Положення про учнівське лісництво № Загальні положенняСкачати 127,7 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації10.10.2019
Розмір127,7 Kb.
ТипПоложення
  1   2   3   4   5


ЗАТВЕРДЖУЮ

___________(особистий підпис)
___________

(дата)

ПОЛОЖЕННЯ

про учнівське лісництво

№ ______

1. Загальні положення

1.1. Учнівське лісництво дає учням змогу здобути знання, уміння та навички у галузі лісівництва, навчитися використовувати та відтворювати лісові ресурси, свідомо обрати майбутню професію, сприяє вихованню в учнів працелюбності, бережного ставлення до природи.

1.2. У своїй діяльності учнівське лісництво керується основними положеннями Закону України «Про освіту», Лісового кодексу України та іншими нормативними документами, що регулюють діяльність навчального закладу.


2. Організація і зміст роботи

2.1. Учнівське лісництво створюється за рішенням (далі — засновники). Учнівське лісництво організується в екологічно чистій лісовій зоні.

2.2. У діяльності учнівського лісництва беруть участь учні класів. 

Членами учнівського лісництва можуть бути учні, педагоги, науковці, спеціалісти лісового господарства тощо.

Учнівське лісництво організовує свою роботу впродовж року в позаурочний час.

2.3. Основою діяльності учнівського лісництва є організація навчально-виховного процесу, експериментальної й дослідницької роботи та продуктивної праці учнів.

Відповідно до цього складається та затверджується план роботи, розділами якого можуть бути:


 • навчально-виховна робота;

 • експериментальна й дослідницька робота;

 • виробнича практика;

 • ;

 • ;

 • організація змістовного дозвілля.

2.4. Навчання учнів здійснюється за програмами й навчальними планами, в яких передбачено теоретичні теми, практичні завдання та дослідницька робота для учнів таких вікових категорій: . 

2.5. Основними завданнями навчально-виховного процесу в учнівському лісництві є: • оволодіння теорією і практикою ведення лісового господарства.

Експериментальна і дослідницька робота учнів — членів учнівського лісництва —проводиться відповідно до . Робота ведеться за програмами або планами, затвердженими засновниками.

2.6. Учнівське лісництво працює на спеціально закріпленій за ним території, відповідно до договору між засновниками.

Площа учнівського лісництва поділяється на лісогосподарські ділянки (обходи).

2.7. Під час виробничої практики режим праці і відпочинку має відповідати санітарно-гігієнічним вимогам, віковим особливостям учнів.

Тривалість робочого дня не повинна перевищувати чотирьох годин.

Члени учнівського лісництва з урахуванням вікових особливостей можуть залучатися до виконання таких видів роботи: • садіння і посів лісу, догляд за лісонасіннєвими плантаціями, вирощування посадкового матеріалу, озеленення населених пунктів тощо;

 • заліснення ярів та балок, створення полезахисних лісосмуг та захисних лісових насаджень на берегах річок і водойм, виявлення і охорона рідкісних рослин, пам’яток природи;

 • проведення дослідів за завданнями господарства, наукових установ;

 • заготівля лікарської сировини, грибів, збирання насіння деревних і чагарникових порід; • підгодівля диких тварин, охорона птахів, розселення і охорона мурашників тощо.

Виховна робота і організація змістовного дозвілля учнів в учнівському лісництві здійснюється як упродовж навчального року, так і під час канікул.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка