Положення про куратора-тьютора навчальної групи слухачів курсів підвищення кваліфікації за заочною, дистанційною та очно-дистанційною формами навчання Київ 2015 Загальні положенняСкачати 149,38 Kb.
Сторінка1/8
Дата конвертації06.10.2019
Розмір149,38 Kb.
ТипПоложення
  1   2   3   4   5   6   7   8

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«УНІВЕРСИТЕТ МЕНЕДЖМЕНТУ ОСВІТИ»


ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом ректора ДВНЗ «Університет менеджменту освіти»

від 24 грудня 2015р. № 01-01/515
ПОЛОЖЕННЯ


про куратора-тьютора навчальної групи слухачів курсів підвищення кваліфікації за заочною, дистанційною та очно-дистанційною формами навчання

Київ – 2015
 1. Загальні положення

1.1. Куратор (від лат. curator – піклувальник). У вищій школі – наставник академічної групи студентів / слухачів.

1.2. Тьютор (англ. tutor, від лат. tueor – спостерігаюсь, піклуюсь) – як правило, розробник курсів дистанційного навчання, організатор і керівник занять з використанням технологій дистанційного навчання.

1.3. Куратор-тьютор в ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України – особа, яка виконує визначений об’єм обов’язків куратора та тьютора в навчальних групах слухачів, які підвищують кваліфікацію за заочною, дистанційною та очно-дистанційною формами навчання. Інститут кураторів-тьюторів – одна з основних форм участі науково-педагогічних працівників Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» щодо підтримки та супроводу процесу підвищення кваліфікації керівних, педагогічних і науково-педагогічних кадрів за заочною, дистанційною й очно-дистанційною формами навчання.

1.4. Куратор-тьютор навчальної групи слухачів здійснює свою роботу відповідно до Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про професійний розвиток працівників», Положення про систему підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування (2010 р.), Положення про підвищення кваліфікації та стажування педагогічних і науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів (2013 р.), Положення про дистанційне навчання (2013 р. зі змінами 2015 р.), Норм часу для планування і обліку навчальної роботи та переліків основних видів методичної, наукової й організаційної роботи педагогічних і науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів (2002 р.), нормативних актів ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» з питань організації та забезпечення освітнього процесу, цього Положення.

1.5. Куратором-тьютором може бути науково-педагогічний працівник (старший викладач, доцент, професор, а також завідувач кафедри), який має досвід професійної та викладацької діяльності у сфері фаху категорії слухачів, наукові, науково-методичні та навчальні праці з проблем підготовки відповідної категорії слухачів, високий рівень володіння інформаційно-комунікаційними та дистанційними технологіями навчання, організаторські здібності.

1.6. Персональний склад кураторів-тьюторів навчальних груп слухачів курсів підвищення кваліфікації затверджується на календарний (навчальний) рік наказом ректора на основі подання завідувачів кафедр з погодженням директора та заступника директора Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти.

Заміна кураторів-тьюторів протягом навчального року допускається у разі звільнення або переведення працівника на іншу посаду, його тимчасової непрацездатності, відрядження тощо у тижневий термін за відповідним рішенням ректора.

1.7. Куратор-тьютор здійснює свою діяльність у взаємодії з навчальним відділом, кафедрами Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти й іншими структурними підрозділами ДВНЗ «Університет менеджменту освіти».

1.8. Основними видами діяльності куратора-тьютора є: організаційна та навчальна робота, науково-методичний супровід слухачів і моніторинг процесу їхнього підвищення кваліфікації, дидактичне, методичне забезпечення освітнього процесу та наповнення (формування) освітнього веб-середовища для навчальної групи слухачів.

Для розширення освітнього середовища, наближення його до можливостей і потреб слухачів куратор-тьютор може використовувати крім навчальної платформи, затвердженої в ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» для забезпечення заочного, дистанційного й очно-дистанційного навчання, інші платформи, блоги/веб-сторінки викладачів і кафедр у соціальних мережах, електронні бібліотеки тощо за погодженням з завідувачем кафедри та дирекцією Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти.

1.9. У межах виконання своїх функцій куратор-тьютор підпорядкований заступнику директора Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти та завідувачу кафедри.

 1. Каталог: images -> content
  content -> Філософія дитинства в педагогічній спадщині В. О. Сухомлинського
  content -> Муханова Ірина Федорівна удк
  content -> Загальна характеристика роботи
  content -> Загальна характеристика роботи
  content -> Активізація пізнавальної діяльності студентів у процесі загальнопедагогічної підготовки
  content -> Психологічні умови підготовки керівників загальноосвітніх навчальних закладів до управлінського спілкування
  content -> Остополець Ірина Юріївна
  content -> Загальна характеристика роботи


  Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка