицій у різних видах декоративного мистецтва. Розділи програми розраховані на ознайомлення і зацікавлення учнів заняттями у даному гуртку, а також подаються теоретичні і практичні основи творчої роботи.

Програми гуртка 2 та 3 років навчання розрахована на 216 годин, заняття проводяться 2 рази в тиждень по 3 години. Програма передбачає більш поглиблене вивчення теоретичних основ. Практична діяльність направлена на формування вмінь і навичок творчого сприйняття та діяльності. Заняття поступово ускладнюються, залежно від набутих знань. Програма навчання включає в себе вивчення більш складних прийомів роботи у відомих дітям видах ужиткового мистецтва, виконання самостійних творчих завдань та ознайомлення з новими видами прикладного мистецтва. Практична діяльність спрямована на розвиток індивідуальних творчих здібностей учнів їх естетичних смаків і розширення інтелектуального та духовного рівнів. У процесі роботи школи, учні беруть участь у різних виставках, конкурсах, художньому оформленні інтер’єрів, виготовленні сувенірів, наочності.

Програма гуртка 4 року навчання розрахована на 288 годин, заняття проводяться 3 рази на тиждень у розрахунку 3:2:3. Програма передбачає глибоке вивчення теоретичних основ, виконання складних практичних робіт та самостійних творчих завдань. Керівник гуртка працює за принципом поступового нарощування складності роботи. Передбачена професійна спрямованість навчальних тем. Для кращого емоційного сприйняття навчальної теми та успішного виконання практичної роботи рекомендується проведення інтегрованих занять та спільних занять із учнями гуртків інших напрямків. Для виявлення рівня знань та вмінь гуртківців доцільно проводити оцінювання (тестування, захисти робіт, заліки, персональні виставки).

Протягом навчального року доцільно проводити ознайомлюючі бесіди на теми з історії українського, світового мистецтва та культури, зустрічі з художниками чи народними майстрами, вікторини і години відпочинку, родинні свята, екскурсії, відповідно до тематичних розділів .


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка