Поняття методів навчання та їх класифікаціяСторінка1/10
Дата конвертації28.12.2018
Розмір96,5 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


Методична розробка
з теми:

Методи навчання. Доцільність вибору методу навчання на уроці”З м і с т
Вступ

  1. Поняття методів навчання і їх класифікація

  2. Вибір методу навчання

  3. Методи організації та здійснення навчально-пізнавальної діяльності.

  4. Вибір методів навчання

Висновки

Список використаної літератури.


В с т у п

Ми живемо у цікавий, переломний час. Корінна зміна формації, перебудова господарства, розвиток нових економічних відносин спонукає до нового погляду на, здавалося би, звичні речі. Нове мислення, нові форми та моделі господарювання, пошук ефективних методів трудової діяльності зумовлює сучасний діловий стиль. Сьогодні робітника ми називаємо виконавцем робіт, кваліфікованого спеціаліста ми називаємо “діловою людиною”. У цьому вияв поваги та визнання професійних якостей. Але ж діловими людьми не народжуються, ними стають у процесі щоденної праці, наполегливого навчання, самоосвіти та самовиховання.

Наше суспільство на основі принципово нових, економічних, соціальних і політичних факторів ставить підвищені вимоги до підготовки робітничих кадрів, їх загальноосвітнього рівня і професійної майстерності.

Основною формою планомірної підготовки кваліфікованих виконавців з числа молоді є професійні навчально-виховні заклади. Вони мають здійснювати важливу функцію задоволення поточних і перспективних потреб виробництва у кваліфікованих виконавцях, що відповідають вимогам науково-технічного розвитку, володіти широким кругозором, професійною мобільністю. Отже у професійних навчально-виховних закладах мають забезпечуватися належні умови для набування молоддю професійної кваліфікації, включення її в суспільно-корисну, продуктивну працю у відповідності з інтересами і можливостями майбутніх виконавців.

Особливості науково-технічного розвитку, які викликали глибокі зміни у сфері виробництва, потребують уточнень у визначенні мети професійної освіти, її змісту, організаційної структури, форм, методів і засобів навчання. Ці зміни полягають насамперед у демократизації й гуманізації освіти, введені різних рівнів професійної підготовки, багатоваріантності і гнучкості в питаннях конструювання змісту, форм і методів навчання з урахуванням специфіки підприємств (організацій), для яких здійснюється підготовка робітничих кадрів.

Виходячи з основної мети професійної освіти, принципів і визначених положень, спрямованих на реалізацію концепцій, органи освіти, інженерно-педагогічні колективи училищ можуть визначати зміст, організаційні структури, форми, методи, засоби навчання і виховання. Це необхідно здійснювати на основі врахування вікових, психологічних особливостей учнів, потреб у виробничих кадрах, національних особливостей.

Нові підходи до організації діяльності інженерно-педагогічного колективу, в тому числі й майстра виробничого навчання, вимагають постійного оновлення змісту освіти, гнучкості у доборі форм і методів навчання, врахування потреб особистості і суспільства.

Зміст освіти у професійно-технічних закладах визначається за такими трьома рівнями, як:

а) початкова професійна освіта, яка надає можливість здобування молоддю робітничої кваліфікації з однієї або кількох нескладних професій;

б) середня професійна освіта, яка передбачає підготовку кваліфікованих виконавців робіт з одної або групи складних професій;

в) вища професійна освіта, яка формує професійну робітничу кваліфікацію з складних професій і кваліфікацію молодших спеціалістів, які потребують фундаментальних теоретичних знань і розвинутого технологічного мислення.

Однією з особливостей навчально-виховного процесу в сучасних умовах є те, що заклади освіти мають право самостійно обирати форми і методи організації навчально-виховного процесу, а педагогічні працівники – самостійно визначати засоби і методи навчання і виховання учнів з урахуванням положень загальної педагогіки та методики навчання.


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка