Поради батькам щодо підтримки дитини в період адаптації до школиСторінка1/12
Дата конвертації28.12.2018
Розмір65,5 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

Поради батькам щодо підтримки дитини в період адаптації до школи
Безумовно, найкращим профілактичним засобом збереження психічного здоров'я в період адаптації до школи є уважне й лагідне ставлення батьків до дитини, розуміння ними її внутрішнього світу, проблем, переживань. Відомо, що не існує готових рецептів та моделей виховання, які можна просто взяти і без змін "прикласти" до своєї дитини. Але незважаючи на це, для полегшення процесу адаптації дитини до школи все ж можна дати деякі рекомендації:

  • Повірте в унікальність та неповторність Вашої дитини, в те, що вона дитина неповторна, не схожа на жодну сусідську дитину і не є точною копією Вас самих. Тому не варто вимагати від дитини реалізації заданої Вами життєвої програми і досягнення поставленої Вами мети. Надайте право їй прожити життя самій.

  • Дозвольте дитині бути самою собою, з своїми недоліками, слабкостями та достоїнствами. Приймайте її такою, якою вона є. Спирайтесь на сильні сторони дитини.

  • Не соромтеся демонструвати дитині свою любов, дайте їй зрозуміти, що будете її любити за будь-яких обставин.

  • Не бійтесь "залюбити" свою дитину, беріть її на коліна, дивіться їй в очі, обіймайте та цілуйте коли, вона того бажає.

  • Задля виховного впливу використовуйте частіше ласку та заохочення, ніж покарання та осудження.

  • Пильнуйте, щоб Ваша любов не перетворилась на вседозволеність та бездоглядність. Установіть чіткі межі та заборони (бажано, щоб їх було небагато – лише основні) і дозвольте дитині вільно діяти в цих межах. Суворо дотримуйтесь установлених заборон і дозволів.

  • Не поспішайте звертатись до покарань. Намагайтеся впливати на дитину проханнями – це найбільш ефективний спосіб. У випадку непокори необхідно переконатися, що прохання відповідає віку і можливостям дитини. Лише в цьому випадку можливо використовувати прямі інструкції, накази, що зазвичай достатньо ефективно. І лише у випадку, коли дитина демонструє відкриту непокору, батьки можуть думати про покарання, яке повинне відповідати вчинку, крім того, дитина має розуміти, за що її покарали. Важливо пам’ятатити, що фізичне покарання – тяжка за своїми наслідками міра.


Каталог: predmety -> pochatkove -> media -> files
files -> Особливості вивчення природознавства у класі за матеріалами підручника «Природознавство»/ Природознавство: підручник для класу загальноосвітніх навчальних закладів /Т
predmety -> Концепція сімейного виховання в системі освіти україни " щаслива родина" Київ 2012
predmety -> Бурнашова Ірина Іванівна
predmety -> Вивчення шкільної практики говорить про те, що великі формуючі можливості літературного краєзнавства не достатньо використані основною школою
predmety -> Концепція забезпечення моральної складової в освітньому процесі україни вступ
files -> Науково-методичний проект
files -> Підготовка дитини до школи
files -> Програмно-цільовий підхід до впровадження системи розвивального навчання д. Ельконіна−В. Давидова ольга барабаш
files -> Науково-методичний проект


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка